Od kdy můžeme použít autosedačku po směru jízdy?

Maminky chci se zeptat malá má už vajíčko malé a tak uvažujem o větší autosedačce dostala jsem od známe chico 9-18 kg ale je na instalaci po směru jízdy a dá se polohovat do pololehu jako vajíčko můžeme ji používat od kdy?

evita_ij
4. led 2011

no od těch 9 kg nebo pokud už sedí a vajíčko je jí malé 😉

katka_21
4. led 2011

Ahoj, vajíčko by se mělo vyměnit za větší autosedačku, pokud dítěti začíná přesahovat hlavička přes. Takže pokud tvoje malá má už přes 9 kg, tak bych ji v pohodě začala dávat do větší autoseačky 😉

blanka.k
4. led 2011

Po směru jízdy jedině až dítě pořádně sedí a má zpevněné svalstvo. Pokud je malé vajíčko, tak koupit kategorii 0-18, která jde jako po směru, tak proti. Syn má přes 10kg, vajíčko je mu těsné na šířku, nohy má skrčené, ale hlava nevyčuhuje, takže pořád ho mám v něm, podle pediatra a fyzioterapeutky ještě má na 9-18 čas, ještě nesedí sál úplně na 100%.... 😉 Při čelním nárazu takové děti ještě neudrží hlavičku atd. , je to hodně nebezpečné 😉 Takže bohužel neplatí těch 9kg , co se píše výš, pozor na to 😉

rivka
4. led 2011

Od roka, do té doby by se nemělo kvůli nedostatečně zpevněným svalům. Pokud je vajíčko malé, oželte tuhle a kupte nějakou, která se dá připevnit i obráceně, za ty nervy to nestojí...

shaula
4. led 2011

A jak se projevuje, že je jí vajíčko malé? Nějak se mi nezdá, že by se 7měsíční dítě do vajíčka už nevešlo... To pak je nějaké malé vajíčko 😀 Pokud jí "jen" přečuhují nožičky, tak to vůbec nevadí, důležité je, aby nepřesahovala hlavička. A taky by už měla mít alespoň těch 9 kg...
Naši kluci ve vajíčkách jezdili až do 16 měsíců, ale je fakt, že mám drobnější děti.
Do sedačky po směru bych dala až dítě, které samo naprosto bezpečně sedí (a čím později to je, tím lépe - někde jsem četla, že z hlediska bezpečnosti by měli děti proti směru jezdit dokonce až do 4 let! Což mi teda přijde nerealizovatelné...). Takže pokud ti ještě nesedí (a to v 7 měsících asi nesedí), tak raději ještě koupit sedačku, která se dá namontovat i proti směru jízdy...

dzejn81
4. led 2011

My jsme měli vajíčko maxi cosi a malá v něm jezdila do 1 roku, pak jsme koupili sedačku 9-36kg. Pokud není miminku vajíčko malé jak píšou holku (nepřesahuje mu hlavička) tak dřív jak v roce bych ho tam nedávala.

zabinka88
4. led 2011

Asi máte všichni nějaké drobky či co?Já jsem malého vozila ve vajíčku do 7měsíců,protože potom mu čouhala hlavička.A to jsme měli vajíčka dvě různé.Má 9kg a 78cm.Pak už po směru.

tercina
5. led 2011

Ahojky, my máme Maxi cosi cabrio fix, je to jedno z největších "vajíček" 0-13 kg. Malý je dlouhán, takže už mu taky začíná být malé. Rozhodli jsme se s manželem pro Concord Ultimax. Jde po i proti směru. Je to kategorie 0-18 kg.

https://www.youtube.com/watch?v=6HLdUd_AmYM


Určitě bych dítě do 1 roku nenechávala jezdit po směru. Nemá dostatečně vyvinuté krční svaly, které by při sezení po směru jízdy neudržely hlavičku při nárazu auta. Prý se krk "natáhne" až 5 cm.
No já ho budu proti směru držet co to půjde 🙂

zlatka
5. led 2011

Jééééééžiši, to jste mě moc nepotěšily, abych se přiznala. Já se modlím, že dám malou do větší sedačky(taky polohovatelné)- do té polohy naležato, nějakou chvilku po tom, jak si sedne, bo cestování ve vajíčku nesnáší a někam s ní vyrazit je očistec, ale jak to tu čtu.... asi se ještě obrním trpělivostí.

lena27
5. led 2011

sedačka 9-18 pro tak malé dítě není vhodná.
my jezdili ve vajíčku asi do7 měsíců, pak šel do 0-18kg. vy tu řešíte, že tam má jít až když mu kouká hlavička, ale co když mu není na šířku? to je náš případ. v 6m jsme měli 9,5kg (teď má v 9m asi 11,5kg), když jsem na něj navlíkla zimní bundu nebo kombinézu tak byl opravdu ve vajíčku chudák.

mes
5. led 2011

Jak může dítěti "čouhlat hlavička" když jsou tam ty zarážky na ramínka (ten držák hlavy) a o to se zaseknou ramínka? Nám se tam dítě nevešlo od zadku po ramínka vůbec..ale souhlasím..od té doby co pevně sedí🙂

slavkah
6. led 2011

my jsme meli stejny problem jako lena27 maly se do vajicka nevesel na sirku takze jsme to take resili sedackou 0-18 kg

simonceli
6. led 2011

doporučený věk pro jízdu po směru jízdy je od 9. měsíců. Děláme sedačky romer a aspoň tento výrobce to doporučuje. Za předpokladu, že je tedy dítě schopno samo bez problémů sedět a tudíž i držet hlavičku.

andy80
6. led 2011

Existují autosedačky 9-18kg, které jsou proti směru jízdy, rozhodně jsou pro dítě bezpečnější než ty, které jsou po směru jízdy.

http://www.autosedacky-besafe.cz/b3.php

mauska
6. led 2011

Naší malé byla MC 0-13 taky už na podzim úzká. Délka byla dobrá, ale malá měla taky v 6M přes 9kg. V zimní bundě jsem ji tam nemohla dát vůbec, tak jsem dávala podzimní bundu + deku aby jí nebyla zima. Vydržely jsme do 10M kdy šla do 9-18. Seděla od 7M sama, takže hlavičku už držela hezky. Oddalovala jsem co to šlo, udělala bych to znova tak.

hojda
4. lis 2011

Co myslíte? Dítě 10. měsíců, samo sedí, ale 9 kg nemá (cca 8 kg), může už do větší autosedačky (Maxi Cosi Tobi)? Sousedka ho tam dala, mě se to nezdá.....

brisalek
5. lis 2011

Sezeni proti smeru jizdy je nejbezpecnejsi, jedine kriterium je, aby nemela vys hlavicku. Dcera mela v 6mesicich 9,2kg a 69cm byl leden, takze byla oblecena. A vozila jsem ji v Maxi cosi az do 13 mesicu, kdy mela 10,5kg a 79cm. Takze radsi sundat zimni bundu(vzdyt v sedacce je jim teplo dost). Ale v pul roce prece maji spis kombinezu, takze dcera tam urcite byla i v kombineze, ale chapu, ze nektere sedacky jsou uzsi. Proto, kdyz kupuju neco pro dite koukam na bezpecnost a velikost a ne na design🙂. Jo a synovec mel v pul roce skoro 11kg(kojeny) a taky se do Maxi cosi vesel🙂.

marecek4
5. lis 2011

slunickoseznam.cz-přesně tuto sedačku máme a malý v ní byl jak vyrostl z vajíčka-přibližně od 13-14 měsíců a měl těsně kolem těch 9 kilo,ale byl dlouhý,takže už mu začínala přečuhovat hlavička a nožičky chudák už musel mít pěkně skrčené,teď pro změnu nabral a už budeme muset vyměnit sedačku kvůli váze 🙂

arianka
5. lis 2011

Když si pročtete pořádně instrukce jak výrobců sedaček tak crash testů, všude je to to samé: nejvíce bezpečně je dítě v sedačce v PROTIsměru, ne ve směru, jak tu někdo píše..., pokud to jde, dítě má sedět v protisměru co nejdelší možnou dobu, klidně i do 2 let.., čím déle, tím bezpečnější pro něj. Teď řešíme podobnou situaci, kluci vyrostli z vajíček už v 7měsících, ač váhově by jim vajíčko bylo, délkou ne, hlavička bude za chvíli venku.. Tak nezbývá než koupit přechodnou, která jde do protisměru i po směru 😉 Ač sami sedí, po směru je dávat takhle brzo určitě nebudu.

coxa
5. lis 2011

Ahoj, taky nemáme žádné prcky, takže nejdřív vajíčko, jak začala koukat hlavička tak sedačka 0-18 kg proti směru, když dosáhli na 9 kg a bezpečně sami seděli tak po směru. Starší v ní byl zase než začala vykukovat hlavička, mladší je v ní stále.

hankamila
17. zář 2019

Ja jsem se snazila aby malej jezdil co nejdele proti smeru jizdy, je to snad o 60% bezpecnejsi!

smetttanov
19. zář 2019

Ano, také jsme volili takovou sedacku, ale jiste prijde cas kdy nebude chtit bejt proti smeru jizdy, proto jsme měli tuto malvik.cz/Autosedacky/i-Size-61-105-cm/Avionaut-AEROFIX-2019-seda, kde je Isofix, takze jde dat tak i tak. 🙂

hankamila
22. zář 2019

Ta je moc krasna, diky,kouknu po ni 🙂

smetttanov
24. zář 2019

Ano krasna je, ale hlavne bezpecna, to pro nas bylo prednejsi!