Od kdy může být mimi v chodítku?

abinka
16. dub 2008

Maminky,

Mám dotaz.Nikde jsem se nedočetla od kolikati můžu dát drobka do chodítka.Nevíte to někdo nebo aspoň od kolikati jste dávaly vy???? 🙂

Děkuji za odpovědi

lendy1
16. dub 2008
llucinka
16. dub 2008

Ano, nedávat nikdy, souhlasím.

abinka
autor
16. dub 2008

lendy díky za odkaz.no popřemýšlím o tom ještě.

kristi
16. dub 2008

tez radim nedavat, zvladly jsme to bez nej a super

kacka79
16. dub 2008

Tak já jsem taky nechtěla dávat, ale vyzkoušeli jsme a filípek je v něm na max šťastný - ale dali jsem až v 9 měs - už sám stojí. Lítá v něm po bytě jako blázen..ale dřív bych asi nedala..

zanetka82
16. dub 2008

Taky jsme davali až kolem 9. měsíce dřív ne.

lamia
16. dub 2008

Nedávat nikdy, zpomaluje vývoj chůze,protože vede k chybným návykům,děti pak chodí po špičkách a pod....

anatanka
16. dub 2008

Po tom vsem, co jsem si o choditkach kde precetla, bych do toho dite nedala.

kacka.va
17. dub 2008

no já jsem byla jako malá taky v chodítku, po špičkách nechodím a problémy taky žádný nemám 😉, takže když tam dítě není pořád, aby se ho rodiče "zbavili", tak si myslím, že na chvíli to nevadí

kacka.va
17. dub 2008

jo a to chození na špičkách. Viděla jsem pár rodičů, kteří dítě dávali do chodítka a ono sotva dosáhlo na zem a z toho to podle mě pak vznikne, že dítě chodí po špičkách

morusa
17. dub 2008

Taky myslím,že chodítko není vůbec třeba. Malej chodí sám podel nábytku a máme doma takový vozítko, kterýho se jen chytne může chodit s tim,což je super.Byli jsme u známých na návštěvě, kde měli chodítko, tak jsem ho tam na chvili zkusila dát, když jsem viděla ,jak tam začal okamžitě našlapovat po špičkách, tak to můj názor jenom utvrdilo....

marcim
17. dub 2008

Já bych do chodítka vůbec nedávala.Nevidím důvod.Je to zbytečné a může to mít další negativní důsledky na páteř,vývoj.... Až na to dítě bude mít,tak začne chodit samo a to je naprosto přirozený vývoj.Není potřeba to urychlovat. 😉

linda02
17. dub 2008

tak já dávám do chodítka občas od 9měsíců. Vypadá v něm štastný prolítne si byt a pak vyndám. 😉 Už zkouší i chodit podel nabytku a ne jako baletka a jako normální člověk 😀

listicka77
17. dub 2008

Mně teda přijde (a viděla jsem to u manželova synovce), že když se dává do chodítka, tak pak dítě nechce lézt. Protože v tom chodítku se pohybuje s malou námahou velmi rychle a ještě má lepší výhled...

denousek
17. dub 2008

holky moc to dramatizujete ....prece kdyz se tomu ditku tam libi tak proc ne samozdrejme aby dostalo pekne chodidly na zem tot vse a davala bych ho am az ma hlavne vyvínuta jadyrka v kyclich!!!driv urcite ne ani ho nepostavovat na nohy aby drzelo vahu v kyclich ublizite mu tim!!

ale do choditka bych davala tak cca od 7 mesice 🙂

ronie
17. dub 2008

🙄 nic se nedramatizuje, v 7 měsících je to blbost, že dítě dosáhne na zem nestačí, do vzpřímený polohy až se do ní samo dostane, takže chodítko jedině až když dítě chodí a to je asi zbytečný že..deny nic proti-každý máme svůj názor jen by si to chtělo ověřit u lékařů a na rehabilitaci, změníš názor-třeba 😉 Jesi někdo dává dítě do chodítka když ještě nejsou jadýrka, tak to je blbý no, to je dost nerozum, pokud jde o špičky-dětem stačí se v chodíku trochu odrážet a nemusí došlapovat celou nohou, zkracují se achilovky, o páteři ani nemluvě-těžiště je úplně jinde než při normální chůzi, bohužel stále je nezakázali prodávat-škoda..
Ostatní se diskutovalo v těch odkazech co dala lendy-ona to tak hlídá pokud jde o ten motorický vývoj 😉 😵

ronie
17. dub 2008

jo a listicka má naprosotu pravdu-jak dítěti ukážete vyšší polohu, tak už nebude chtít být na bříšku, lézt atd

len
17. dub 2008

Myslím, že kromě těch vývojových tu ještě nepadl další argument, kvůli kterému jsou chodítka v některých zemích dokonce zakázaná. A to ten, že v nich dochází k velkému množství úrazů. Prostě je to dítě mnohem rychlejší a pokud ho člověk spustí na pár sekund z očí, může se dostat mnohem dál než jen při neohrabané chůzi. Taky můžou kolečka o něco zadrhnout, chodítko se překlopí a dítě padá jednak z mnohem větší rychlosti a taky v naprosto jiné poloze než přirozeně. A asi nejnebezpečnější je, když jsou v domácnosti schody - to je sice nebezpečné i pro děti bez chodítka, ale pád v takovéhle konstrukci je jednak daleko častější a druhak mnohem nebezpečnější...

ronie
17. dub 2008

len-už to tu také padlo v té diskusi od lendy-úrazy jsou samozřejmě také v chodítku velmi časté a nechápu, že se zákaz stále prosadit nepodařilo 😔 naprosot s tebou souhlasim

bejana
17. dub 2008

I já jsem jednoznačně proti chodítkům - důvody už tu padly...

denousek
17. dub 2008

no dobre to je kazdeho nazor to je pravda ja jen ze zakladatelka diskuse se neptala jestli ma díte davat do choditka ale ptala se odkdy se tam muze davat a ptala se maminek co je tam davali tak od kdy 😉

samozdrejme nazor rict muzete ale ja jen ze zakladatelka se ptala na neco uplne jineho... 🤐

ronie
17. dub 2008

no ona se ptala od kdy a většina odpovídá nikdy..to není nic jiného 😉 a nejdůležitější je, že si to abinka ještě rozmyslí a udělá si vlastní názor zda ano či ne 😉 Vše bylo řečeno, mějte se krásně maminky s miminky 😵

denousek
17. dub 2008

😅

megee
17. dub 2008

hele holky já v chodítku nikdy nebyla a začala jsem chodit v 9 měsících, tak myslím, že je to zbytečnost prostě až se postaví a začne sám chodit tak bude chodit, chodítka jsou podle mě nesmysl, kterej vymyslel někdo kdo se chtěl zbavit dítěte 😀

kacka.va
17. dub 2008

no mě teda dávali do chodítka, až když už jsem chodila a to většinou tehdy, když jsme třeba dojeli na chalupu a naši potřebovali vybalit z auta, nebo když potřebovali chvíli, kdy mě nemuseli hlídat, abych sebou někde neflákla, když jsem si v chůzi ještě nebyl jistá. Jinak jsem taky chodila v 9 měsících.

syrael
17. dub 2008

Albinko,nedavej ditko do choditka radsi vubec! Je to zahul na klouby a pro psychiomotoricky vyvoj taky zadna slava...Je to sice uleva pro mamu, ale ja si teda radsi budu za bobanem cupitat. Nedavno jsem koupila uzasny vozicek, za kterym boban chodi. Sice mu to musim vzdycky otocit, kdyz se o neco zarazi, ale je to pro nej uzasna pomucka, hracka a navic je v prirozene poloze. Taky je fajn, ze si uvedomuje, ze muze do neceho narazit a jaky to ma nasledky. Navic pri tom trenuje i rovnovahu...V choditku je dite desne pasivni a pro rozvoj mu to neprinasi ani tuk ☹

syrael
17. dub 2008

Zkousela jsem najit odkaz na ten nas vozicek, ale zatim marne. Melki ho v Bambuli cca za 700 korun

berynka
18. dub 2008

Já bych taky broučka do chodítka nedávala. Až přijde správný čas, tak to zvládne i bez chodítka.
Tady maminky šílí, když zjistí, že jiná matka nutí dítě sedět, když to ještě samo neumí. Že to není dobré pro zádíčka. A s tím chodítkem si myslim je to to samé 😉.
Mám dojem, že chodítkem by se vývoj mohl i trochu zbrzdit. Mimi nejvíc trénuje, když se pokouší vstávat a opatrně sedat. Přirozeně posiluje nožičky a koordinuje pohyb, což chodítko neumožňuje 😒 .

jitka83
18. dub 2008

Tak my chodíme na rehabilitaci a na neurologii a tam mi vždy říkají, že děti se mají naučit vše sami. Nebo s pomocí rodiče, ale tak, že mu správně pomůže. Takže jsem proti chodítkům. Holku jsem tam tenkrát zkusila dát a ona ani nevěděla, co tam má dělat. Nelíbilo se jí tam a chodit se pak taky naučila. Naco děti někam hnát. Když se samo nepostaví, tak naco ho nutit stát. I když je zapřen v chodítku. 😔

megee
18. dub 2008

jitka83 souhlasím s tebou no ono je to hodně taky o tom, že ty maimny mají strach aby to jejich dítko nebylo náhodou nějak pozadu...mě se např. ted malej naučil sám otáčet ze zad na břicho a někdy si říkám, že bych byla radši kdyby to ještě neuměl 😀 , takže si myslím, že až přijde správnej čas tak to ty děti zvládnou i bez chodítka