Od kdy můžu dát dceři podsedák místo autosedačky?

arwen2010
7. únor 2013

Ahoj holky, od kdy můžu dceři dát podsedák místo autosedačky?
Má 3.6 roku a 16 kg...a 100cm

mamkamarketa
7. únor 2013

Na podsedak bych takovy maly dite nedala.
V tomhle veku patri do autosedacky 15-36kg. Podsedak dite nijak neochrani.

berenika39
7. únor 2013

tak za čtyři, pět let? nejlépe vůbec, je to strašně nebezpečné, dokud dítě není dostatečně vysoké tak, aby mu pás šel přes klíční kost a ne přes krk, hrozí uškrcení, zranění, a takové výšky dosáhne indivindi - ale třeba v deseti letech? každopádně - sedačka se dá používat pohodě až do té doby. (jedině že byste potřebovali dát dozadu do auta tři sedačky, pak je to noozové řešení pro nejstarší dtě.). navíc u těch podsedáku není boční ochrana, tak kam spěchat, když sedačka je ok?
těch článků proti podsedákům je plno...
http://www.autembezpecne.cz/cz/s40/Testy/c1469-...

neriskovala bych, že potkám nějakého blba za volantem a odnese to dítě.

natalie77
7. únor 2013

Souhlas s výše napsaným! Pod to se podepíšu, podsedáky ne..... 🤐
Takže odpověď na otázku: Od kdy? Raději nikdy....blbců je na silnici až až, takže kdyby se něco stalo, nechci si vyčítat, že jsem ohrozila svoje dítě a neudělala maximum pro jeho bezpečnost.

mircisek
7. únor 2013

Nikdy.

zanet2009
7. únor 2013

Já bych teda podsedák nedala nikdy. Mám dceru starou 5,5 let a teda v sedačce bude co nejdéle.

obchod_terkaperka_cz
8. únor 2013

...já bych na sedák taky dítě nedala, mám děti 6 a 10 oba jezdí v autosedačce, starší se krásně se ještě vejde do Kidfix Romer, na nejvyšší polohu, ale vejde a jsem radši, je chráněna z boku a přeci jenom občas na delší cestě usne a je to pohodlnější i bezpečnější.
Život je dražší než autosedačka, tak se ta investice určitě vyplatí, neriskovala bych s koupí sedáku.

kitinka76
8. únor 2013

Terez má podsedák od osmi let, na autosedačku už byla velká

hojda
8. únor 2013

rozhodně ne!

andara
8. únor 2013

Nikdy🙂

centrino
8. únor 2013

nikdy. pujdem do Romer Kid a v nem bude co nejdyl to pujde

jetynka
8. únor 2013

Já podsedák používám jen v krajní nouzi a to když jedu autem kde nevejdou tři sedačky dozadu a ve předu je airbag, který nelze vypnout a jen u své téměř 6leté dcery která má nějakých 118cm a 16kg i tak trnu hrůzou aby se něco naschvál nestalo. Na sedačce se šetřit nemá. 🙂

edeltraut
8. únor 2013

Naše děti (9 a 11let) jezdí na podsedáku poslední půlrok a to pouze nouzovku ze školy, když je jedu vyzvednout já, jinak jezdí v sedačce. Podsedák bych použila pouze v krajním případě a nejdřív s nástupem do školy... :-/

pkolin
25. črc 2016

Nikdy! Podsedáky jsou naprosto nevhodné a nebezpečné, autosedačky 15 až 36 kg jsou až do 12 let věku a do té doby v ní bude můj syn rozhodně jezdit. Máme autosedačku, které jde upravit i šířka sedu, ale syn je hubený, tak není potřeba rozšiřovat. Na podsedák bych ho nikdy nedala, max. na cestu do školy u nás po vesnici, ale mimo obec NIKDY! Nemá chráněnou vůbec hlavu a žádnou boční ochranu, to co je pro děti při nehodě nejnebezpečnější!!!

lasicek
25. črc 2016

Sestřenice má 10let a 36kg a jezdí už bez sedáku je dost vysoká. V podsedaku jezdila od 6let, autosedačka ji byla malá.