Od kdy můžu koupat mimčo na koupališti?

djkrypta
11. čer 2010

Ahojte maminky,

chtěla bych se zeptat od kdy je a jestli se vůbec smí koupat mimčo na koupališti? Mám 3 měsíčního syna a ráda bych vyrazila k vodě, jak jsou te´d ty vedra, tak jestli s ním můžu taky do vody? Děkuji.

luciina
12. črc 2010

Jak ochlazovat 2 týdenní mimčo v těchto horkách?

shaula
12. črc 2010

@luciina Co takhle zavěsit na kočárek vlhkou plínku a sem tam ho obetřít navlhčenou žínkou? 😉 Pokud je to tedy vůbec nutné, ony takhle malé děti ještě nemají vyvinutý termoregulační systém a třeba naši kluci byli pořád studení, měla jsem pocit, že jim je pořád zima 😀

strouzek
12. črc 2010

venus já malé koupila pidi bazének když jí byli 3 měsíce, máme ho u tchánovců, dávám tam na dno vodu z petflašek (mají tam špatnou vodu ze studny) a nechávám to vyhřát na sluníčku a super, malá je tam vysmátá, samozřejmě jí tam nenechávám jen namočit ocákat a ven ale je to super 😵

jinak holky já ani nemusím ochlazovat na koupališti, dneska jsem dala malou spát pod strom a když se probudila měla studené nožky tak jsem jí oblíkla ještě ponožky 😀

meleri
12. črc 2010

Radko,
já ty boty nemám, prostě sem je nekoupila protože mi to přišlo moc gumové, že je ještě malý a bude mít z toho puchýře...já sama tyto typy botů špatně snáším tak proto...

radka.m.
12. črc 2010

my ty gumové nekupujeme,kupujeme takové sítové,jsou vzdušné,mají gumovou protiskluzovou podrážku,z těch puchýře rozhodně být nemůžou,ještě se nám to nikdy nestalo,ty obyčejné gumové bych taky nekoupila

strouzek
12. črc 2010

a co takové ty gumáky letní ? já dneska koukala na děcka na koupáku a měli to tam skoro všechny 😀

djkrypta
autor
19. črc 2010

Tak jsme u vody byli...úplně normálka- pod stromem ve stínu a ještě chráněnej slunečníkem...aj ve vodě se cachtal..u kmotra máme bazéna tam už zvládáme i potápění...

spaagetka
20. črc 2010

Ahoj, já jsem právě s malým na Sardinii, neb jsme vyrazili za tátou, páč nám tu pracuje 😖 Musím říct, že vedro je tu stejný jako u nás, jen lépe snesitelné, takže domů se nám ani nebude chtít. Na začátku někdo psal, že domorodci s kojenci na pláž nechodí, tak teda nevím, buď sem jezdí půlka Itálie na dovolenou, nebo se pletu, ale jsou tu i malinký miminka a v moři je koupou normálně. Od kdy tu jsou netuším, páč my chodíme na pláž na 4.odpolední 😉 Doma jsem s ním na koupáku ještě nebyla a popravdě bych ho asi nekoupala, protože ta kvalita vody v těchhle vedrech není nic moc 😅 Ale pokud si ohlídáte kojence, aby tu vodu nechlemtal, tak proti gustu...Já se přiznám, že toho našeho vodního živla nad vodou moc neudržím 😅 Na plavání jsme normálně chodili, ale je pravda, že všechny bazény nesplňují kritéria ohledně kvality a teploty vody pro děti do 1 roku, takže jestli chcete být "pečlivé", cinkněte si k nim nebo na hygienu, jak je to u nich s kvalitou vody pro kojence. Jestli teda souvisí kojení s chozením k vodě, tak ano, já kojím a k vodě chodím 😀

barachytilova
30. črc 2016

@aleachim jezisi, vy byste neradeji vsichni do jednoho byli jen doma , dite izolovaly a sterilizovaly , jste prehnany vsichni do jednoho, co myslite ze bylo za nas ... pred 25 lety pochybuju ze to nekdo resil .... vy eko, bio, steril , kojo matky

martinatysek
31. črc 2016

s takhle malým dítetem bych taky na koupak nesla ani nejela do zahranicík mori ,minulej rok byla sílená vedra a s malou jsem chodila ven rano a vecer. a u vody jsme nebyli, je to kazdeho vec, neodsuzuji nikoho ze tam pujde ci pojede, jen tohle je muj názor 🙂 ted je námuz rok a jedeme na dovcu, na máchovo jezero, tak ted uz malou zkusíme koupat 🙂

pajula123
31. črc 2016

@barachytilova vsak co ti na tom vadi? Tebe k tomu nikdo prece nenuti! Nekoj,chod s mimcem na koupak,davej mu klidne gulas ve trech mesicich...je to tvoje vec. Hlavne nebyt kojo,eko,bio,ze? Mmch nekteri to resili i pred lety,nas taky nasi nikam netahali,byla jsem kojena,jidlo uzpusobene veku...a fakt se necitim osizena 🙂

veverkamaminka
29. črc 2018

No já nevím. Tohle je stará diskuze, ale já do ni přidávám svou zkušenost dnešní. Dneska začíná malý 5 týden života a jelikož šel manžel s tříletým na koupaliště a já ho chtěla vidět a nechtělo se mi být venku. Je tam spousta kočárků, ale se staršími navíc šla i kamarádka s dětmi. No tak jsme přišli v 9:30 a o odcházela ve 12:00, jelikož akorát co jsme přišli měla papat, rozeřvala se než se našel vhodný stín co nám odputoval postupně a my sním. Dítě kamarádky stejně starý jako nás syn starší nechtělo do vody druhé si tam v 4 letech plavalo v takovým tom pásu co měli všichni naše děti. Já tam šla na zkoušku tak na těch pár hodin než začne pařák a myslela jsem že když je spací tak se nakoji pomazli a budu já hlídat věci. Jsem po císaři šla jsem tam jen tak no nechtělo se mi být samo s miminkem a tak jsem to zkusila a je to na dvě věci. Rvala v neznámém prostředí, spousty lidí a zvuků no a chládek byla zima a na sluníčku no tam jsem nelezla a kryla ji před ním. Tak jsme to nové koupaliště na Lhotce Praha 4 viděli a šlo se domů manžel přišel o dvě hodiny později, prý už začlo hřát a s malým taky už to nešlo. Takže ani jako to pojmout za obyčejnou procházku nejde jít na vzduch na koupaliště. Možná se fakt má jen okolo domečků a paneláků a domů a né si jít sednout a koukat na rodinku cachtajici se. Takže ani jako doprovod na nic. Do vody se to plánuje až příští léto teď je malinká a já po sekci

kocik71
29. črc 2018
radekriha
9. srp 2020

dobrý den. chtěl bych se zeptat od kdy muzu jit s pulrocnim miminkem do venkovniho bazenu(brouzdaliště). děkuji