Od kdy můžu koupat mimčo na koupališti?

djkrypta
11. čer 2010

Ahojte maminky,

chtěla bych se zeptat od kdy je a jestli se vůbec smí koupat mimčo na koupališti? Mám 3 měsíčního syna a ráda bych vyrazila k vodě, jak jsou te´d ty vedra, tak jestli s ním můžu taky do vody? Děkuji.

kalerat
11. čer 2010

Co člověk to názor 🙂

strouzek
11. čer 2010

já nevím jak u vás ale u nás jsou na koupáku stromy kde je příjemně i když je venku tak jako dneska takže já se na koupák chystám a to naší malé jsou 3 měs.,eda nebudu tam celej den ale dvě hoďky klidně.jj jsem hrozná matka, nekojím, vyvaluju se na koupáku a to ještě v září chceme jet s malou do chorvatska, prostě adept pro sociálku 😀

luthien.k
11. čer 2010

kalerat, nesouhlasím, v první řadě jde o zdraví dítěte nebo ne? 😕

editah222
11. čer 2010

@strouzek riskuješ, někdo tě udá :D

kalerat
11. čer 2010

@luthien.k já to myslela tak, že se vždycky najdou maminky, které by na koupák s tak malým dítětem šly a pak takové které ne.
Jednoznačně jde o zdraví dítětě, ale myslíš, že se na to některé maminky dívají?

strouzek
11. čer 2010

edith ještě že mám na sociálce známý 😀 mě přijdou mnohem horší maminy typu šátkovky, jednu jsem viděla v tom pařáku nesla dítě v šátku sice měl na hlavě čepičku ale ta před sluncem neschová, celý odpoledne to dítě bylo protivné uřvané a ona ho pak položila na mikinu v cukrárně aby se vyspalo, no mazec. další skvělou matku jsem potkala předevčírem, černý kočár v něm tak 2.měs. miminko a matka pod slunečníkem v zahradní restauraci a vykecávala s kámoškou a ten bobek vysrčený přímo směrem ke slunci, svítilo mu na celé tělíčko,i žádná plínka na něm nic. hm asi chtěla mít maminka pěkně opálený miminko nebo nevím 🙄

luthien.k
11. čer 2010

@kalerat, tak to jo 😉 Já si prostě jen nemyslím, že v tomhle mohou být oba názory správné 😀

strouzek
11. čer 2010

zapoměla jsem napsat že ta šátkovka položila to dítě na stůl v cukrárně na mikinu, stůl vratký no jak v cukrárně že?

sunysara
11. čer 2010

ahoj holky, já bych na koupák s malým nešla ani za nic. ale to je můj názor a at si každý delá podle svého uvážení.
v takovým horku jsme doma a nevylízám nebo jen na zahradu pod stromy.

strouzek : tak to byla odvážná mamina teda. já šátky moc nemusím. kamoška ho má. my máme jen klokanku ale ted se snažím malýho co nejmín i chovat aby nebyl chudák zpocenej

editah222
11. čer 2010

Já si myslím, že nejlepší je zlatá střední cesta. Proč by matka měla sedět leté nebo dokonce dvě doma? Na druhou stranu cpát se na koupák přes pravé poledne není dobré pro nikoho a pro malé miminko už teprv ne.
A taky mi přijde lepší jit na koupák a nechat mimčo ve stinu než cajdat s nim po městě.

luthien.k
11. čer 2010

Já si taky myslím, že nošení v šátku není na tohle počasí, ono v tomhle počasí je fakt nejlepší být doma, pokud tam je aspoň trochu snesitelně... Však to není každý den 😉

morgan
11. čer 2010

djkrypta já si myslím, že tříměsíčnímu mimču se to v té vodě nebude moc líbit. Přece jenom mu to bude studené, doma asi koupeš v teplejší, a navíc to pro něj bude neznámé prostředí. Nicméně taky nejsem zastáncem toho, že maminka musí celé dny sedět doma. Pokud ti hezky pije a bude ve stínu, tak si myslím, že je zbytečné nejít ven 😉

morgan
11. čer 2010

souhlas s editah222 😎

vendulka
11. čer 2010

a kdo tu rika, ze musi cele leto sedet doma, nikdo..jen ze dite nepatri na koupaliste, teda tak malinke a jak tu kdosi psal o te vyhlasce do jednoho roku ani nesmi do bazenu

vendulka
11. čer 2010

Na základě vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č.135/2004 Sb. část třetí,§ 11 nemají děti do 1 roku věku přístup do bazénu !!!
tady to je jestli si toho nekdo nevsimnul a nebo terba taky nechtel vsimnout...ale delejte si jak myslite 😉

vendulka
11. čer 2010

ja jsem clovek, ktery chvilku nevydrzi na miste a musi porad neco delat ,ale v tomto vedru, ktere je dneska a bylo vcera, jsem fakt rada, ze muzu sedet doma a nemusim ven....

morgan
11. čer 2010

My jsme teda loni do bazénu s malým chodili a rok mu ještě nebyl. Vyhlášek je spousta a některé jsou podle mě spíš tak pro sichr....Žádná mamina taky určitě nechce riskovat zdraví dítěte...tak je to se vším, některé maminky jsou prostě trochu akčnější a některé věci prostě berou s rezervou a jiné jsou víc úzkostné...nic proti nikomu 😉

strouzek
11. čer 2010

suny já jsem totální odpůrce šátků, hlavně u hodně malých dětí, ničí se v tom záda to mi nikdo nevymluví a když jsem viděla toho malého chlapečka v tom šátku jak byl neklidný uřvaný a porovnala jsem to s naší Neluš jak spokojeně spinkala ve stínu v kočárku tak jsem si svůj názor na šátky jen potvrdila. my koupíme taky klokanku ale to třeba na nějaký výšlapy určitě v tom nebudu mít malou dřív jak v půlroce a určitě jí v tom nebudu tahat denně.

jinak já bych malou na koupáku taky neokoupala, ale koupila jsem takovej pidi bazének ten berem dneska na chatu, tam se voda brzo ohřeje na příjemnou osvěžující teplotu a tam budu malou ocákávat 😵 já si myslím že dětem je líp venku i v tomto počasí, my chodíme ven i teď, vždycky někam zaparkuju kočár do stínu sedím na lavičce a čtu si nebo jdu do zahrádky pod slunečník a malá spí jak zabitá a pak večer taky parádně usíná

dezyre
11. čer 2010

Holky k tomu dnešnímu počasí, zas každé miminko to snáší jinak. Mě malej v takovémto počasí co je teď pár dní pořád doma pláče, začne kolem poledne a skončí kolem půlnoci. Pomůže jedině do kočárku, vozit ve stínu a hodně čajíčku.. jinak doma by se mě uřval. Dokonce jsem si z toho uhnala i úžeh, takže včera a předevčírem byla s malým venku tchýně, a dnes musíme taky. V noci mě nechce vůbec spát, takže těchto pár dní vyjíždíme na procházky třeba i v devět večer, protože venku už je potom o tisíc procent líp než doma 😉
Ale k tomu koupališti, nevím nevím, fakt bych tam s tříměsíčním miminkem nešla, jak jsem psala už jen kvůli chladné vodě, kvůli tomu hicu a slunci.. i když dáš opalovací krém, tak ta jeho kůžička je moc slaboučká a čerstvoučká a jak tu někdo psal, taky kvůli tomu kdoví co kdo do té vody udělal a kdovíco tam plave 😖

strouzek
11. čer 2010

tak to mě spí jak doma ale venku ještě lépe, teď jak je to počasí tak parádně, kočár vozím taky převážně ve stínu, někdy chodím dokola kolem baráku jak tupec hodinu protože je tam stín 😀 každopádně vím že doma bychom celej den nevydrželi, stačilo jak byli ty deště a 3 dny jsem nešli ven, totální rozhozenost, malá protivná hůř usínala no děs. teď je to zlatý dítě o kterým nevím a v noci spí krásně celou noc

aleachim
11. čer 2010

@strouzek ty máš evidentně problém, že? Z tvých reakcí, jsi dost nezodpovědná a navíc si to odůvodňuješ tím, že "jsi hrozná matka" 😖 . Je to tvá věc, ale buď tak laskavá a nevydávej to za normál a nenavážej se do matek, které to dělají jinak než ty.

sayast
11. čer 2010

ahojky 🙂
ja si myslim ze je to o pristupu maminky 🙂.
my treba mame okna jen na jihozapad,pere nam slunce do oken od rana do vecera, navic bydlime pod strechou, takze mame doma dusno, nedychatelno a pres 30 stupnu 😖 (zaluzie mame samozrejme zatazene). a to mame plovouci podlahu,tak aspon to trochu chladi,ale zadna slava. v takovem pripade si fakt myslim ze je lepsi byt venku, ve stinu, radne namazany,s kloboukem na hlave a poradnou zasobou tekutin.
mit doma prijemneji,tak me nikdo ven nedostane. bohuzel,kazdy nema takovou moznost.

co se tyka plavecaku a tak malych deti, ja bych 3-mesicni miminko teda v bazenu,rece,rybniku nekoupala,mela bych strach. ale loni kdyz jsem se na to dr ptala, tak pry to muzeme zkusit a uvidime, ze to nevadi. ale sama asi dobre vedela,ze tak male miminko studenou vodu nesnese 🙂 .

my to resili malym bazenkem,ktery jsme meli sebou, na chalupe, treba i k vode sli (ne pres prave poledne!), uvelebili se do stinu, julce pripravili bazenek a tam ji osvezovali 🙂. s manzelem jsme se stridali. jeden hlidal, druhy se mohl jit koupat. vsichni byli spokojeny 🙂 😵
dcera je breznova,tak ji v lete bylo 4-6 mesicu 🙂

aleachim
11. čer 2010

@strouzek unáhlila jsem se v soudech. Omlouvám se 😅

vendulka
11. čer 2010

strouzek a to se divim, ze v tom desti jste venku nebyly?Copak nemate plastenku na kocar a ty kapuci na bunde?Vzdyt to se da i v desti jit ven, ne?
zajimave v tropickych vedrech se miminem da jit ven,ale v desti ne

morgan
11. čer 2010

coo? na mě teda s reakcí "strouzek" nevyplývá, že by byla nezodpovědná....
aleachim - co je to "normál"? pro každého přece něco jiného, proč ten útok...

vendulka
11. čer 2010

sayast, amme naprosto stejne stare holcicky 🙂

sayast
11. čer 2010

@vendulka vendulko,pamatuji si te z diskuze 2-mesicni miminka 😉 🙂

vendulka
11. čer 2010

aha, jsem si rikala, ze mi tva prezdivka neco rika 😀 ...

strouzek
11. čer 2010

vendulko když pršelo jemně tak jsme ven chodili 😉 vlastně jsme chodili ven každý den co jsme se vrátili z porodky jen teď jak byli fakt ty šílený deště a řeka na vylití(jsem ze sev. Moravy) tak jsem se neodvážila. pršelo tak že to nezvládala ani dešník ani pláštěnka na kočár

strouzek
11. čer 2010

hlavně v tropiko vedrech se dá schovat do stínu pod stromy atd. v lijácích se nejde schovat skoro nikam