Od kdy se dává dětem polštář?

mili84
29. pro 2009

Toníkovi je 5 měsíců, můžu mu dát už na noc pod hlavu polštář?? Nevím ale, jak je to zdravé či nezdravé na zádíčka...poradíte někdo prosím??

zuzankast.
19. únor 2010

driv se rikalo, ze perinka byt nesmi, aby se dite neudusilo. A pritom plno mamin dava diteti pres oblicej plenku, to bych se tedy bala.. My mame plysacka, kteryho si mala obejme a hezky s nim usne 🙂

rioko
19. únor 2010

no jo jenže peřinka asi v době kdy si ji děti neuměly samy sundat z obličeje, teď jsou větší a odkryjou se

zuzankast.
19. únor 2010

asi ji budu davat, az proste bude teplejc a mala mi nebude mrznout, kdyz se do rana odkope 😅
Dik za pokec rioko 😉

momin
19. únor 2010

He tak perinku taky nemame.... teda mame ale maly spi bud na ni nebo ji ma skopanou v nozkach.
Pochybuju ze se dite muze udusit plenou. 😀 perina je prece jenom o neco hrubsi.... 😉

beruska24.9.
19. únor 2010

Tak naše spí pod peřinkou. Od příchodu z porodnice spala v zavinovačce (tak od pasu dolů, běda jak jsem jí zavázala ručičky 😠 ) a samozřejmě pod peřinkou. Když jí byl měsíc, měsíc a půl, začala mi ze zavinovačky ´´utíkat´´, tak od té doby spala jen pod peřinkou. Teď (necelých 5m.) spí pod peřinkou a k ránu se odkope a má nožičky na peřince. Vůbec jí nevadí, že má studené (spíš ledové) ručičky, protože v ložnici je 15-16st. 😀 A pod hlavou žádný polštářek, jen složenou plínku. Nejdřív to bylo kdyby blinkla, teď zase slintá (rostou jí zuby).

werunka21
18. únor 2011

Ahoj maminky, obnovuji téma:
Dnes v Sama Doma se mluvilo o dětech 3-6měsíců. Řešil se tam také polštářek pod hlavu. Prý je to v pořádku, pěkně nadýchaný, až pod ramínka...Záda se vyvíjejí ne tím zda leží miminko na rovným nebo na polštáři, ale tím, jak se miminko pohybuje, leze atp. Už od tří měsíců je v pořádku dát polštářek pod hlavičku, děti prý mají rádi měkoučko...
Osobně mě to překvapilo. Vždycky jsem slyšela opak. 😅
Co vy na to, dáváte polštářek nebo ne?

sussanah
18. únor 2011

@werunka21 my stale polstarek nedavame, ale to i pro to, ze maly spi vetsinou na brichu, takze ten polstar by byl opravdu kontraproduktivni. A navic maly se mi ani nezda, ze by vyzadoval.
A teda dat 3m mimcu polstar, tak opravdu ale tak, aby na nem nelezela jen hlava, ale aspon i cast trupu. Ale prijde mi to zbytecne, mimco se bude ruzne vrtet, sklouzne a bude lezet na polstari krive a to si myslim by problem uz byt mohl..

zuzka72
18. únor 2011

Já mám 4 děti a všem odmalička dávám polštář, připadá mi hloupé, aby leželi jen na rovno, prostě to tak nějak cítím, starší už jsou velcí a problémy žádné nemají, já sama spím na 3polštářích 😀 tak to máme v rodině 😀

sussanah
18. únor 2011

@zuzka72 asi to bude fakt rodinna zatez, my s manzelem zas spime tak dobre pulku noci bez polstare 😀

kefir
18. únor 2011

my dáváme od narození ten placatý polštář, stejně jako Zuzka72 mi přišlo divný aby ležela na tvrdým. teď nám je rok a poslední dny si začíná lehat na cokoliv co je "tlustější" než polštář takže na plyšáky, na nahrnutou peřinu a tak jsem jí dala už víc naducaný polšářek.

zuzka72
18. únor 2011

@kefir ono to dítě i dospělej si to pěkně může muchlat k sobě a přitisknout a má i pocit bezpečí.....teda si myslím 😉

karmenta
18. únor 2011

@werunka21 taktéž jsem dnes ten pořad viděla. Naš malá (3měsíce) je z nemocnice zvyklá spát bez polštáře a zatím to tak necháváme. Ale kdyby chtěla, klidně bych jí polštářek (až po ty záda) dala. Ikdyž jak říkáš, všude psali že má mimčo spát na tvrdým, dyt taková kokosová matrace to je jak spát na betoně..

haskova7
18. únor 2011

do 1 roku jsme dávali ten placatý polštářek, a od roku jsem pak objednala se zipem, který má vyndavací náplň a můžete si ho naplnit jak chcete. Takže jsem mu ho trochu víc nacpala, ale né všechno, a je spokojenej. 😀

erinka83
18. únor 2011

Taky jsem byla překvapená, ale já jsem asi divná matka, malá nemá ani kapnu, spává pořád ve spacím pytli 😅 ona totiž někdy neusne hned, ale ještě si tam hraje, tak se bojím, jak by pak usla s dekou přes pusu 😒 a po obědě usíná i hlavou naopak, to si vůbec nedovedu představit 😒

sussanah
18. únor 2011

@erinka83 kdyz ti ted usne s dekou pres pusu, tak si proste deku odhrne, az ji to bude vadit 😉 Ale spaci vak ma teda nas mlady taky porad, furt nam v postylce cestuje, takze by byl v jednom kuse odkryty a zmrzly..

erinka83
18. únor 2011

@sussanah no to, že by byla odkrytá je další věc... takže já to vidím až na později, až nebude tak cestovat 🙂 Al eje fakt, že když byla malá malá 😀 tak nám jedna Dr. poradila dát ji spát na měkký polštář a fakt spala krásně 🙂

kefir
18. únor 2011

@zuzka72 souhlas, já to mám stejně, i o polohování dětí si myslím že dnešní běžná "norma" dávat děti jen na záda je trhlá, já sama na zádech neusnu a malá mi odnarození usíná výhradně na boku a spí jen na boku nebo břichu, na zádech je těch pár sekund když se otáčí 😀

weri1
18. únor 2011

někde jsem četla až od dvou let, a takhle malýmu dítěti bych polštář nedala. Jinak malej se taky sám otoči na bok a spí

weri1
18. únor 2011

jsem si přečetla pár příspěvků...dát ho do půli zad proč ne...dělávala jsem to sem tam taky, ale jen pod hlavu bych nedávala

zuzka72
18. únor 2011

@kefir zajímavé, že našim babičkám to bylo fuk na čem a jak vysokém spí a byly zdraví, jako řípy, dnes se vše moc řeší a zbytečně, nějaky trapny studie, kterým všichni věří naivně a za 5let se to úplně přetočí a slavná studie je v pr... a tvrdí se zase pravý opak...takže já dělám podle předků---ti to měli vychytaný životem a podle toho, jak to cítím..... 😀 😝

sussanah
18. únor 2011

@zuzka72 o nevim teda, ale i mamka mi rikala, ze kdyz jsme byli mali, tak se polstarek sice daval, ale vzdycky alespon do pul zadicek. A stejne tak mi maleho podlozila i moje 90leta babicka, takze ono je to asi porad stejne. Nikdo ze starsi generace mi nikdy nerekl, ze bych mela dat miminku posltar pod hlavicku, aby ji melo vysoko 🙂 Kdyz otevru knizku z 60.let (nase dite), tak i tam je napsano, ze dite ma spat a tvrde a rovne podlozce, takze to fakt nebude otazka posledni "modni" studie poslednich 5let 😉

zuzka72
18. únor 2011

@sussanah tak to máš v každé knize jiny, a polštář nemusí být naducanej 😝 Ale jako ty jsi snad máma, ne? Tak ty musíš vědět nejlíp, co je pro tvé dítě nejlepší a každý si udělá podle svýho, já napsala jen svůj názor.....

sussanah
18. únor 2011

@zuzka72 vsak ja ti ho neberu, jen s nim polemizuju 😉 no a uprimne, vety typu "mama vzdycky vi, co je pro dite nejlepsi" bych brala z rezervou, zdaleka ne vzdy je to pravda..

zuzka72
18. únor 2011

@sussanah 😉 jasny OK chápu...no myslela jsem normální mámy co ví....a cítí to, ne macechy co děti odhazují někam a zbavují se jich 😖 😢

sussanah
18. únor 2011

@zuzka72 no to uz je uplny extrem, ale kolikrat staci jen 5m ditko s parkem v rohliku s horcici v ruce se slovy mamy "ale maso ma byt kazdy den, ne?" 😖

zuzka72
18. únor 2011

@sussanah no jo, ale to už jsme zase jinde, to už je taky extrém, no já myslela, nás tady, že my jsme všechny přece holky šikový a poradíme si, no né 😀 😝

kefir
18. únor 2011

@zuzka72 souhlasím, přesně tak to dělám já, dělám podle vlastního rozumu, a svědomí.navíc moje dítě bylo odnarození na podobné věci naprosto nestandartní.
a co se týče historie jak to dělala babička nevím ale moje máti které je skoro 70 (jsem takový poslední vějškrebek na starý kolena) to dělala úplně stejně u mě i u bráchy který byl o nějakých 15 let starší než já. prostě slabý polštářek se v těch letech dával a nikdo to neřešil!

zuzka72
18. únor 2011

@kefir 😉 vejškrabek 😀

sussanah
18. únor 2011

@zuzka72 a to my jsme 😀

zuzka72
18. únor 2011

@sussanah 😀