Od kdy může být mimi v chodítku?

abinka
16. dub 2008

Maminky,

Mám dotaz.Nikde jsem se nedočetla od kolikati můžu dát drobka do chodítka.Nevíte to někdo nebo aspoň od kolikati jste dávaly vy???? 🙂

Děkuji za odpovědi

jitka83
18. dub 2008

Přesně. A hlavně je každý dítě jiný. Holka se začala převracet ze zad na bříško po šestém měsíci a kluk už ve třech a půl měsících. V devíti měsících mi holka začala lízt po kolínkách a kluk už stoupá. Prostě každý dítě je individuální a nevím proč ho ovlivňovat.

megee
18. dub 2008

to je jasný je blbost ho nutit do něčeho co ještě evidentně dělat nechce...

krista
19. kvě 2009

pistula • 1d • Dnes v 11:33
Ahojky maminy, zadne takove tema jsem tu nenasla, tak me napadlo, ze by to mohlo zajimat vic lidi...Zajimalo by me totiz, odkdy muze mimco do choditka. Nase mala ma sice jen 7 mesicu a 1 tyden, ale uz sama stoji o nabytek, a snazi se chodit. Sice ji to nejde, ale snazi se. Tak by me zajimalo, jestli bychom ji mohli poridit uz choditko, nebo radsi jeste pockat. Moc diky vsem za rady 🙂

andulka4 • 1d • Dnes v 11:40
Žádné takové téma tu nejspíš nenajdeš protože chodítka jsou pro děti naprosto nevhodná

soanpe • 1d • Dnes v 11:54
v chodítku se dětem zapojují jiné svalové partie, než by měly a proto do chodítka nikdy

lendy1 • 1d • Dnes v 11:58
stačí zadat do vyhledávače chodítko 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

od kdy do chodítka: nejlépe NIKDY, důvody viz. diskuze výše.

Jedině aktivní, takové to, co dítě tlačí před sebou.

megee • 1d, snž • Dnes ve 12:06
souhlasím...chodítka nikdy

malej mi taky v 7 měsících chodil kolem nábytku a v 10. měsících začal chodit sám i bez chodítka 😀 ...takže můj názor chodítka fůůůůůůj 😀

smardik • 1d, snž • Dnes ve 12:06
nejlépe nedávat vůbec, malý bude mít příští týden 7měsíců a vůbec o chodítku neuvažuju-pokud myslíš taková to klasické jak se do něj dítě dává, možná pořídíme to aktivní jak ho před sebou tlačí

shaula • 2d • Dnes ve 12:30
Jak už psali ostatní - toho klasického "pavouka" vůbec, o tom ani neuvažuj! Ještě bys mohla pořídit aktivní chodítko, ale podle sestry z psychomotorické poradny se upouští už i od nich - ne snad že by byla zdravotně závadná jako ty "pavoukové", ale protože cílem je, aby dítě chodilo samo, a pokud si zvykne na chodítko, bude mu to dělat problémy a trvat déle, než se odváží. A údajně je statisticky více úrazů u dětí, které používají chodítko, než u těch, které ho nemají.
Já o chodítku taky ani neuvažuju.

pistula • 1d • Dnes ve 12:38
ok diky moc za odpovedi, od choditka upoustime🙂ja taky rikala ze bych byla radsi kdyby byla bez nej, jen nam do toho furt kecaji babicky a pod. pry at ji netrapime tim ze ji to nejde..takova blbost 😀

berenika39 • 2d • Dnes ve 12:58
pistula: dobře děláš, nedoporučují se vůbec už docela dlouho. Maximálně aktivní - ty tlačící před sebou, ale stejně si myslím, že za tolik stovek se dá pořídit něco chytřejšího. Je to na krátkou chvíli, pak to zas prodávat...nevím, taky do toho nejdem. Značkové stabilní stojí dost přes tisícovku.
Dostali jsme jako dárek takovej super vozík z IKEA,brácha i táta v tom ze srandy vozej pétu nebo do toho nakádáme hračky. pak teprve jsem zjistila, že se to dá použít jako aktivní chodítko, tak uvidím. Už stojí, tape kolem ohrádky, třeba to časem zkusíme.

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/4006...

ibolia
22. kvě 2009

Ahoj, já malé chodíko nepořídila z důvodu, že máme málo místa, takže by se tam nevytočila. Až když začala před sebou tlačit židličku, pořídili jsem to aktivní, aby ho mohla tlačit před sebou. Koupila jsem ho už použité na netu, ale stejně jí vydrželo asi 14 dnů a pak se pustila a už chodí sama (od 10měsíců).

shaula
22. kvě 2009

ibolia, tak to měla malá štěstí, že máte málo místa 🙂

tereziep
22. kvě 2009

Ahoj, chodítko bych v žádném případě nekupovala. Zakazují ho pedeatři, rehabilitační sestřičky i ortopedi. S chodítekem si dítě akorát zničí kyčle, nehledě na to, že jsou z něj velmi vážná poranění. Pádem počínaje a opařením dítěte konče. Všechno má svůj čas, dokonce i chození. Když je na to dítě připravené začne chodit samo. Znám několik mamin, které si chodítko nemohly vynachválit - sloužilo jim jako odkádací místo pro dítě, aby mohli dělat něco jiného.

popelka.miri
22. kvě 2009

Taky jsem proti chodítkům! Takže by mě dost zajímalo proč je vlastně vyrábí a prodávají?? Když se ví, jak jsou nebezpečná. 😕

shaula
22. kvě 2009

Bohužel asi ze stejného důvodu jako alkohol a cigarety - je to dobrý byznys 😒

myska1985
20. bře 2012

Našemu staršímu synovi jsou 4 roky,byl v chodítku často a problémy s nožičkami nikdy neměl a nemá.Našemu mladšímu synovi je 10 měsíců,je už v chodítku taky,záda má v něm hezky rovné,nožičkami je plně na chodidlech a ne na špičkách a je v něm spokojenej a dělá v něm větší pokroky než bez něj.I přesto že mi dnes lékařka oznámila že by v něm ještě neměl bit,že se mu ničí páteř,tak s ní v tomhle vůbec nesouhlasím.Je to zřejmě věc názoru a věc lidí jak jsou s ním spokojeni.A nikde není psáno, 🙂 ani řečeno že dám dítě na celej den do chodítka aby jsem se ho tím zbavila a měla jsem od něj klid. 🙂

jituska02
4. únor 2021

dobrý den chtěla bych dceři koupit chodítko. Nejsem zvyklá objednávat věci přes internet ale v této situaci nemám na vybranou. Tak bych prosila o rady, máte s tímto chodítkem někdo zkušenosti? https://detivbavlnce.cz/choditka/13973-vtech-ch...