Od kdy můžu koupat mimčo na koupališti?

djkrypta
11. čer 2010

Ahojte maminky,

chtěla bych se zeptat od kdy je a jestli se vůbec smí koupat mimčo na koupališti? Mám 3 měsíčního syna a ráda bych vyrazila k vodě, jak jsou te´d ty vedra, tak jestli s ním můžu taky do vody? Děkuji.

sambucca
11. čer 2010

Myslim ze to asi zalezi clovek od cloveka, co si mysli ze je v zajmu jeho ditete. Ja nemam nic proti bazenku na zahrade pod slunecnikem a mazat vysokym faktorem, bazenek na verejnym koupalisti bych odkladala co nejdyl - radsi bych pozvala decka svych kamaradek do bazenku... pocet neprekona muj limit tolerance moci ve vode. A nemusim pouzivat chlor, kdyz dam kazdej den cistou vodu. More je super vodou, ale vsechno ostatni neni pro miminko nic dobryho - extremni teploty, celej den na slunci byt pod slunecnikem... kdyz uz tak mazat porad dokola sedesatkou, mimco nechat hooodne pit a po koupani vzdy oplachnout v tekouci vode. A brejlicky - ziju u more, tak vim o cem mluvim. Tady se vypejkaj na slunci jen turisti co si chtej privezt z dovoleny zavidenihodne opaleni, maly batolata k mori podle me nepatri - kdyz uz tak na konci sezony v zari a rijnu, kdy je more teply a slunicko neni tak agresivni.

kocicinka
11. čer 2010

Nevím, buď to byl nějaký vaginální zánět, nebo plíseň na nohou. Prostě už tam raději nechodím.....Koupeme se radeji jinde

momin
11. čer 2010

Ajulinek ta cesta bude asi drsnejsi no... A jak jedete?

kocicinka
11. čer 2010

Sambucca- záviděníhodné opálení, nebo rakovinu kůže?
Jj bazének máme taky, Jonáš je v něm naložený furt 🙂

ajulinek
11. čer 2010

morgan: jedeme autem, počítám že cesta potrvá i s přestávkami 15 hodin, ale většinu pojedem v noci tak to snad bude v pohodě

ajulinek
11. čer 2010

sambucca: my nikde na pláži být nemusíme, máme apartmán přímo u moře, je tam málo lidí a velká terasa, kde je stín, takže prcek má kde být

morgan
11. čer 2010

ajulinek - autem jsem takhle nejela, ale jezdí jiní, takže je to určitě v pohodě a prospinká to 😎

momin
11. čer 2010

Ajulinek To bude fajn si myslim.. noc vam prospinka a ten zbytek dne nejak zvladnete. Hlavne pit,pit a pit a bude to dobre... 😉 🙂

sambucca
11. čer 2010

kocicinka: no me fakt nekdy zustava rozum stat... jez´di za nama dost kamaradu a rodina, to vis, u more kdo by se rad nezastavil tak na tejden 🙂 a treba manzelka taty se mi smala ze ma zakryty celou dobu brisko a mazu se padesatkou - a to chodim k mori az kolem ctvrty hodiny. Holr nekdo nechape 😝 oni se mazou olejem s faktorem 4 aby byli bronzovy - asi aby Bozena z prace zavidela ze byli u more nebo ja nevim...

momin
11. čer 2010

Aleachnim ted sem te docetla.... 😀 Asi vazne sobec budu kdyz chodim s ditetem na koupaliste... 😉 Uz sem se tady i dozvedela ze nekojim (nekojila sem) z vlastni pohodlnosti takze na tom urco neco bude... 😉 😎

kocicinka
11. čer 2010

Sambucca- 😀 😀 😀
Ale ono je to spíš smutný....

sambucca
11. čer 2010

Ja osobne prvni dva roky klidne more ozelim, na dovcu jde jet krasne i nekam v Cechach, treba pronajmout si chalupu u lesa, chodit na boruvky a houby a na zahrade mit bazenek. Ale proti gustu... kazdy at si opaluje a koupe svoje decka jak chce.

sambucca
11. čer 2010

kocicinka: smutny to je, takovy cesky 😀 nic ve zlym, ale tahnout se s batoletem 15 hodin autem do vedra kvuli slany louzi... to mi v zajmu ditete neprijde 😖

ajulinek
11. čer 2010

Tak my bydlíme v baráku, tak proč bych jezdila na chalupu? Lidi co bydlí u moře taky určitě nejsou zalezlý......

sambucca
11. čer 2010

ajulinek: no ver mi, lidi co bydli u more, se chodi koupat i o vikendu az pozde odpoledne 😝 😀 nejsou padly na hlavu - jdou se koupat, ne opekat.

ajulinek
11. čer 2010

No však já taky nebudu malýho tahat na sluníčko, budeme v chládku, dám mu tam bazének a do moře s ním půjdu taky až pozdě odpoledne.

sambucca
11. čer 2010

ajulinek: Me to je uprimne jedno, ver mi - jak pisu, at si kazdy dela co chce. Ja pisu za sebe, jak to mam hozeny ja 😉

morgan
11. čer 2010

Ale i rodiče mají svoje zájmy a pokud to neškodí dítěti tak je to vpořádku. Pokud bude celou cestu spinkat tak je to myslím ok. Samozřejmně takhle malému dítěti je jedno jesti je u moře nebo u rybníka, ale když rodiče chtějí cestovat tak proč ne...Některý reakce mi přijdou fakt přehnaný..

momin
11. čer 2010

presne tak.. ja nevim jak si to tady nektere maminky predstavujou..
ze vezmu dite v 9 rano.. lehnu si s nim na plaz (na koupaliste) , na pecici slunko..... A budu tam lezet a az do 6 vecer ,pak pujdeme domu....
Samozrejme ze kazdy normalni clovek bude vyhledavat stin! A nebude s malym prcek a slunci pres poledne... 🙄

crca
11. čer 2010

Mám 13 měsíční dvojčátka a ani spát je nedávám ven,vyspí se doma a pak teprve jdeme ven,ale na koupálko bych nešla s takhle malým dítětem 😒 My jsme venku až od té půl třetí a cachtají se v bazénku 😅 Teda ne,že bych je nevypustila na zahradu i dřív,ale pak jsme venku dokud to jde 😅 Je mě jasné,že ne každý má zahradu,ale myslím si,že když už jsme si ty naše ratolesti pořídili,tak taky něco holt zkousnem ne?To se radši vysprchuju doma 3x když mě je teplo a nemám možnost se kde schladit 😉 Toť můj názor 🤐

ajulinek
11. čer 2010

No my třeba máme doma 29 stupňů.......

morgan
11. čer 2010

Právě...to že jedu k moři neznamená, že se tam budu chovat jinak než tady v čr a budu celý den na sluníčku. Dovolená a cestování je přece taky o tom, poznat to jinde...

sambucca
11. čer 2010

momin a ajulinek - pokud se hodlas chovat u more tak jak popisujete, tak je pak otazka jestli to za to stoji tahat se s deckem 15 hodin autem na to aby pak stravilo den v bazenku stejne jako doma a navecer u more, to si musi kazdej posoudit sam.

morgan - dovolena a cestovani je o tom poznat to jinde, ale ruku na srdcew, tady s ebavime o tydnu u more, ne o fakultativnich zajezdech do primorskych mesta a za krasama prirody - ty pres den ve vedrech snad s deckem podnikat nehodla nikdo, to by musel bejt padlej na hlavu uplne...

morgan
11. čer 2010

sambucca - tak z příspěvků momin a ajulinek vyplývá, že jim to za to stojí, stejně jako mě 🙂, jasně, že to není cestování a poznávání jako takové. Ale i tak se člověk prostě podívá jinam a celkově je to relax, hezké vzpomínky atd 😉

momin
11. čer 2010

souhlas s morgan... 😉
My teda nikam nejedem..ale kdyby sme meli prilezitost nevahali bysme..😉

sambucca
11. čer 2010

morgan - dyt rikam, klidne si holky jedte 😅 Ja budu s mimcem relax a hezky vzpominky cerpat prvni roky jinde - me more neutece a decku taky ne.

kocicinka
11. čer 2010

Tak já jsem si naštěstí užila cestování dost ještě za "bezdětna", takže teď mě nemusí mrzet, že strávíme dovču jak popisovala sambucca v pronajaté chaloupce u lesa. A těším se, až budou děti odrostlejší, jak budeme s nima cestovat a oni taky z toho budou něco mít. Já si neumím představit s cca ročním dítětem podniknout cestu k moři.... Jonáš spí v autě hodinu a delší jízda ho už štve, i do Krkonoš to byl problém....

bufina
11. čer 2010

já jsem už psala, bych klidně k moři s dítětem jela, ale na druhou stranu, jak by ta dovolená vypadala. Přez den bysme mohli na moře opravdu zapomenout, ve městě by to bylo ještě horší v rozpálených ulicích. Takže bysme vyráželi na pláž až tak po té třetí hodině. Ještě rok počkáme a příští léto pojedem. To bude malýmu rok a půl, na pláži si bude plácat se ségrou bábovičky a bude to rozhodně lepší než teď, když je ještě malý mimino. Ale byli jsme třeba před čtyřma rokama s manželem v Egyptě, bylo to v srpnu a bylo tam chladněji než u nás 😀

ajulinek
11. čer 2010

Tak tím že máme moře hned u apartmánu kde je terasa a nejedeme sami, tak vždycky někdo může být u malýho a ostatní se můžou vyblbnout v moři...Nevím proč bych z dovolené nic neměla. Cestování v autě malýmu nevadí, jezdím s ním za rodičema 2,5 hodiny v autě a v pohodě 🙂 A teď pojedeme přes noc tak to snad taky klapne.

bufina
11. čer 2010

Tak to jo, když je vás víc a moře hned pod nosem, tak to bude pohoda 🙂 Bych se taky hned zbalila a jela, jenže bysme jeli sami, tak by to bylo na houby. A cesta na noc by byla taky pohoda, melej od tří měsíců už prospí celou noc a na první jídlo se budí kolem půl 6.