Od kdy měly vaše děti dudlík?

mamkazvysociny
26. led 2015

Ahoj holky,chci se zeptat od kdy měli vaše děti dudlík?Mému synkovi je 6týdnů a k uklidnění potřebuje dumlat prso což je dost na houby,když mu zkouším dát dudlík vyplivuje ho,prostě neví co s ním.Nebo ho na něj nemám učit?Upřímně neznám mimčo které by nemělo v pusině dudla.Díky

janapavlik
26. led 2015

Starší dcera cca od 5-ti týdnů a mladší už v porodnici 😅

vlocka1984
26. led 2015

Moje malá ho odmítá. Zkoušela jsem asi 5 různých typů a nic. Asi v 6 měsících ho vzala na milost ale nedumlá ho, pouze si s ním hraje a kouše ho 😄.

majruska
26. led 2015

Měla sem to taky tak malá chtěla něco dumlat ale dudlík to nebyl. Nakonec sem uspěla s muchláčkem z DMka toho pak sama postupně vyměnila za maňásky z ikei - kočky a bez žužlání tlapky neusne a to má už 2 roky. každopádně až něco vybereš- kup dostatečnou zásobu protože řešit jako já krizi že už se nevyrábí a to co má je prostě sežraný je blbý. Nebo zkus suk na nějaké příjemné látce, stužky u hraček... je toho hodně

jamia
26. led 2015

Moje predsevzeti nepouzivat dudlik vzalo za sve hned druhy den po narozeni... 😎

elielizabeth
26. led 2015

Dcerka dudlík prvně nechtěla, naštěstí nepotřebovala dudlat ani prso, ale jak jí začly růst zoubky, tak ho začla vyžadovat až v 8 měsících. Syn se potřeboval udyndávat už v porodnici a vzal si dudlík od Mam pro maličké miminka.

tamarila
26. led 2015

Obě děti od porodnice, dcera ho přijala hned, u syn ho plival a vystrkoval jazykem ven. Nakonec vzal na milost latexové typy (takové ty žluté gumovky). Jinak dost miminek prý bere ty obyčejné "kytičky", to jsou taky myslím latexáky. Ale toto má každé mimčo jinak. Jak nemají dudlík, tak žužlají prsty, deku a kde co jiného. Taky neznám nikoho bez dudlíku, popravdě nechápu novinku LP jak to kazí kojení. Ale tak třeba někdo takovej je 🙂 Já znám spousty kojících maminek, a všechny s dudlem. Ostatně své děti taky kojím a dudlíky měly. Myslím, že LP podceňují inteligenci a instinkty dětí - ony přesně rozeznají co je jenom na dudání, a z čeho teče 🙂

anoli85
26. led 2015

Moje starší dcera dudlík nikdy nechtěla, zato byla u prsa třeba půl hodiny, ale dudlík prostě nechctěla. Mladší ho dali už v porodnici, když se svítila kvůli žloutence (po předchozí domluvě) a od té doby ho má, za což jsem byla ráda, ale teď řeším spíš, kdy je vhodné jí ho sebrat, právě oslavila rok a má ho jen na spaní, přes den jí ho nedávám, jedině když je vzhůru a jedeme autem..

janapavlik
26. led 2015

@anoli85 přesně to tak máme taky teď u té mladší, dudlík má jen na spaní a když se jede autem, jinak v autě řve.... U starší holky jsem dudlík sebrala kolem 2 let, dali jsme ho malému bratranci, když se narodil a úplně v pohodě to vzala. Myslím si, že ta mladší ještě na to není připravená, nepochopila by to. Nějak jí pak vysvětlím, že na dudlík je už velká a nejlepší by bylo ho zase podarovat nějakému miminku 😅

ingrid1450
26. led 2015

Od 2 měsíců, zkoušela jsem jí ho dát dřív, ale nechtěla.

ronyx
26. led 2015

Můj syn dudlíka neměl vůbec.Taky mi ho od miminka vyplivoval.Nechtěl ho,takže byl bez něj.Přišlo mi,že s dudlíkem bylo víc práce než bez něj,jelikož jsem ho co minutu sbírala ze země,umývala a opět dávala do pusy 😀 Na druhou stranu buď ráda,že ho nechce,ono pak to dítko z dudlíku odnaučit je kolikrát pořádná fuška 😉

mysonek
26. led 2015

Od 5. dne do 3 měsíců (ale jen na usnutí, pak jí vypadl), pak ho vyplivla, chvíli cucala palec a od 6,5 měsíce nic. Od toho půl roka do 11 měsíců by ho bývala potřebovala, ale nechtěla. Dudlala jen prso. Pak už to bylo v pohodě.

formelina
26. led 2015

malá se chystla na dudlík mezi 3-4m

anina32
26. led 2015

Oba kluci už od porodnice, zhruba do devíti měsíců, mladší byl vybíravější, vzal za vděk až placatým Mam perfekt, pokud ti dudlík plive, zkus jiný tvar savičky.

tarra27
26. led 2015

@mamkazvysociny naše holky ho neměly ani jedna, nechtěly ho.....pak az byly velké cca rok a pul a dva a pul tak si s nim hrály ale jinak ho nechtěly.....měly jsme nuka.

tarra27
26. led 2015

@ronyx přesně 🙂

liduskabalanova
26. led 2015

Ahojky, nase malicka dudlicka nemela od malicka a nema ho do ted, jsem zastance nedudliku 😀 .. Ani ho nechtela, drzela s maminou, kdyz ji ho teta a babicka cpali 😉 .. Takze za me, pokud dite dudlik nechce, nebutila bych ho 🙂 ..

alcar
26. led 2015

Hned druhy den z porodnice doma byl manzel vyslan pro dudlik. Trvalo par dni, nez se naucila ho dudlat. Nejprve mela Babylove a ted Nuk. Ma ho jen na spani v postylce, kocarku ci autosedacce. Po usnuti ho vetsinou vyplivne. Kojeni nam to nezkazilo. Odnaucovani nehrotim, klidne at ho ma do dvou let, potom ho nenasilne seberu, snad uz to bude chapat, ze uz na nej bude velka. 🙂

luciamala1979
26. led 2015

ahoj, je to individualne, niektore chcu, niektore ne, moje obe deti dudlali, od porodnice jako zacali plakat dostali a uz som nevzala, svagrovej dcera na druhej strane nic nemala a nemaju.. proste odmietali a ani sa nenaucili.. odnaucovanie nebolo nic hrozne při synovi, docela rychlovka a kojenie to neskazilo. Mali sme nuk. U dcery to bude horsie, je zavislacka..

dana3262
27. led 2015

@mamkazvysociny můj starší produdlal prso. Dudlika si vzal až ve 2 a čtvrt letech. Až když bráchovi byl skoro rok a ten teda dudlal od pár měsíců.

mamkazvysociny
autor
27. led 2015

tak díky za nápady a rady,malej občas cumle pěstičku,tak zkusíme jinej typ dudliku nebo zkrátka něco jiného na dumlání.ono je to těžký když malej celou noc knourá a klid je jen s prsem v puse.ted řešíme i spaní.malej skoro přes den nespí.blikne u kojení ale za 10 min je vzhůru.ted testuju různý zvuky-déšt,bílý šum,ale nemůžu to nikde najít ke stažení,máte zkušenost,mám malého v ruce tak omluvte pravopis 🙂

majruska
27. led 2015

@mamkazvysociny já to stahovala z ulozto ale ted netusim jestli to tam jeste je kdyztak anglicky to zadej

baffiny
27. led 2015

Malej má dudlík od té doby co se vrátil z porodnic... po dvou měsících už ho nechtěl... ted mu začínají zoubky a začíná ho zase vyžadovat 🙂 já jsem zastánce toho, at radši cucá dudlík než pořád moje bradavky 😀

alcar
27. led 2015

@mamkazvysociny ja si stahla do mobilu pres konvertor http://m.flvto.com/cz/ z Youtube 2 hod trvajici white noise. Mobil jsem pak dala vzdycky k postylce.

wenduliks
27. led 2015

@mamkazvysociny syn dudlika nikdy nenmel. Podobne jako vy,zkouseli jsme x druhu a vsechny plival. Dnes je mu rok,vyrusta bez dudlika a ja jsem za to rada. 🙂 za1.nemusim v noci 10x vstavat a podavat mu ho,za 2.ho nemusime pres plac nic odnaucovat. A divim se,ze mimco bez dudliku neznas. V nasem okoli je deti bez dudaku spousta. Ja bych mu ho nenutila,kdyz ho nechce. Vždyť je to vymysl dospeleho cloveka. A dite se preci nerodi s pocitem " aha,uz jsem na svete,ted potrebuji jskysi silikonovy dudlik"...

toga25
27. led 2015

My máme od porodnice, nešlo nám kojení a byl moc uplakaný a nic jiného nezabíralo. Prso nepřicházelo v úvahu :-/ Ale má ho jen na usnutí, a to jak kdy, pak ho sám vyplivne, teď si s ním spíš hraje a kouše ho. Naštěstí nepatří mezi ty ,,závisláčky" tak snad nám půjde dobře ho i odnaučit 🙂

anggely
27. led 2015

My jsme ho dali asi od třech týdnů. Ze začátku jsem váhala, protože jsem se bála, že to naruší techniku kojení jak všichni straší, ale nakonec jsme mu ho dali a nic se nestalo ( i doktorka nám sama radila dát ho ). Já jsem nebyla živý dudlík a byli jsme všichni spokojení. Jen občas hrajeme dudlíkovanou, že nám ho pořád plive, spustí řev a chce ho zpátky a takhle si hrajeme třeba i hodinu 😅

svetlanap
29. led 2015

Náš malej od 4 týdnů, taky měl potřebu pořád něco dudlat - hlavně v noci, tak jsem to zkusila, teď je mu šest týdnů a taky si s tím dudanem neví moc rady 😀 zkusila jsem jiný typ a zdá se, že už mu tak nepadá, buď zjistil, jak na to, nebo mu pomohla změna dudlíku. Máme od MAM ty tenký.

evickabm
15. únor 2015

Já jsem dala dceři dudlík v porodnici. Zkoušela jsi jiný typ dudlíku? My měly zezačátku MUM a ten mi vyplivovala, tak jsem přešla na NUK. Dost maminek si chválí i klasický kulatý z lékárny

evickabm
15. únor 2015

@mamkazvysociny Někdy pomůže pustit digestoř nebo i vysavač...ale každé dítko je jiné..některé to vyděsí, jiné uklidní.

mamkazvysociny
autor
16. únor 2015

Mám doma oba typy,chvilku je převaluje v pusině ale pak ho stejně vyplivne,nebo mu ho mám u pusiny držet?Jak se vůbec děti učí na dudla?já myslela že ho chytnou a je to..... 🙂