Od kdy můžou spát děti na palandě?

martule20
12. bře 2009

Holky, prosím od kdy můžou spát prckové na vyvýšené posteli nebo na palandě "v patře"?

j.a.n.u.s.
12. bře 2009

...od ty doby co ti prestanou "cestovat" po postylce...u nas se spi s nama, takze tabulkove nevim 😒

martule20
autor
12. bře 2009

No, tak to si ještě hodně počkáme 😀 Vím, že je v roce ještě brzo, ale chtěla bych mít představu, nějak
musí určitě umět slézt, že? Líbila se mi palanda s klouzačkou, ale manža rezolutně zasáhl, že se bude malá celou
noc místo spaní klouzat 😀

j.a.n.u.s.
12. bře 2009

...slezt umet bude, ale to ji je na nic ve spanku, ze? To bych ji do vyssi dala uplne az pozdeji....zkuste nizkou postel se zabranou nejdrive....pocitam, ze Eliška spi jeste v postylce, ne?

karotky
12. bře 2009

Já zatím palandu řešit nemůžu,protože nám dítě cestuje po (své) posteli celou noc.Pokud bude po manželovi,viděla bych to na palandu až v 10ti letech. 😀

krista
12. bře 2009

Ahoj,
my palandu máme už koupenou, malá zatím spí v dětský postýlce, ale počítáme že ji dáme nejdýl tak za půl roku do velký postele (samozřejmě do tý dole) a k tomu přiděláme tuhle zábranu:
http://www.babylife.cz/images/sklady/gates-3500...

Do tý vyšší postele bych to viděla tak kolem tří let, co jsem viděla podle ostatních dětí jak jsou schopný stabilně chodit po těch schůdkách 😉

pavlicka
12. bře 2009

my dali zvýšenou palandu (jen cca 100 cm nad zemí, pod tím domeček na hraní) už v cca 20 měsících protože postýlku potřebujeme pro miminko, které čekáme. schody malej zvládl hned, moc se mu to líbí, i když v postýlce taky cestoval, ale hned si zvykl spát v klidu, jo spí ve spacím pytli, pro inspiraci posílám jednu z možností
http://www.gazel.cz/index.asp?modul=produkt&id=...
něco podobnýho nabízí i třeba Domestav nebo Kika

krista
12. bře 2009
mesulka
12. bře 2009

Ahoj Marti 🙂
Naše Terezka teda má normální postel, ale trochu vyšší (právě že jsme měli postel na patro a dole byl psací stůl, skříně, byla to taková sestava...tak jsme odtud jen oddělali tu postel a dali normálně na zem, ale uřezala se vyšší, než je třeba normální manželské dvoulůžko) a řeknu ti, že to jak Terka se tam stěhuje a mrví v noci, to mám hrůzu, aby nepřepadla 😒 Počítám, že až přestane rotovat v noci z jedné strany na druhou, tak to bude v pohodě, ale prostě naše malá je noční cestovatelka 🙂
Jo a na IP brzo odpovím, slibuju 😅

martule20
autor
12. bře 2009

pavlicka: To je přesně ta postýlka, kterou chci!!! 😉 I s tím domečkem. Přijde mi to super praktický. Časem tam bude mít psací stůl a až povyroste hodně, tak třeba sedačku pro návštěvy 😀 Viděla jsem spoustu obměn a do
našeho úzkého pokoje ideální věc. No, zatím má Eliška samozřejmě dětskou postýlku, to by nám jinak
utekla 😀 😀 Už takhle tam ráno v šest stojí a křičí "Máma ham"! 😀 Jenže nevím, jestli bude moct být
v dětské postýlce do té doby než bude schopná spát na palandě... Se mi nechce kupovat na rok ještě jinou
postel..

krista: My zatím spodní postýlku nepotřebujeme a myslím, že ještě pár let potřebovat nebudem 😝 Pamatuju si
Tě z březnovek a najednou koukám, 14tt! To jste to teda vzali hezky hopem? 😀 Můžu se zeptat - to byl
záměr? 😉 Já si to nějak neumím představit, že by nám k té naší uličnici přibylo ještě mimčo 😀

martule20
autor
12. bře 2009

mesulka: Eliška je taky cestovatelka, tak nevím.. Kolikrát má při spaní takové pozice, že se musím smát a pokaždé
je narvaná někde v rohu postýlky, nejlépe v tom za hlavou. Na IP se těším! 😉

krista
13. bře 2009

Martule sice odbíhám od tématu 😅 ale jo záměr to byl už dávno, ovšem povedlo se to až teď, nebránila bych se tomu mít děti klidně rok od sebe, chtěli jsme je co nejdřív, z mnoha "praktických" důvodů 🙂 Kdyby se nám to nepovedlo do jejích dvou let, tak by malá zůstala nejspíš jedináček.

Ještě k té palandě - my ji kupovali dřív než jsme věděli jestli vůbec druhé mimčo bude nebo ne. Palanda byl totiž můj dětský sen a tak jsem si říkala, že i kdyby měla být malá jedináček tak ji bude mít ráda ... a bude to praktické když bude chtít přespat nějaká kamarádka 🙂

caira
13. bře 2009

ja na palandach taky vyrostla a bylo to super..teda jen jednou jsem se propadla dolu na brachu 🙂 nastesti mu tenkrat to padle prkno "jen" trosku poskrabalo hlavu...ale za meho mladi to holt asi nebylo tak bytelne..ale palandy jsem milovala.. uvidim jestli palandy budou jednou i u nas nebo ne..zalezi jestli druhe mimi bude jeste v dobe, kdy budeme v tomhe byte nebo uz v baracku, tam by kazde dite melo svuj pokoj...

martule20
autor
13. bře 2009

krista: Cožeee? 😝 😀 No vy jste borci! Tak hlavně, ať jste všichni čtyři v pořádku a pořád v tak úžasné
pohodě! ¨Jojo, máš pravdu, že palanda je praktická, i když chce přespat kamarádka, to mě nenapadlo.

krista
13. bře 2009

Jo ještě jsem zapomněla říct, že konkrétně ty naše palandy jsou rozložitelný na samostatný postele, jinak bych to nechtěla, sice vlastní pokojíčky mít děti asi nebudou, jsme jen ve 3+1, ale až budou velký tak asi nebudou chtít pořád spát nad sebou, takže se to dá pěkně rozložit a užít do budoucna 😉

Martule díky 😉 Vím, že si hodně lidí myslí, že jsme blázni nebo že jsem otěhotněla omylem, ale já pořád říkám ať si to každý udělá jak chce a vzhledem k tomu jak dlouho tohle otěhotnění trvalo tak jsem ráda, že jsem na nic nečekala, člověk si nic nenaplánuje 😉

korcula
3. čer 2011

Obnovuji toto téma...🙂 jsou další maminky se zkušeností kdy dítko na palandu? myslíte, že cca 3 letý dítko už to nahoře zvládne?

irasek
3. čer 2011

@korcula ahoj, tak u nás to rozhodně ve třech letech nehrozí, páč se tak děsně mele v posteli, otáčí, všelijak kroutí, že 2x do měsíce se mu podaří i spadnout 😒 Má postýlku z Ikey s malou zábranou a stejně se mu to občas podaří. takže při představě, že by padal zezhora... Ale do budoucna mu chceme pořídit takovou tu zvýšenou postýlku, co je pod ní úložný prostor, nebo takový ten prostor, schovaný za závěsem. Ale to se musí hooodně polepšit 😀

korcula
3. čer 2011

@irasek no já přemýšlím, kdyby se mu nad to dal takovej ten domeček, tak by snad neměl kudy spandout...

irasek
3. čer 2011

No to je dobrý nápad, to mě ani nenapadlo. Ale nesměl by tam být u nás ani kousek volna 😀 akorát, jak ho pak vyšťourat?

korcula
3. čer 2011

@irasek myslela jsem asi tohle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/4011..., ten náš se už ani ted takhle k nohoum nešoupne

bledulka
3. čer 2011

@korcula ahoj, pro nás je to také aktuální- budeme předělávat pokojík a z prostorových důvodů budeme mít patrovku.
Za sebe bych ale asi nešla do toho baldachýnu-domečku - budu chtít na dítě vidět-mít možnost ho zkontrolovat, přikrýt. V té posteli bude i stonat- chci,abych mu mohla změřit teplotu, aby si tam mohl sednout atd...
takže u nás to uděláme tak, že bude vlez do postele "od nožiček" a podél celé postele bude síť.. k dítěti se dobře dostanu ze strany od noh po schůdcích -aby tam zvládlo vylézt dobře i dítě s horečkou, dítě rozespalé v noci na záchod atd..) takže si tam budu moci k němu sednout a číst mu..(nechci žebřík,ale schody-policové se zábradlíčkem a ty police využijeme na úložné prostory 😉 ) Sít bude až ke stropu-pevně ukotvená..protože počítám i s tím, že nahoru za starším poleze i mladší syn a bála bych se,aby se tam nějak nestrčili a nespadli.. takže jdeme do sítě -oka tak nějak chci,abych ho tím mohla pohladit,al aby už neprostrčili hlavu.. uvidím..zatím jen plánuju..

obecně ale-pokud dítě relativně klidně spí a pokud to zabezpečíte proti pádu (byť i klidně tím domečkem-pokud je stabilní a není jen "na ozdobu-to neví. , tak asi proč ne.. 🙂 znáš ho nejlíp...některé dítě by na patrovku nemohlo ani v pěti letech, některé je klidné a může dřív 🙂

korcula
3. čer 2011

@bledulka to s tou sítí taky není špatnej nápad.. jen my postel podědíme a má vlez z tý přední strany, jako v tom rohu u nohou...
no nás to čeká až kolem V8noc, tak mám čas přemýšlet

bledulka
3. čer 2011

@korcula to je jedno,kde máte vlez-jde to i tak.. tady je fotka pro inspiraci- tam ta maminka má taky vlez z delší strany.
http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=101...

korcula
3. čer 2011

@bledulka díky...🙂 no je to dobrej nápad

bledulka
3. čer 2011

@korcula rádo se stalo 🙂 mně je to i sympatičtější v tom, že dítě vidí ven- není tam zakryté 🙂

my na to jdeme asi po prázdninách (snad) , tak uvidíme,jak se to zadaří 🙂 postel máme patrovou svépomocí dělanou, takže ji jen upravíme pro děti.. a vyrobíme ty schody...

korcula
3. čer 2011

@bledulka je ot asi lepší řešní než ten domeček, to 100%... tak pak kdyžtak dej fotečky...🙂 jak to budete přidělávat ke stropu?

bledulka
3. čer 2011

@korcula no ke stropu to přidělat nemůžeme (máme tak špatné stropy, že jsme rádi, že tam visí světlo 😝 )
takže jsou dvě varianty
1.- chemická kotva na stěnách podle postele pod stropem těsně -což ale nejde u nás vzhledem k dipozicím pokojíku (pak by šlo lanko přes půl pokoje skoro středem a to nechci

2.- manžel koupí trámek v OBI- takový cca 3x3 cm silný- je hodně pevný a nejde zlomit (určitě ne dítětem )- a z něj udělá rám (obrácené U ) a ty svislé přidělá k poseli
a na to pak připevníme tu síť

beruska24.9.
14. říj 2011

Máme stejnou postel, co tu dávala link @krista a také přemýšlím, kdy bude moct malá spát nahoře. Zatím spí na spodní posteli. Kolikrát za noc vyleze a přijde do ložnice. Před několika dny, v nestřeženém okamžiku, vylezla na horní postel a seděla tam jen tak na roštu (není tam matrace). Dolů jsem ji musela pomoct, ale tím stylem, že jsem ji navigovala jak má slézt a jen jistila. Takže nahoru i dvouleté dítě dokáže vylézt 😉

Jen by mě zajímalo - maminky dětiček, které už spí na palandě, jak řešíte potřebu dítka jít v noci na záchod? Nějaké světýlko, aby dítko vidělo a nespadlo, nebo si zavolá nebo zvládne slézt i potmě, či jak?

krista
15. říj 2011

@beruska24.9. mě v současné době obě děti spí na rozložených postelích a když někdo potřebuje na záchod, tak si zařve 🙂 prostě sami na ten záchod nechodí, ani kdyby mohli 😒 😉

lusi80
15. říj 2011

tak my jako děti,se ségrou měly postele nad sebou,já spala nahoře,byla jsem starší,ale pamatuju si,že už jsem byla hooodně velká,asi tak 8 let,a spadla jsem s ní dolů 😢 😢 😲 nic se mi nestalo,ale vím,že jsem tam už spát nechtěla,byly rozdělávací,daly se dát od sebe,teď je mají moji kluci,rozložené.Spolužačka má taky patrovou,nerozdělávací,její 3,5 letej syn z ní taky spadl,měl jen slabej otřes mozku myslím 😨 😨 já sama za sebe,bych je nechtěla teda 😉 😉