Od kdy se dává dětem polštář?

mili84
29. pro 2009

Toníkovi je 5 měsíců, můžu mu dát už na noc pod hlavu polštář?? Nevím ale, jak je to zdravé či nezdravé na zádíčka...poradíte někdo prosím??

leonik
29. pro 2009

ahoj, já bych ještě nedávala, je ještě moc malej. Myslím, že doktoři doporučují dávat velkej polštář až tak od dvou let. Já jsem dávala dceři od roka a půl pod hlavičku polštář, ale máme takovej hodně placatej 🙂 Velkej jsem jí dala až v těch dvou letech, co začla spávat ve velký posteli 🙂

mili84
autor
29. pro 2009

leonik já nemyslela takovej ten náš velkej 😉 Mám taky takovej placatej...spíš aby měl měkkoučko 😵 Ještě se teda zeptám dětské....viděla jsem právě tady u někoho v albu, že už polštář dává a bylo to o něco málo starší dítko než mám já...

evinkaa
29. pro 2009

mili84: Já mám taky malinkej placatej, myslím, že z Ikei. Začala jsem ho dávat asi před týdnem. Od té doby malá přestala cestovat po postýlce a drží se na něm. Asi se jí to líbí, že neleží jen na plínce a má pod hlavičkou trošku měkoučko. 😉 Nám je necelých 10 měsíců, dřív jsem si polštářek nějak netroufla dávat.

rioko
29. pro 2009

my taky dáváme ten placatý, Vojta má rád když se k němu může přitulit

mili84
autor
29. pro 2009

no já jsem teď na ten náš koukala a zase tak placatej není....holky nemůžete mi to některá prosím vyfotit do albíčka, co si pod pojmem placatý polštář mám představit?? díky 😉 Toník má prostě rád měkkoučko, tak mu to chci nějak zutulnit 😉

evinkaa
29. pro 2009

mili84: Posílám Ti odkaz na ten polštářek, pro úplnost, ten náš je tak 2-3 cm "vysoký". 😉 Snad Ti to pomůže.

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/0002...

mili84
autor
29. pro 2009

evi ty jsi zlato, moc díky i za ten popis. ještě "změřím" ten náš...dík ymoc ještě jednou.

leonik
29. pro 2009

tak my máme hodně podobnej, jak je v odkaze 🙂 Tam píšou že je od 12 měs 🙂 Tak ho za chvíli můžem vytáhnout 🙂

mili84
autor
29. pro 2009

no já si původně myslela, že to bude tak od roka...jako obecně polštář

aurecon
29. pro 2009

mili: Já jsem začala dávat polštář v roce a půl. V pěti měsících bych dítěti polštář rozhodně nedala.

mili84
autor
29. pro 2009

aurecon: já taky původně myslela, že ne, ale viděla jsem tu u někoho v albu, že už dává.. Ono to asi ničí páteř vid? nebo proč se to nedává?

leonik
29. pro 2009

já si spíš myslím, že by se jím mohlo udusit, ne 😕

leonik
29. pro 2009

tak jsem vyčetla kousek v jednom článku:

Nenechávejte miminka spát na velkých polštářích - kromě rizika udušení to není vhodné ani pro vývoj jejich páteře

aurecon
29. pro 2009

mili: Myslím, že leonik vystihla posledním příspěvkem pravou podstatu 🙂

misicka85
29. pro 2009

Taky bych polštářek zatím nedávala. Malá má rok a spí bez polštáře a zatím jí ho dávat ani nebudu,nemám důvod 😉

berynka
29. pro 2009

Pro malou jsem koupila nízkej Ikea polštářek 😉, dávám jí ho až tak od roku a půl. Jednak si myslim, že je zdravější spát na rovnym (postýlku má pořád nakloněnou trochu šikmo) a dlouho při spaní cestovala, takže polštář byl úplně zbytečnej.

momin
19. únor 2010

Holky kdo uz mate polstarek? nebo byste jeste nedavali?

beruska24.9.
19. únor 2010

Tak mi máme na polštář ještě hóóóódně času (necelých 5m.), ale tak nějak si říkám, že ho začnu dávat, až bude malé chybět. Určitě si sama ´´řekne´´. A pokud ne, tak začneme až při přesunu do velké postele (zatím spí v postýlce v ložnici a ještě dlouho bude).

momin
19. únor 2010

malemu se s polstarem spi mnohem lip prave..vim o tom,ale prijde mi na to porad jeste malicky... 😒

beruska24.9.
19. únor 2010

Tak vydrž, snad se ozve maminka, která už s tím má nějakou zkušenost. Nebo zkus najít nějaké info na netu. Třeba narazíš na takové téma...

brusinka.pusinka
19. únor 2010

no moje zkušenost s polštářem je že my dáváme klínový ten nevadí ani nejmenším mimiskům , vlastně je dobrý když mimi blinká 😉 a normální polštář nedáváme můj syn spí bez polštáře nebo má anatomický a to je mu 15 a my s manžou máme také ty klínové . Je to dobřé pro páteř doporučil ortoped 😉 😉 😉 tak dcerku učíme na něm spinuškat také. Jinak malá se zachumlá a mazlí špičku rožek peřiny 🙂

bera28
19. únor 2010

Tak zrovna dneska jsem se chtěla zeptat na RHB, jestli je vůbec třeba dětem polštář dávat a zapomněla jsem na to. A teď jsem narazila na tuhle diskusi 🙂 Já dětem polštář nedávám a nějak mě ani nenapadá, proč by ho měly mít. Já sama spím na takovém placatém a někdy i bez něj. Tak asi dětem polštář vůbec nedám, když spí krásně i bez něj 🙂 A jestli si vzpomenu, tak se na příští návštěve RHB zeptám, a pak to sem napíšu.

shaula
19. únor 2010

Bera - já se ptala fyzioterapeutky - prý není nutný a čím déle vydržíme bez něj, tím lépe. Takže jestli ti spí dobře bez něj, tak bych zatím nedávala. Já to budu muset zkusit, kluci se mi furt točí tak, že spí hlavou na peřině 😀 Třeba se to s polštářkem zlepší.

bera28
19. únor 2010

Shaula, díky za pozitivní informaci! Dej pak vědět, jestli polštář pomohl.

sherry28
19. únor 2010

u nás máme polštář od 6 měsíců a normálně ten můj velkej 😀 na tom placatým nechtěl být ☹ stejně na něm nespí do rána, protože cestuje 😉 takže když mu vadí, že je výš, tak si sleze a spí bez polštáře, jinak já ho na tom velkým uspávám houpáním 😀

rioko
19. únor 2010

tak velký polštář bych k vůli páteři nedala, ale ten placatý nízký má už Vojta taky, líp usníla když se k němu přitulil, jenže teď stejně cestuje a nejradši spí na peřince, tak polštářek ani nepotřebuje, prostě si něco pod hlavu najde 😀

zuzankast.
19. únor 2010

zrovna sem taky chtela rict, ze v noci cestjeme, takze by byl polstar spis prekazkou. Ja sama spim nekdy bez nej, tak my jeste urcite pockame..

me by spis zajimala perinka. Pytel uz nam zacina byt tesny, tak jestli mam delat vetsi nebo uz zkusit perinku, i kdyz s tou nasi cestovatelkou to asi nebude jednoduchy, aby byla prikryta 😀

rioko
19. únor 2010

Vojta v pytli spát nechce a odkrývá se - protože na peřince leží, má rád měkké, no tak ho prostě na noc víc obleču - má dvě vrstvy, moc netopíme, tak spí od nepřikrytý, nebo když se pobudím, přikryju ho aspoň dekou

zuzankast.
19. únor 2010

Taky Juli davam dve vrstvy, ale bydlime v baracku, do rana je tu o dva stupne min a to je pro tu nasi berusku skok, je ji pak zima, nez zatopime.. Stejne asi budu muset delat ten vetsi pytel, jen by me zajimalo, od kdy se doporucuje perinka.

rioko
19. únor 2010

pokud TI spí v pytli tak peřinku mít nemusí, kamarádka má holčičku která má přes dva roky a spí taky jen v pytli a je to ok, peřinka není nějak věkově určená