Od kdy mohou děti sedět po směru jízdy v autě?

mery83
9. kvě 2011

Mamky chtěla bych se zeptat od kdy mohou děti sedět po směru jízdy v autě.Malé už brzy bude vajíčko malé a budeme muset vybírat novou autosedačku.

kijonkova.k
9. kvě 2011

až když dítě sedí samo,jinak neudrží pořádně hlavičku a při nárazu by si mohlo zlámat vaz(poranit páteř)Nejlépe je od roka,ale my dávali dcerku v 10m,už si sama sedala.Většinou bývají od 9kg nebo jednoho roku.

hojda
9. kvě 2011

Třeba ve Švédsku se jezdí v protisměřu ještě i po vajíčku. Mají tam super výsledky v bezpečnosti těchto autosedaček. Takže bych doporučovala, co nejdéle to půjde.

vojtisek2007
9. kvě 2011

@mery83 já osobně bych koupila kategorii 9-18kg - jdou dát i proti směru jako se dává vajíčko ale jsou větší, takže bys ještě třeba 4 měsíce mohla malou vozit proti směru (dokud by se jí tam vešli nohy) a pak sedačku dát po směru, asi není nikde stanoveno, odky může sedět v sedačce po směru, ale proti je to bezpečnější a ona je ještě malinká....my přecházeli z vajíčka u kluka v 8měsících a u holky až v roce.....a tu kategorii využiješ dlouho, my je máme pořád pro oba dva....ono taky záleží na tom, jakou značku vajíčka máš - pro kluka jsem měli CAM a v těch 8mi měsících to bylo už hrozny a holce jsme pořídili maxi cosi cabrio fix a byla o hodně větší....

blondynka400
9. kvě 2011

@mery83 čím déle to vydží proti směru jízdy tím lépe... Ideální je to dokonce do 4 let věku, bohužel technicky je to skoro nemožné. Výrobci na to jaksi nereflektují a když už jsou na trhu sedačky, které se dají montovat oběma směry, zase neprošly moc dobře testy....
Určitě není dobré na přechod na větší sedačku nějak spěchat, dokuď je vajíčko, tak by tam mělo dítě vydržet co nejdéle. Já musela přejít na větší sedačku poměrně brzy, v 8 měsících (sama seděla od 7 měsíce), malá je hodně dlouhá a vajíčko jí bylo krátké. Nebyla jsem sice ráda, ale nic jiného mi nezbylo, vajíčko už prostě nešlo ... 😖

eloana
12. kvě 2011

Ahoj malej je po smeru jizdy od 7 mesicu ..... ve vajicku silene rval... no kazdopadne mi hrozilo vetsi riziko nabourani pri silenem revu... koupili jsme maxi-cosi 9-18kg . sice i teto sedacce obcas rve ,ale rozhodne mene nez ve vajicku🙂

crca
12. kvě 2011

My byli po směru jízdy od 1roka 😉

pajafra
12. kvě 2011

Dcerka jezdila ve vajíčku proti směru jízdy do 13 měsíců - na zadní sedačce za spolujezdcem. Kamarádky vozí děti ve vajíčku na místě spolujezdce (i ve větších autosedačkách - 9-18 kg), ale to mi nepřipadá moc bezpečné.

ladybugie
12. kvě 2011

Po směru jízdy se musí dávat sedačka od skupiny 1. Skupina 0 ( vajíčko) se vozí proti směru. Říká se, že dokud má dítě hlavičku dva centimetry pod horní plastový!! okraj sedačky, tak se do ní vejde. Že čouhají nožičky prý nevadí. I když mě to vadilo, protože je dcera musela mít ohnuté, aby se jí tam vůbec vešly, když jsem sedačku posadila do auta. Jízda proti směru je prý nejbezpečnější. Já přesadila dceru do větší sedačky v devíti měsících, protože se mi do vajíčka fakt už nevešla. Když dáváš dítě do větší sedačky, mělo by už bez problémů samo sedět a držet se rovně ( nekynklat se). Za začátku mi Any jezdila v sedačce sklopené na spací polohu, asi po 14 dnech jsem jí to postupně narovnávala.

reynocek
12. kvě 2011

Ahoj, my u malého přecházeli na "druhou" autosedačku 9. měsících, protože z vajíčka už jednak skoro vyrostl, ale hlavně už tam byl nespokojený, protože musel jakoby ležet a nic neviděl. Takže jsme pořídili tu větší a od té doby je moc spokojený.

lucie777
13. kvě 2011

Dcera je v autosedačce 9-18kg od 7 měsíců, 9kg ještě neměla, ale ve vajíčku byla poměrně narvaná a nelíbilo se jí tam, řvala, koupili jsme k tomu opěrku na hlavičku, aby nepadala, když spala, v té době už bez problémů sama seděla, byla v podstatě ve stejné poloze jako ve vajíčku, dá se dost polohovat, jen po směru.. 🙂

terkaz
13. kvě 2011

ahoj, my mame rok a pul a jeste jezdime ve vajicku 😉 Mame takove to "vetsi" Maxi cosi- city

zdeniii
14. kvě 2011

Ahojky každopádně po směru jízdy může sedět až od tolika kilo kolik je ta kategorie, což znemaná 9 kilo... ale ve vajíčku by mímo mělo být co nejdéle! Že se tam nevejou nohy až tak nevadí ty se dají zkrčit, důležitý je prostor nad hlavou...

luciebx
14. kvě 2011

my sme presedlali do vetsi sedacky kdyz mel malej 9 mesicu.. ve vajicku se mu uz nejak moc nelibilo..

jaa
14. kvě 2011

čím déle,tím lépe...Ve švédsku tak děti jezdí do předškolního věku.Kvůli bezpečnosti dítěte..my máme do 18kg a dokud se vešly nožky,byla v protisměru.. 😉

weri1
14. kvě 2011

co nejdýl, malej je zatím ve vajíčku a snad tam ještě nějakou dobu vydrží 😉

kaatulka
14. kvě 2011

Tak mělo by to být asi do těch 13 kg, dřív bych nedávala, pokud vydrží ve vajíčku, tak jen ať tam je, ale obávám se, jak tu někdo psal o tom švédském modelu, že větší dítko už v protisměru nevydrží...