Od kdy můžu koupat mimčo na koupališti?

djkrypta
11. čer 2010

Ahojte maminky,

chtěla bych se zeptat od kdy je a jestli se vůbec smí koupat mimčo na koupališti? Mám 3 měsíčního syna a ráda bych vyrazila k vodě, jak jsou te´d ty vedra, tak jestli s ním můžu taky do vody? Děkuji.

endie
11. čer 2010

ahoj holky

mám 8 měsíční holčičku a normálně sní chodím na bazen a na brouzdaliště malá vodu miluje 😵 takže klobouk, namazaná a je spokojená, nebo jí mám na zahradě v bazeně velkém , každá mimina ví co má její dítě rádo a rozhodne se sama 😉

kackaaaa
11. čer 2010

Taky si myslím, že je někdy venku pod stromy lépe, než doma. Proč sedět celý den doma zavřený? Pokud je mamina rozumná, prcka namaže krémem, schová do kočárku a udělá plínkou clonu, nevidím problém být někde v parku či na plovce ve stínu. Ale s 3 měsíčním prckem bych asi taky nešla do vody - maximálně osvěžit nožky...

aleachim
11. čer 2010

holky, vždyť nikdo neříká, že musíte sedět doma a nevylézat. Zvlášť ty, které bydlí v bytech v panelácích, tak to je teď asi husté. Jasně, že dítěti bude lépe někde ve stínu v parku než doma v postýlce. Ale an koupališti, i když ho dáte do stínu, tak je tam strašný hluk, lidí víc jak na Václaváku. No, nemyslím, že byste dítě zaparkovaly do chladné pasáže na Václaváku a přitom mi to příjde dost podobné. Prostě určitě jde zvlolit něco, kde bude příjemně dítku i vám.

bufina
11. čer 2010

Ahoj, malýmu bude půl roku a určitě máme v plánu vyrazit na koupaliště. Teda ne dnes, ale někdy o prázdninách. Máme vyhřívané kde je teplota stále 28 st. Máme sice bazén i na zahradě, ale stejně do něj musíme dávat chlorové tablety a další srajdy, aby se ta voda nezačala kazit. Takže když vlezem normálně do koupaliště, tak ho pak opláchnu pod sprchou. Bych s tím vědu nedělala. Myslím že aji to mimčo je rádo že se schladí. A třeba loni sem na koupališti viděla maminy se spoustou miminek, kterým určitě ještě rok nebyl. Mám ještě tříletou holčičku, takže doma pořád byt stejně nemůžem.

strouzek
11. čer 2010

teda kam se mi schoval příspěvek? napsala jsem reakci alech a teď to tu nevidím
no nevím nepřijde mě že bych na někoho útočila a jestli přece tak to jen proto že jsem už několikrát zase já měla naopak spory vůči mě kdy mě kojící matky osočili že jsem špatná matka protože nekojím. no nekojím a nestydím se za to, neměla jsem mlíko v porodce vůbec, pak po týdnu od porodu trošičku alse malá stejně po hodinovém boji o kojo stejně vypila celou dávku sunaru tak jsem se prostě na kojo vyprdla protože malá stejně nic nevypila možná tak 10 ml a já jsem z toho byla psychicky i fyzicky hotová.každopádně teď když vidím jak jsme na sunaru spokojení tak mi to rozhodně nevadí a po koju se mi rozhodně nestýská.

strouzek
11. čer 2010

tak ono pod stromy na koupališti moc lidí nebývá, teda aspoň u nás ne, většina lidí jde na koupák aby se opálilo, takže tam pod stromy sedí většinou maminy s kočárkama a přijde mi že je tam hluk stejný nebo ještě větší jako máme doma. zvlášť když nám před barákem lítají dělníci co dělají na protějším baráku fasádu, celej den poslouchám vrtačky zbíječky a hulákání z lešení

aleachim
11. čer 2010

stroužek, hned jsem se omluvila, bylo to unáhlená reakce. To víš, je vedro🙂, půjdu se svlažit 😎

bufina
11. čer 2010

A ještě když sem tady četla o tom šátku.... Ty maminy fakt nechápu. Byla jsem teď s kámoškou, měla malýho taky v šátku. Už než si ho správně uvázala tak byla spocená jako prase a pak když ho sundala, tak měla na triku úplně mokrý fleky pod tím šátkem. Hrozný.

strouzek
11. čer 2010

alech jasně v poho, hormony vedro, však to dobře znám sama na sobě 😉

strouzek
11. čer 2010

no to je pravda s tím spocením, já teda té známé nekoukala na spocení od šátku ale stačí mi když malou mám na sobě chvilku a potíme a lepíme se k sobě obě dvě takže si fakt neumím představit mít v těchto hicech na sobě šátek a dítě přilepený na tělo

kocicinka
11. čer 2010

Snad miminko je důležitější, nežli maminka, ne? 🙄 Ta to jistě rok dva bez koupaliště vydrží.Já sleduji bio zátěž na počasí a když jsou velká vedra, doporučuje se omezit vycházky.Miminku se může eventuálně napustit bazének či vanička, aby se osvěžilo.To mu stačí.

aleachim
11. čer 2010

stroužek, s tím kojením s tebou souhlasím. Já sice kojila, ale odvázaná jsem z toho nebyla - bylo to takové nutné zlo. jak jsem psala, prostě jsem se unáhlila a omluvám se za to.

Pokud jde o koupaliště, tak mě příjde, že jak tam ty děti lítají a řvou, tak je tam hroznej šrumec, což pro malé mimčo fakt není nic moc. a je jedno, jestli sedíš přímo na slunci nebo pod stromem. Ale je to na každé, já bych tam nešla. Raději bych volila procházku někde ve stínu v parku, kde je klid. My máme před barákem zahradu plnou stromů, takže Lucka si hraje tam a je v pohodě. Ale ona je už starší, takže se koupat jezdíme.

rioko
11. čer 2010

holky já vím, že to je každého věc, ale já mám strašího prcka 15 měsíců a stejně si v tom vedru uhnal úžeh, měl klobouček, pil a myslím že za horečky 39 to nestojí nikomu, navíc to je pro mimčo fakt nebezpečné, nemusé být na slunci a přehřeje se stejně - s prckama se má chodit ven v těch vedrech buď brzy ráno nebo navečer, když už je chladněj a to pak asi koupaliště nemá smysl ne? navíc opravdu 3 měsíční mimčo bych teda v bazéně kde chodí spoustu jiným dětí nemáchala 😅 nehledě na to, že pokud j rozehřáté a dostane se do chladné vody, může i to způsobit šok - myslím u 3 měsíčního prcka

strouzek
11. čer 2010

alech já jsem z koja měla nervy v kýblu, v porodnici mě tak vystresovali že se ani nedivím že jsem mlíko neměla,tam je to ještě navíc taková kojosekta že mi nechali malou vyhladovět nežli by jí dali sunar že pak měla špatný krevní obraz že jsme museli v porodce zůstat o pár dnů déle no děs. doma jsem od začátku stejně přikrmovala ale to byl boj, hodinové nervy u koja, malá tahala dle mě akorát vzduch protože pak jsem stejně ten sunar šla dovařit a vypila celou dávku akorát že měla větší bolesti bříška, v noci hůř usínala, navíc jsem stydlivá venku bych nakojit neuměla takže jsem lítala domů na krmení , vydržela jsem to 14 dnů a ve chvíli kdy mi ruply nervy a malou jsem hnusně hodila do postýlky protože jsem fakt už byla na dně jsem se rozhodla že kojit už nebudu! a od tý chvíle jsme si začli všichni užívat mateřskou, malá je klidná, na bříško už tolik netrpí, spí mnohem lépe,já jsem pohodová, víc chodíme ven atd. prostě já jsem při pohledu nazpět nenašla na koju nic pozitivního , nám to nešlo a malé to taky moc neprospívalo, přesto jsem pro ostatní ta nejhorší matka co nekojí, lidi to neustále řeší a kvůli nekoju jsem musela změnit i dětského dr. protože ten můj původní u kterého jsem byla zaregistrovaná je vyhlášený tím že k nekojícím matkám se chová jako k onuci. takže tak no, proto jsem na hesla "špatná matka" už dost alergická 😉

vendulka
11. čer 2010

strouzek, ja jsem taky kojila snad jen 3 tydny a pak jsem presla na UM, mliko jsem mela,ale mala byla lina tahat, snazila jsem se ji kojit co to slo,ale porad brecela a brecela a ja nevedela proc, nastesti druhy den jsme sly k dr na kontrolu a tam se prislo na to, ze nepribira na vaze a hubne a ze mam zacit prikrmovat ,jak jsem zacala kojit se nechtela nechat vubec a chtela jen UM, takze od nejakeho 3 tydne jsem jen na UM a vubec mi to nevadi....

vendulka
11. čer 2010

taky jsem se setkala s par nazorama, ze jsem spatna matka treba v tom, ze jsem nechala dceri nastrelit nausnice a nenechala jsem je pichnout a pod.

vendulka
11. čer 2010

kazdy si to stejnak udela podle sveho,ale s tim koupakem a 3m ditetem sjem fakt toho nazoru ze proste NE! 😉

kocicinka
11. čer 2010

Souhlas, nejde jen o vedra, ale ty bazény a voda v nich....V Praze je kojenecké plavání od 6 měsíců(do té doby se plave doma ve vaně) a to jen v bazénech, která jsou přímo vyhrazená pro miminka a nikdo jiný tam nechodí. Ani já sama nechodím na koupaliště, bojím se znečištěný vody. Kdybych chtěla s malým dítětem někam jít a máčet ho ve vodě, asi bych si dopředu zjistila na hygieně kvalitu vody a volila třeba slanou, nebo desinfikovanou ozonem nebo UV lampou.....
Když jsem byla naposledy na veřejným koupališti a viděla, co tam leze za zanedbaný lidi....

luthien.k
11. čer 2010

@kocicinka, souhlas 🙂 Jinak myslím, že zakladatelka se tu dozvěděla víc, než zamýšlela 😀

strouzek
11. čer 2010

vendulko přesně tak, já byla to samé, při koju na nervy, stejně mlíko skoro žádný prostě děs. jenže pro ostatní jsem byla ta nej přitom dle mě je nejdůležitější aby bylo spokojení mimčo i mamča a to při sunaru jsme 😵

jinak s tou vodou, no já bych malou nedala do koupalištní vody ne kvůli hygieně ale kvůli té studenosti, i já sama mám z ní šoky 😀 prostě čistá voda je studená a teplá několik dnů stará voda na koupáku už je zase zelená. takže já vemu ten pidibazének co jsme včera koupili, dám tam vodu z kohoutku co je na koupáku zatím jen tak trošku na dno a mysllím že na sluníčku se to za půlhodinky trošku ohřeje a bude to ideál.

vendulka
11. čer 2010

tak vzit na koupaliste bazenek pro dite a dat tam normalni vodu, tak v tom ybch asi rpoblem ani nevidela,ale nevim, jestli v tech vedrech, no mozna nekdy pozdeji odpoledne by to slo...ale ja bych kvuli tomu na koupaliste teda nesla 😀

djkrypta
autor
11. čer 2010

jůů.....tady se to teda rozjelo....co si z toho vybrat....dneska je to fakt extrém vedro, takže se půjde ven jen na chvílu a jen za barák, kde je chladnější stín....jinak asi koupat budem jen v našem bazénku na balkoně bo zahradě....nechci zase aby byl Dája izolovanej doma...my jako malý jsme lezli po dvorku mezi slepičincema a zdraví sme všichni 4, takže já moc sterilitu neřeším...dřív to taky neřešili a děti byli rozhodně míň nemocné než jsou dnes-samé alergie, exemy a tak...včera jsme byli venku a některý mamky dávají na kočárek ještě tu uzavírací folii, to teprve musí být vedro...já ho nechávám jen v bodičku a kraťáskách a ve stínu plínky a jezdíme si taky víceméně stínem..tzn-do lesa a se síťkou...Doma máme taky 25 stupňu a klimošku nemáme....a to koupaliště prubnem, ale až bude trošku dýchatelněji...a uvidíme...z hluku a lidí strach nemám, už jsme byli i na dětské diskotéce :0))) a v pohodě!!! Děkuji všem maminkám za názory!!!!!

ajulinek
11. čer 2010

Ahojky, my jedem s malým 8 měsíců do chorvatska, myslíte že už můžu s ním do moře?

morgan
11. čer 2010

ajulinek, já myslím, že určitě, ačkoliv ti tu jistě spousta maminek řekne, že jsi se zbláznila 😉 😀

bufina
11. čer 2010

Co se týká toho hluku, co může být třeba na koupališti, tak si nemyslím že by pro dítě bylo lepší ticho. Mně malej spí jak zabitej v kočárku ve městě, a to kolem jezdí šaliny auta a je spokojenej. Doma kde je klid ho dám do postýlky, odcházím, křupne mně v koleni a melej je vzhůru. Rozhodně se mu líp spí v hluku. Vždyť aji v břichu je pořádnej hluk. Někde psali že se to dá přirovnak k hluku z blízké dálnice. Takže my na koupaliště klidně, půjdem i do vody a k moři bych se taky nebála vyrazit.

kocicinka
11. čer 2010

Djkrypta já jsem taky jako malá lezla mezi slepičincema, ale jakmile vlezu do veřejného bazénu, hned z toho mám nepříjemný problém...

momin
11. čer 2010

ajulinek urcite ANOOOO!! 🙂 😉
Jee traky bych hned jela.. 🙂

ajulinek
11. čer 2010

momin: my jedeme za měsíc, nemůžu se dočkat, ale bojím se trochu té cesty s prckem, jedeme až na jih chorvatska

djkrypta
autor
11. čer 2010

kocicinka. tak to možná z toho chloru, ne? A zase ta sterilní společnost...

morgan
11. čer 2010

ajulinek - neboj se ničeho, prcek to zvládně určitě dobře. A jedete autem nebo letíte?