Od kdy se dává dětem polštář?

mili84
29. pro 2009

Toníkovi je 5 měsíců, můžu mu dát už na noc pod hlavu polštář?? Nevím ale, jak je to zdravé či nezdravé na zádíčka...poradíte někdo prosím??

jitafol
19. únor 2011

ahoj, nám jsou 2roky a 9 měsíců a polštářek zatím nemáme. Zkoušela jsem ho malýmu dát, ale odmítal ho a dokonce vyhazoval z postýlky. Tak je bez něj a spinká dobře. Chci mu ho dát až bude přecházet do velký postele (zatím spí v dětský). Myslím, že by si už o něj řekl, kdyby ho chtěl, když ho vidí u nás. Prostě o něj nestojí, tak mu ho nenutím.

lidiab
19. únor 2011

Jelikoz ma nas syn v noci problem s dychanim jsme nuceni polstarek davat a podkladat postylku. Dycha se mu mnohem lepe kdyz nelezi naplocho. Takhle to mam schvalene od ORL lekarky, ke ktere chodime na kontroly. Mame placaty polstarek z teto sady - http://www.malvik.cz/Postylky-pokoje/perinky-sy... Je opravdu hodne placaty a je tam spis proto aby jeste vic nezaklanel hlavu. Jinak bych ale miminku polstarek nedavala i kdyz uznavam ze nabidka prekrasneho povleceni k tomu opravdu svadi 😀

benjik
19. únor 2011

Dcerka ho má od roka apůl,takový hodně plochý slabý,páč spala na našich a když měla rýmu dostala tenhle a od té doby ho chce.

dadous
19. únor 2011

v patek byla v Sama doma, dr. a ta říkala, že to že se nema miminum davat polštařek je mytus, ba pravě naopak, když si lehnou do polštaře maj jakoby pelíšek a líp se jim usína, a je pravda, že Niki když byla bez polštaře, tak než usnula, tak se pětkrat otočila, než se uvelebila 😅

lsx
21. črc 2011

Ahoj holky, mám dotaz. Malýmu bylo 11m, můžu mu už dávat tan plochý polštář? Vždycky spal bez něj, v postýlce jsem mu udělala z deky a z polštáře takovou zábranu, aby moc necestoval po postýlce a vždycky usnul a spal bez problémů. Teď ale sám při usínání vleze na tu "zábranu" z deky a usne na tom. Tak ho pak přesunu jen na matraci, aby neměl nic pod hlavou. Napadá mě ale, jestli si tímhle způsobem neříká už o to, že prostě něco pod hlavou chce mít...? Začal se mi už i budit v noci, 1x za noc. Co myslíte?

domiz
21. črc 2011

my jsme malé dávali v 5.měs malinký polštářek,není pravda,že se nemá dávat...to jsou kecy naopak se jim spí lépe..a budou spokojení...

jitafol
16. zář 2011

Tak hlásim, že jsme začali dávat polštářek až po 3 letech. Do té doby ho absolutně nechtěl a vyhazoval z postele. Pak měl jednou rýmu, tak jsem si říkala aby měl podloženou hlavičku, že se mu bude lépe dýchat. Dala jsem mu ho a kupodivu najednou si na něj zvykl a už ho nepustí. Tak jsem docela ráda, jelikož se mi to už zdálo nenormální a docela jsem se i bála, aby mu to neuškodilo? Nevím...

jitafol
16. zář 2011

Připadám si, že jsme nějak divný, že ho do tý doby odmítal 😒

beruska24.9.
9. črc 2012

tak opět začínám přemýšlet o polštářku 😉
starší dcerka bude mít 3 roky a stále spí bez polštáře. když jsem zmínila, že ji ho koupím, tak hlásí, že ne. a přitom si občas (spíš vyjímečně) lehne na nějakého plyšáka. nejspíš jen proto, aby se s ním pomazlila, protože v noci už spí na rovném.
u mladší to bude nejspíš jinak, tam mám pocit, že by se ji polštářek hodil, ale zatím se mi zdá brzy. je ji 10m., v postýlce se většinou přetočí na peřinu a spí zachumlaná v ní. tak přemýšlím, jestli to nechat být zatím takhle nebo už koupit polštářek.......

romcovaklarka
9. črc 2012

@beruska24.9. Ahoj, já jsem Samovi začala dávat takový ten placatý polštářek (byl v sadě s peřinkou do postýlky) už asi v 8m, vím, že je to dost brzo, ale tou dobou mi právě začal lehat hlavou na panenku, na peřinu, na všechno možné, tak jsem ho dala a přišlo mi, že je radši. Ale já ho teda tak jako tak měla doma. Ale myslím si, že si takhle mimi řekne, že se mu líp spí na něčem - když si na něco tou hlavičkou stále lehá...

beruska24.9.
9. črc 2012

@romcovaklarka - také mám pocit, že si o polštářek ´´říká´´. asi se ji tak spí líp. i když obě holky od chvíle, co se naučily přetáčet na bříško, usínají a většinu noci spí na bříšku. takže když to mladší zvládá na peřince spát na bříšku, tak třeba by byl ten polštářek lepší. no, budu to sledovat, když nepřestane, tak asi polštářek dám 😉
kdysi na nějaké diskuzi tu na mk někdo psal o polštářku z ikei, že je právě slabší, že ho pořizovali dětem. do Prahy to máme daleko, tak jsem hledala a našla (snad) stejný na netu, kde se dá objednat. tak uvažuji, že jak přijde rodičák, tak objednám hned dva. starší bych ho zkusila nabídnout, když nebude chtít, nevadí, nechám na ni, až bude polštářek chtít a mladší bych ho případně dala, nejdříve asi v roce. nojo, každé dítko je jiné, tak to musím brát podle nich 😉

romcovaklarka
9. črc 2012

@beruska24.9. Malej spí na bříšku taky furt, resp. asi od jednoho měsíce, a stejně chtěl polštářek. Ten, co mám já, je silný asi 2 cm, ale ještě se smáčkne, když se na něm leží. Je fakt hodně placatej. Ale malej si ho někdy namuchlá pod hlavu tak, že ji má úplně do kopce 😅 Já myslím, že v těch deseti měsících už se tvoje malá uvelebí tak, jak jí to bude pohodlné 🙂

beruska24.9.
17. črc 2012

@romcovaklarka
tak mi dnes přišly polštářky. střed je slaboučký, výplň minimální, jen okraje jsou silnější.

http://www.tvedite.cz/tvedite-cz/eshop/5-1-Span...

starší dcerka byla nadšená, plácala do povlečeného polštářku a říkala ´´hají´´. tak uvidím, zda alespoň tento slabý přijme, nebo zase bude spát na matraci mimo polštářek a přetáčet se na posteli jako doposud.
pořád přemýšlím, zda ho dát i mladší, nebo ještě ten měsíc a půl do roku vydržet. večer při uspávání se opět přetočila a lehla na peřinku (přikrývku z dutého vlákna, nic naducaného). když jsem ji přetočila a položila na matraci, tak začala řvát. nakonec tedy usnula, ale zůstala jsem u ní (sama usíná jen u flašky, jak neusne, musím tam zůstávat). v noci, když jsem je šla do pokojíku zkontrolovat a přikrýt, tak opět byla přetočená a spala na peřince. asi fakt potřebuje něco měkkého, k čemu by se přitulila.........

romcovaklarka
17. črc 2012

@beruska24.9. Tak já mám něco jakoby bez toho kraje. No ale nevím, je to na tobě, ale jestli ti mladší stejně furt na všem spí... a ono to není tak, že by ten rok musel být ausgerechnecht nějaká hranice, že do roka jí to uškodí a po narozeninách čáry máry fuk najednou už ne 😀

beruska24.9.
17. črc 2012
nikissek28
17. srp 2012

Já malýmu polštař dávám když mělú má rýmu 🙂 aby byl trošku výš a neucpával se mu nosánek 🙂

beruska24.9.
17. srp 2012

@nikissek28 - u nás polštář neprošel ani u jedné. starší spí dál jen na matraci, mladší spí na peřince