Od kdy můžu koupat mimčo na koupališti?

djkrypta
11. čer 2010

Ahojte maminky,

chtěla bych se zeptat od kdy je a jestli se vůbec smí koupat mimčo na koupališti? Mám 3 měsíčního syna a ráda bych vyrazila k vodě, jak jsou te´d ty vedra, tak jestli s ním můžu taky do vody? Děkuji.

djkrypta
autor
11. čer 2010

Tak to tady čtu, a chci jet napsat, že mi nešlo o mě a moje válení se na koupališti, ale o to co dělat v takovýhle vedru s malým piškotem,když v kočáru nesnesitelně, v šátku ho nosit je blbost a nechceme být zavřený celej den doma...tak prostě jestli je vůbec vhodný vyrazit na koupaliště a třeba se tam i smočit...Každopádně, dneska je fakt moooc vedro, na slunku bylo 37 stupňů, tak zatím jsme doma a třeba ještě navečer vyrazíme....aby si některý mamky nemyslely že moje pohodlí je důležitější než prcek-to teda není a proto to řeším...jestli z toho vůbec takovej malej piškot něco má nebo je pro něj lepší být doma...

bufina
11. čer 2010

Taky mně přijde že se to tu trošku zvrhlo 🙂 Ale když vidím ten dnešní den, tak máme sice barák, na zahradě ve stínu posezení a bazén, tak su s děckama na vzduchu, ale malou to víc jak dva dny bavit nebude, já bych se už šla taky projít ven. Malýmu je to naštěstí zatím šumák. Ale jak to půjde, tak vyrazíme na koupaliště, tam si půjčíme slunečník a bude to.

jabber
11. čer 2010

K tématu - na koupaliště bych s takhle malým prckem šla, našla bych si místo někde na rozhraní stínu a slunce, kočár zaparkovala pod strom a sama bych se třeba klidně opalovala 🙂 ale takhle malého prcka bych ve veřejném bazénu v té přechlorované vodě nekoupala ani náhodou, navíc si myslím, že by prcek to koupání ani neocenil 😀
Když byla dcera malá (kolem toho roku), tak jsme všude tahali bazének, průměr asi 75 cm a 5litrový kanystr s pitnou vodou, to jsme jí vybalili pod slunečník a byla úplně spokojená - a jeli jsme třeba na odpoledne na Slapy 🙂

jabber
11. čer 2010

ajulinek - určitě s ním můžeš už do moře 🙂 moje kolegyně byla s půlročním prckem u moře 2 měsíce a cachtali se pořád 🙂

petka80
12. čer 2010

Holky, mě to baví, že se každá diskuze stejně nakonec zvrhne v to, kdo kojí a kdo ne a kdo je krkavčí matka a kdo ne 😕 😅 😀

Každopádně ale takhle malý miminko bych do veřejnýho bazénku nenamáčela, v žádným případě!
Ale jít s ním na koupaliště nebo někam k vodě, zaparkovat kočár ve stínu, dát přes něj třeba mokrou plínku, nebýt tam přes poledne atd. - na tom teda nevidím vůbec nic špatného!
A že je tam hluk a křik? Tak zrovna tohle vadí malým dětem nejmíň ze všeho.
A pokud se mu tam přeci jen nebude líbit, tak to dá určitě hlasitě najevo a stejně pomažete domů.

A ještě ad moře - my jsme byli s dcerou vloni (bylo jí rok a půl) a byla to naše nejhezčí dovolená! Byli jsme na přelomu srpna a září na Rhodosu, vedro sice bylo, ale nebyla to žádná hrůza, byli jsme pod slunečníkem nebo plavali v moři, přes poledne jsme chodili na pokoj, dcera stejně spí po obědě, tak jsme spali s ní nebo si četli. Taky jsem z toho měla strach, jak to bude, ale nakonec jsme si to užili parádně všichni tři a máme jenom krásný vzpomínky.
Takže letos chceme vyrazit znovu, té mladší sice bude jen pět měsíců, ale myslím, že to v pohodě zvládne, a ta starší bude nadšená, už teď se ptá, kdy pojedeme 😵
Takže se toho nebojte, kdo jedete, a užijte si to!

draga
12. čer 2010

@djkrypta nečetla jsme celou diskuzi, jen jsme prolítla a viděla názory pro i proti ale víš jak ,jednou jsi maminka ty a podle mě, když půjdeš na koupák a nebudeš tam přes poledne, mimčo stejně všechno prospí a pokud bude kočárek ve stínu nevidím důvod proč nejít, taky si můžete opatřit takový ten stan na pláž, dát tam mimíska spinkat......možná bych pak třeba prckovi smočila nožičky jen na ochlazení ...nevím kdo tu psal, že se miminkovské kurzy praktikují až od roka a ne dřív! my jsme chodili od 3 měsíců, pravda je že vodička byla teploučká a šlo spíš o návyk na vodu, ale pak od 4 měsíců jsme chodili normálně do bazénku a dítka se učila potápět apod. tak si užij krásné léto a nemyslím si, že je na tom něco sobeckého...každá potřebujem nějaký relax a tohle mi nepřipadá nijak divný 🙂

martinaho1
12. čer 2010

Tak ja chodim s malickym na kurzy plavani pro kojence od 3,5 mesice do bazenku v baby club Kenny a v pohode. Jedna maminka tam chodila na koupani od 6 tydnu, ale bylo to ve velke vane, od 3 mesicu je to v bazenu. Je to soukrome plavani pro max 10 deti v takovem mensim bazenku s prisnejsi kontrolou a polovicnim mnozstvim chloru.
Vim, ale ze i normalne na bazenu poradaji plavani pro kojence.
My jsme nemeli vuuubec zadny problem. Spis bude problem s prehratim na slunicku a pak se spalenim, na prime slunce by deti do 6 mesicu vubec nemeli.

draga
12. čer 2010

martinaho1 ale tady nikdo přece nechce dávat mimčo na přímé sluníčko 🙂 to by musel být blázen 🙂 já osobně se snažím hlídat aby mé dítko nebylo na přímém sluníčku ani ted a jsou mu 3 ...no pravda jde to těžko 🙂

andelka
12. čer 2010

To je zajímavá diskuze - nedávno jsem o tom taky přemýšlela, jestli bych mohla jít s malým na bazén 🙂
A myslím si, že až bude mít 3 měsíce (začátkem srpna), tak bych s ním klidně šla, dopoledne nebo později odpoledne, byl by ve stínu, v kočárku, někde mimo hodně lidí, byl by akorát oblečený, namazaný, určitě bych nešla sama, ale s doprovodem, vodu na omytí s sebou...vždyť by člověk z toho léta ani nic neměl, kdyby se trochu neopálil a nesmočil ve vodě 😅
Ale jinak k moři bych s ním jela až po 3 roce, z mnoha důvodů. do té doby budeme v ČR.

samik2008
12. čer 2010

Tak přidám svůj názor-s tak malým mimčem bych na koupák nešla,ale to je věc názoru a nikoho neodsuzuju.U nás je ted situace taková,že dcerka 5 roků má neštovice,takže nemůže ani vytáhnout paty z baráku,nejdřív v pondělí,ted přitom krásném počasí je to fakt na zabití udržet ji doma.Proto se synkem chodím ven až přijde manžel z práce aby s ní byl doma a nebylo jí to tak líto.Bazén nenapouštím vůbec,jen se malej pocachtá v lavoře s vodou.Věřte mi že už se strašně těším až bude zdravá a mi budem moct být venku jak se nám zachce(ovšem velká pravděpodobnost je ta že malej to dostane po ní,takže další dny budem lapět doma na zadku 😠

poletucha
12. čer 2010

no tak jsem si tuhle diskuzi precetla a nektery nazory mi prijdou fakt uzkostny 😅 ...my zijeme v Italii,tak podle nekterych z vas bych mela byt v podstate pul roku temer zavrena doma 😅 ...jako to ze v CR nemame tak teply podnebi, chapu ,ze par dni teplot nad 30 asi vykoleji...ale fakt bych z toho nedelala takovy drama. S prckem jezdime ruzne i na vylety...mam akorat poradne zastinenej kocar,malej je namazanej. K mori taky obcas chodime,jsme pod slunecnikem...nevidim v tom problem
Jinak k tematu...do verejnyho koupaliste bych prcka nesmocila asi ani ted...tak nejak i ja sama z toho mam vzdycky blbej pocit co tam kdo zanechal

radka.m.
13. čer 2010

ahoj holky,mně teda osobně přijdou některé názory fakt zcestné,ostatně jako je už železným zvykem tady na mk.n a koupaliště s malým dítětem bych se nebála,je třeba to vyzkoušet-každé dítě reaguje jinak,však ono dá jasně najevo,co se mu líbí.taky není koupaliště,jako koupaliště,na bazén,kde není trocha stínu bych nešla,ale třeba na písák,kde jsou stromy,tak to je v pohodě.my jsme to se všemi dětmi praktikovali tak,že pokud byly malý,tak jsme s sebou brávali malý nafukovací bazének a prcka jsme vždy jenom ošplouchli,ono sedět doma,kde je kolikrát daleko hůř než venku ve stínu taky nebude to pravé ořechové,někdo tady už zminoval,že pokud je více dětí,tak bych chtěla vidět mámy,jak to starší udrží sedět doma.no a k tomu moři-my jsme odmala s dětmi cestovali,nevidím důvod,proč bychom měli v tomto směru omezovat rodin u,někdo tady psal,že to není pro dobro dítěte-omyl,každý přece ví,jak je mořský vzduch zdravý a kor v dnešní době,kdy je každé druhé dítě alergik,nebo astmatik,nechápu,v čem by měl být jako problém,stejně většina jezdí na noc,kdy dítě prospí a jinak,i když je u moře 40stupnů,tak pořád je to dobře snesitelné,protože je tam daleko větší vlhkost,tudíž ani takové horko člověk nepocítí,my jezdíme každý rok a děti jsou tam úplně jiné,než třeba doma,snášejí to kolikrát daleko lépe,než dospělý 😉

momin
13. čer 2010

uz sem si myslela že sem divna..... 😀 😎

radka.m.
13. čer 2010

mom- 😀 😀 😀 ,podle mě určitě nejsi divná,vždyt to,že jsme na mateřské neznamená,že se musíme značně omezovat,nebo omezovat zbytek rodiny,je to jenom otázka toho,jak si to umíme zkombinovat,všechno jde tak,aby to vyhovovalo všem 😉

strouzek
14. čer 2010

ahoj holky tak hlásím naše první zkušenosti s vedrem a bazénkem, byli jsme na chalupě, malou jsem měla ve stínu venku, bazének jsem jí napustila vodou z pet flašek nechala jsem ho na slunku vyhřát na dobrou teplotu a když se malá vzbudila tak jsem jí tam ocákávala, no děcka malá spokojená jak želva poprvé sice udělala vyděšený pohled co se děje ale nebrečela a podruhé se při tom i smála,, vždycky to byla chvilinka, utřela jsem znovu oblíkla, nabaštila se a spala jak nikdy takže na koupaliště se fakt vůbec jít nebojím 😉

lucenek
14. čer 2010

taky býváme na koupáku ve stínu a byla jsme i před rokem nevidím na tom nic špatného......dyt u vody je lepší vzduch než mezi panelákama no ne?

meleri
14. čer 2010

lonské léto jsme se snažili chodit k vodě, ale do jezera, na bazén ne(kvuli chloru) byl tam stín a i větší klid. namáčela jsem ho po kolínka, max stehýnka, měl 8 měsíců. ..nic moc z toho neměl...ted už je to jiné je větší...k vodě se dá podle mě chodit v klidu pokud je ráno celkem teplo ale odpoledne bych to moc neriskovala..max. na 2 hodky..byli jsme i s malým u moře když měl 9 měsíců, ale chodili jsme na pláž jen ráno, měli jsme takový ten baby stan, a v pohodě...odpoledne hodně spal, a večer usnul velmi brzy, byl tam čerstvý vzduch.
asi to musí být záhul s velkým dítětem a kojencem na koupališti, obdivuju matky které to zvládnout zorganizovat samy! no ale kdo ví třeba to taky jednou zvládnu.. 😅

beruska2x
14. čer 2010

no ja bych spise dala pozor na chemikalie - z vlastni zkusenosti, do vody at koupaliste, prehrady, rybnika, kde je okoupani ofiko lejou sracky kvuli sinicim atd a muzou z toho mit prcci pekne potize.. takze za nas urcite nee 😅

mobina
14. čer 2010

Já teda osobně na první léto se starším do dnes vzpomínám, protože to byla paráda a pohoda. Nekoupala jsem ho. Nelíbila se mu studená voda, ale zaparkovali jsme někde pod stromem a plácla jsem ho na deku a otírala mokrou plenou a byli jsme spokojení všichni. Takovou pohodičku už nikdy nezažiju, protože jak začal lozit, bylo po válení 😀 😉 . Takže bych neváhala a pádila k vodě 😉
S "ležákem" bych klidně jela i k moři. My byli se synem loni, to mu byl rok a půl a byla to katastrofa. Blbě se aklimatizoval, neuměl poslouchat, nejedl. Prostě stres pro všechny.

vvvecna
17. čer 2010

ahojky já byla se synem nedávno a to mu je 9.měs. i ve studené vodě byl a v poho,záleží na dítěti

martinka1985
10. črc 2010

My chodime na kupalisko s 4,5 mesačnou dcerkou,ale chodime až kolo 16:00-17:00 hod. a určite by som malu nevystavila na priame slnko a nedavala do vody 😒 .Zdrzime sa asi tak 2hod niekedy aj trošku dlšie ked mala zaspi v kočiku.My rodičia sa trošku ochladime po horucom dni, mala je na čerstvom vzduchu a všetci traja sme spokojni 😉 Mom a nieje to to iste byt s miminkom v horucom byte ,alebo vonku pretoze do vnutra sa UV ziarenia nedostanu a dieta je prvorade.

martinka1985
10. črc 2010

@strouzek či maminka koji alebo nie, moj nazor je ten ze pre svoje miminko je každa maminka ta najlepšia 😉

strouzek
11. črc 2010

ahoj holky tak my jsme teď s malou na koupáku skoro denně, včera ani dneska jsme teda nebyli protože jsme měli jinej program ale zítra tam už zase povalíme a můžu říct spokojenost jak moje tak i mysllím i malé. moje protože mi odpadá ježdění s kočárem v tom městském výžehu a pro malou to že jsou tam stromy, je tam chládek, spí tam moc dobře, když je vzhůru jsem taky ve stínu na dece a hraje si takže fakt myslím že na koupáku není nic špatnýho. minule byl den kdy jsme ven nešli až večer a můžu říct že malá byla pěkně protivná takže radši s ní budu chodit na koupaliště než sedět doma, protože dle všeho se jí doma v tom pařáku moc nelíbí. 😝

meleri
12. črc 2010

já sem ted párkrát byla na bazéně který má i venkovní bazén, a chytla sem plísen do nehtu... 😖 tak nevím, aby něco podobného chytl malý, jaksi mě nenapadlo pořídit nám nějakou gumovou obuv, budu muset zakoupit.

strouzek
12. črc 2010

meleri teď o tom mluvili v telce že i na koupáku by se mělo chodit v botech, ale zase jak donutit dítě aby to na nohách mělo že?

tetes1
12. črc 2010

Naše děti od mala milujou ruch a nemají problém v něm spát. Hodně sportujeme a tak je taháme skoro všude sebou a nezažila jsem u nich žádnou separačku,žádné mamánkovství,že bych se nesměla vzdálit jsou v naprosté pohodě.S úplným miminkem bych asi na koupák,jakože do vody nešla,ale na hodinku bych tam na to místo klidně šla. Nejde podle mě o sobeckost,jestliže se dítěti snažím přizpůsobit podmínky (stín,klobouček,krém,hodně pít),ale i s dítětem jsem taky člověk se svýma potřebama. Takže být celé dny zavřená doma by se mi nelíbilo,ale ani dětem,když už jsme doma celý den,jsou unuděný,otrávený......,prostě ten venek potřebujou jsou na to zvyklý.
A nějak jsem nepochopila,proč když někomu vadí,že se do něj kojící matky naváží,tak proč to,že nekojím píšu do témat s tím nesouvisicí? Nekojím fajn,není problém jsem s tím vyrovnaná,mám na kojení negativní názor,beru to je každýho věc,ale proč to všude cpát? To na mě spíš působí,jakože s tím dotýčná vyrovnaná není (nechápu proč) a schovává to za určitý alibismus. Vždyť žádná kojící sem nenapsala,k vodě bych nešla a navíc kojím,takže jsem super matka....Že se na to nevykašlete. 😉

meleri
12. črc 2010

stroužek,

v případě malého to není problém, můžu mu dát sandálky, ale nevím jestli se v té vodě nerozpadnou? riskli byste to ? nechcu mu pořizovat takové ty umělohmotné sandále, přijde mi že je na to ještě malý...

jej tak to jsem si ani nevšimla že se tu řešilo kojení?

zabka_l.
12. črc 2010

Ahoj holky,
tak já jsem už jednou na koupák vyrazila s kamarádkou. Ve dvou je to lepší, protože jsme si vzájemně pohlídaly děti, když šla jedna z nás do vody. Ve veřejném bazénu bych prcka asi nemáchala (ale u známých ve velkém bazénu ho koupu a moc se mu to líbí), ale co vzít malý dětský bazének nebo kyblík s sebou a tam mimčo osvěžit? Voda je v tom ohřátá hnedle, v těch hicech 🙂
Vždycky se dá plácnout na deku někam trochu bokem. 😉

radka.m.
12. črc 2010

ahoj,proč dávat do vody sandálky? 😕 😕 vždyt přece existují botky do vody,ne?my ty botky kupujeme každý rok,za prvé k moři a potom je používáme právě na bazén 😉

venuss
12. črc 2010

ahoj holky,taky jsem řešila, jestli dát syna do bazénu.Do veřejného bych měla strah ho dát takhle malého (5 měsíců), ale u našich v bazéně se mu moc líbí...I ta voda tam je teda teplejší než na koupalištích...🙂 No a když nejsme u našich,tak na balkoně nafouknu malý bazének nebo vaničku a cákám ho tam.🙂 a samozřejmostí je pítí,pořádně namazat a nevystavovat sluníčku.🙂 plavání zdar.🙂