Od kdy může se mnou miminko do vany?

lucinkamaminka
31. led 2013

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat od kdy se smneou může
miminko koupat.
A co kojení ve vaně zkoušel to někdo
jak často mám vlastně koupat pojďme to tady rozebrat.
Ještě do nedávna se koupalo každý de a když byla nálož tak i 2 x denně.
A najednou je to nezdravé?
Miminka se rády koupou těší se na to.
Já jsem byla koupaná každý den a stalo se mi něco?
mám vtom zmatek každou chvíli se doporučuje něco jiného.

katren
31. led 2013

@lucinkamaminka my sa kupeme kazdy den....mame to taky vecerny ritual, potom napapame a ideme spat.....
ked sa neokupeme, je nervozna a tazsie zaspava....takto vie, ze bude po kupeli papanie a hajde spat.... 😉

hela_tn
31. led 2013

my mame zatial len 3 mesiace, ale kupeme malu kazdy den, presne ako vravi katren , mala vie, ze potom sa napapa a ide spat a spi az do rana🙂
ked sa pokaka, tak jej vzdy osprchujem ritku..
do velkej vane so mnou si zatial netrufam, ale ked bude troska vacsia, tak sa budeme urcite kupat spolu🙂

pajapoj
31. led 2013

my koupeme obden, v létě každý den, poprvé jsem spolu s malou byla ve vaně cca ve 2 měsících, s klukem ve 3 měsících. Kojila jsem ve vaně oba

mirusak1
31. led 2013

@lucinkamaminka My koupeme taky kazdy den, mame z toho taky vecerni ritual. Maly je vzdy k veceru trosku protiva, jak uz je unaveny, ale kdyz ho pred koupanim rozbalim a vi, ze bude koupacka, papani a spinkani, tak je hned spokojeny. Jednou jsme nevykoupali a byl z toho tak rozhozeny, ze uz jsem to nikdy neopakovala 🙂 Ale myci emulzi umyvam telicko jen tak kazdy treti den (jen zadecek, pod pazemi a slapky nozek denne), zbytek jen cistou vodou ve vanicce, abych tak nezatezovala pokozku 🙂 Jinak spolecnou koupacku ve velke vane jsme poprve meli kdyz mu byl myslim tak mesic 🙂

domak2
31. led 2013

k tomu castemu kupaniu, by som podotkla aj casty vyskyt ekzemov a koznych problemov, ale k tomu spolocnemu kupaniu, ak budes pouzivat len vodu a nejaku jemnu kozmetiku, si pripravena na nejake male nehody a co si myslim, najhlavnejsie, ze ti ma kto pomoct, mozno dokonca byt pri tebe, tak by som nejaky problem nevidela 🙂 Ale priznam sa zatial som to neskusala, ale preto , ze mame sprchovy kut 😉

@lucinkamaminka

mirkave
31. led 2013

Tobiasko mal asi 4 mesiace,ked som si ho vzala do vane.ale len sprchovat.samozrejme,ze mi asistuje muz.sama by som to nezvladla.prve sa cela ja umyjem,donesie muz maleho,pohrame sa s vodickou,cely cas drobca drzim,alebo sedi na mne,vyumyvam ho,muz ho zabali do osusky,pockaju kym sa oplachnem,utriem,vyleziem z vane a hajde sa obliect.ked kupel,tak spolocny so simonkou.najskor vyumyvam simonku,vyumyvam tobiaska,napustim im vanu,tobi sedi v tej stolicke do vane a hraju sa.miluju obaja vodu.a dojcenie vo vani je docela sranda 🙂

olusenka
31. led 2013

Malý mi začal na 2 měsících ve vaničce šíleně hystericky vyvádět, ale bylo to fakt hrozné, takže jsem ho koupala ve velké vaně, kam jsem vlezla s ním adržela ho na sobě. Předtím než jsem ho tam brala, jsem se samozřejmě umyla. Nevidím v tom problém. Dokud byl fakt malý, min. do 6 měsíců, dbala jsem na to, aby byl nakojený. Ne bezprostředně před koupáním ale taky ne hodinu nebo dvě. Koupali jsme ho obden a jeden čas dokonce ob dva dny kvůli jeho ekzému. Teď je mu rok a stále koupeme obden, ale denně myjeme ruce, obličej a zadeček.

mychaella
31. led 2013

my tiez kady den, ako ritual. aj ked ked ideme do aquaca tak vecer este doma kupkanie. a do vane myslim, ze odkedy vam to bude vyhovovat nasa mala asi mesiac ked som ju supla k starsiemu do vane, len tak akoze plavala..a pacilo sa jej to, aj ja som sa s nou priblizne od mesiaca kupala par krat, a co s kojenim? bude chciet tak jej das aj vo vani. nasa ked bola mensia a zbadala prsomtak uz len s principu si cucla 🙂 teraz ked nechce tak ignoruje.

jankagun
31. led 2013

ako citam,tak som asi jedina ktora nekupe kazdy den 😀 (sofinka mala strasne vysusenu pokozku)...ale sa sprchujeme kazdy den 🙂 a to sa jej paci este viac,sama si pusti vodu otoci sprchu na seba a umyvame sa. a do vane som ju zobrala ked mala cca 4mesiace

lupinek82
31. led 2013

Děnně sem koupala asi do 3 měsíců, pak přišel atopák a ač neradi, klasicky v napuštěné vaně koupeme každý třetí den. Samo, že několikrát denně myjeme ruce, obličej a zadeček, a pokud si v létě např. hraje na písku, do sprchy nebo pod hadici jde klidně 3 x denně 😀
Pokud jdeme do vany spolu, nejdřív si dám rychlou sprchu a nevidím v tom pak problém. Kojila sem vždy před koupáním, jinak mi ve vaně blindila, navíc sem ze začátku kojila i 30 min. a to by se nám ta vana pěkně protáhla...

Doporučuju nedat na rady a doporučení, ale pomalu si přijít na to, co vyhovuje přímo Vám.

ela2710
31. led 2013

@jankagun my sme Tomáška kúpali prvé mesiace v podstate každý deň, skončili sme ako vy, suchá pokožka, ekzémiky, behanie po kožných, natieranie,atd. zacali sme kupat menej casto, raz za dva dni, malý našťastie nemá žiadne ekzémy, žiadnu suchú pokožku, a Nellynku sme už automaticky od narodenia kupali len kazdy druhy den 🙂

ela2710
31. led 2013

@lupinek82 my sme nastastie nemali autopicky v pravom slova zmysle, mali sme nan len nabeh, takze sme kremovali, kupovali masticky na zaklade receptov od kozneho, vyhybali sa citrusom a alergennym potravinam a az ked to uplne preslo zacal papat vsetko a do dnes uz vlastne vyse roka toto trapenie nemame

A ja sa zatial cas od casu kupem s Tomáškom, nieže by som si aspoň v tej vani nechcela posediet sama, ale on sa mi nejako furt prikmotri do tej kupelne, usmeje sa, da si dole tricko , teplaciky a uz sa za mnou stvera, my sa vo vani blaznime, takze on v tom vidi zabavu a hru 😀

anjelicek26
31. led 2013

@lucinkamaminka - my sme kupali denne, vecerny ritual pri nasom letnom - potiacom sa - babatku. V zime staci aj menej. Od zaciatku vo velkej vani (na zaciatku na lehatku), od 7 mesiacov bez, ked sa naucil sediet. A kojit vo vani malokedy, teda nie, ze by sa o to nesnazil 😀 😀

ela2710
31. led 2013

@lupinek82 malo tam byt atopicky, uz asi zaspavam 😅 😀

mychaella
31. led 2013

@jankagun ja som to zobrala tak, ze babatko, nasa mladsia ma pol roka tak este ma s roho taky ritual, a uvidime dokedy nas to bude bavit 🙂 ale na starsiehonto fungovalo asi do tristvrte roka. a ten sa kupe len ked sa mu chce 🙂 a sprchuje sa teraz zime kazdy druhy den, alebo podla potreby aj kazdy ked sa spoti niekde. v lete samozrejme kazdy den, niekedy aj 2-3krat ked je spinavy z vonku.

gaby21
1. únor 2013

@lucinkamaminka Aj ja kupem kazdy den, vzdy sa na to obaja tesia, tak sa tam vyhraju, no a hocikedy ku nim vleziem aj ja, s malym som sa kupala od narodenia, strasne sa mu to paci, vzdy sa na mna ulozi, aj sa prisaje, vlastne len tak dudka a kopka nozickami, proste uplny relax, ja to mam tiez rada 😵 Potom zaspinka ako maly medvedik 🙂

lujza123
1. únor 2013

@lucinkamaminka od narodenia doteraz (3,5 r.) každý deň. Sprcháč a šampón raz za týžden alebo podla potreby (napriklad v lete častejšie lebo je špinavá)
Kupanie s babetkom je skvelé, treba si to užiť kým sa dá. My bývame vyše roka v dome kde je len sprchový kút, boli sme u našich a tak že využijem vaňu a okúpem sa s maličkou.
Nikdy viac, drzaňa krpatá ked ma videla holú tak sa rehotala ako šibnutá že mám prsia a chlpy..no katastrofa

monad
1. únor 2013

jasně, doporučuje se všude všechno možný!!!! 😀 ale o tom to přeci není!!!
já třeba koupu mimi ob den nebo 3dny, 3letá se koupe denně, ale také ne vždy.. 😉

když budeš čistá a umytá, osprchovaná, tak nevidim problém se koupat s prckem