Od kdy používáte chránič matrace?

hanulii
11. srp 2013

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, od jakého věku používáte chránič matrace - jestli už od novorozeneckého nebo až od doby, kdy se dítko učí spát bez plen? Předem díky za odpovědi a vaše zkušenosti 🙂

katka_mel
11. srp 2013

@hanulii My až dítko začlo spát bez plenky. Protože plenka všechno zachytí. 🙂

dzejnab
11. srp 2013

Používala jsem ho první 2 měsíce, často mi malá zvracela a takhle bylo vše zachráněno. Mám ho tam pro jistotu stále, ale úplně zbytečně. Naše je zatím malinká, takže jsme v plínce.

zamilovanadonej
11. srp 2013

Já bych řekla že je lepší od novorozence. Plínka tedy všechno nezachytí, a to ani značkové, zvláště, točí se už mimi na bok. 🙂

jancip
11. srp 2013

Mame prosteradla s membranou, ktera je misto chranice..to pouzivam od zacatku

speedygon
11. srp 2013

My máme něco jako chránič nachystané v postýlce už od mimi...jak už tu bylo řečeno: ani značková plína není zárukou toho, že něco neproteče....

mooncaa
11. srp 2013

@zamilovanadonej
@speedygon
To je nevýhoda jednorázovek. Látkovky mi neprotekly nikdy, jednorázovky bohužel pravidelně.

Chránič matrace plánuji pořídit, ale podle mne pročůrat taky jde, vím že existují prostěradla se zátěrem, co by protéci neměly, ale malá nespí v postýlce, ale s námi a pořídit bych musela nejméně 4, 2 na manželskou postel + náhradní.

zamilovanadonej
11. srp 2013

@mooncaa Mě protekly i látkovky.

ange_de_la_morte
11. srp 2013

nepoužíwám wůbec, mám welkou jednorázowou podložku ( nosím z nemocnice ty co jsou pod ležící pacienty, nebo welká je taky od Happy Bella) a tu mám danou pod prostěradlo, nikdy mi to neproteklo a když počůrá postýlku ( za skoro 7 měsíců se stalo jen jednou a to byla chyba manžela - jestli se on někdy naučí spráwně upnout plínu tak to bude zázrak 😀 😀 ) tak jen wyměním podložku

mafeska
11. srp 2013

používám od narození. malá byla hodně blinkací tak hlavně proto. sem tam proteče plenka a teď dávám spíš se zvyku. při období průjmu po celé postýlce jsem chránič taky docela hodně ocenila.

romcovaklarka
11. srp 2013

@hanulii Používám nepromokavá prostěradla a to hned od narození. Přece jen sem tam plínka proteče, mimčo občas třeba blinká a taky neustále slintá, což taky není dobré spát na matraci, která je denodenně mokrá.

maly_prcek
11. srp 2013

Taky máme nepromokavé prostěradlo se zátěrem - v období, kdy jsou nehody spíš výjimečně, tak ho mám na matraci a na to dám obyč prostěradla, které měním (takže taková pojistka, aby to kdyžtak zachránilo matraci) a když jsme pak učili na nočník, tak jsem dávala jen nepromokavé... Syn má těď 4r a brzy už asi sundáme, protože nehody jsou velmi výjimečné... (Ale věřím, že po nich sáhnu zas ve chvíli, kdy bude třeba nemocný se střevními protížemi apod.)

diniki
11. srp 2013

Já jsem ze začátku nepoužívala vůbec. Nyní jsme bez plín i na noc a už musím něco pořídit, protože bohužel občas se nehoda stane (zatím málokrát). V Lidlu měli takovou nepromokavou podložku a vypadala dobře, tak čekám, až ji zase budou mít 😀 Nebo něco objednám přes internet.

betelgeuzz
12. srp 2013

Nepromokavý chránič matrace jsem používala od narození. Občas se stalo, že plenka protekla a to i látková @mooncaa 😉 Ale ten chránič neprotekl nikdy, od toho přece je, aby nepropustil.
@diniki já zašla do obchodu s matracema, prostěradly, polštáři a tam to normálně měli, stálo asi 300 kč.

mooncaa
12. srp 2013

@betelgeuzz No, co já vím tak chránič matrace je jen obyčejná tenká matrace co se dá na normální matraci. Ve složení není nic o nepromokavosti.
Nic tu o nepromokavosti nepíší:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/4014...
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/2025...
No navíc tam píší, že odvádí vlhkost, takže to o nepromokavosti nesvědčí. Toho nepromohavého prostěradla se bojím, že to nebude dýchat a budu se na tom potit - potřebuji to na manželskou postel.

vrana
12. srp 2013

Od začátku, protože někdy se stalo, že plenka protekla nebo si malá ublinkla. Když bylo potřeba, vyprala jsem chránič a nemusela řešit matraci. 😉

tiburcia
12. srp 2013

Já začla dávat až teď a to jen proto, že když v noci pije z flašky tak ji upustí a vyteče to na prostěradlo 😉 a jinak mám jen z Ikey chránič vyssa tulta, nechtěla jsem žádný igelit.

mafeska
12. srp 2013

já mám tenhle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/4014... zespodu je pogumovaný takže určitě neproteče.

ckei
12. srp 2013

Od prvního dne 😉

betelgeuzz
12. srp 2013

@mooncaa tak vzhledem k dotazu i k dalším odpovědím jsem pochopila, že tazatelka se ptá právě na tu nepropustnou podložku a ne na tu deku. Z čeho je nepromokavé prostěradlo nevím, ale podložka co mám, je s polyuretanem, ten dýchá, není to žádný igelit.

betysek
14. srp 2013

Jestli myslíš chránič matrace s PUL, tak ten používáme od narozením až do doby než je úplně bez plen...Malé mimčo se moc nepročůrá, ale zase ublinkává.... Máme 2 ks na prostřídání a stačí.