Od kdy se může dávat dětem čaj?

stejzi
2. pro 2008

Nazdárek děvčátka, nikde jsem nenašla od kdy se může dávat čajík. Od narození přikrmujeme, nemáme dost mlíčka a tak se chci zeptat od kdy se může dávat čajíček. ☹

kopcik
2. pro 2008

miminko nepotřebuje extra tekutiny, když je kojené nebo na 1 UM. jen pokud by byly horka nebo mělo třeba teplotu... ale jinak stačí až když začneš přikrmovat

lucaa
2. pro 2008

ahojky, cajik muzes davat myslim uz od 2.tydne. Pro mimca maji jen fenyklovy a myslim i hermankovy.... 😉

kopcik
2. pro 2008

ale pokud trváš na tom, aby mělo nějaký extra čaj, tak od narození můžou. jen se ujisti, že je na čaji napsáno od jakého věku

sweetpopcorn
2. pro 2008

Ahojky, mám 2měsíční holčičku a i když jsem kojila, dávala jsem ji fenyklový čaj od Megafitu.K dostání je v lékárně porcovaný. Vždycky jí uklidnil,když měla večer své histerčáky.-))))) a pokud plakala a já věděla,že má opravdu veškeré potřeby ukojené, dostala čaj a byla klidná.Dávala jsem jí tolik,kolik vypila a musím říct,že možná i díky tomu se nám vyhly koliky a Karolínka prdí o sto šest.-)))))))) Rozhodně miminku neublížíš,jediné co se stane,že se maximálně víc počůrá.-)))) tak hodně zdaru 😀

stejzi
autor
2. pro 2008

Děkuji za rady.Máme koupený dětský čaj

radka.m.
2. pro 2008

stejzi-čaj vůbec nemusíš dávat,pokud je dítě vúlučně kojené,nebo na mm.čaj se začíná podávat až s prvními příkrmy,nebo jak píše kopcík-při teplotě,nebo v parném počasí.jinak je to zbytečné plácání žaludku,může se stát,že ti prcek začne pít mín mlíčka a tím i méně prospívat.

pufina
3. pro 2008

Ahojky, čaj určitě nepodávat dřív jak od 6. měsíce - jak píše Radka jenom při teplotách a vedru nad 30°C a to jen převařenou kojeneckou vodu.
Taky jsem to řešila a lékařka i další odborníci se shodli, že prý čaj je jenom pro nemocné děti. Bude ti pít méně mléka a nebude správně nabírat. Já sice kojila plně do 6 měs, ale je to prý stejné i pro UM.

andy80
3. pro 2008

čajík opravdu dávat nemusíš, já teda dávala fenyklový kvůli prdíkům a hlavně byli jsme na UM v létě a byli pařáky, tak jsem dávala kojeneckou vodu a při prdíkách čaj. Pila celkem dost a na mlíčko to nemělo vliv, ale to fakt byli pařáky. V zimě čajík není potřeba.

kijonkova.k
4. pro 2008

Já bych taky čajík takhle brzo nedávala,myslím,že to děti nepotřebujou 😉 Já zkoušela malé dávat vodu přes léto(to měla asi 5m) a vůbec nechtěla.Když jsme začali přikrmovat od 7m,tak už si dala.Pije dětský čaj i vodu.Čaj jen porcovaný,granule bych nedala 😝

terreza
4. pro 2008

prosim muzete mi poradit, diskuse je o caji,tak treba mi nekdo poradi..sem z toho nestastna..maly je na UM,vypije ho asi tak 600ml denne+kase z mleka, ma ho rad,ale jine tekutiny mi odmita!!absolutne..zkousela jsem ruzne pitka, hrnecky,flasticky,po lzicce,strikacka.. caj sackovy,granulovany,voda,stavicky,caj se stavou,proste vsecko! a JEDINE jak sem do neho dostala aspon 50ml bylo nechat ho tak 4 hod hladoveho a pak mu misto jidla dat caj.Vztekal se ale nakonec 50tku vypil..dnes manzel vymyslel namocit caj s piskoty a davat mu to po lzickach..ale to je SILENE! opravdu mi to lezi v hlave..nemate nejaky figl,radu?jak do nej ten caj dostat??..ma opravdu asi malo tekutin ze?diky moc za vsecky odpovedi!Tereza

ygreen
4. pro 2008

Holky já nevím, ale stejzi se ptala jestli může čaj a jaký je vhodný, navíc píše, že od narození přikrmují a že má málo mlíka. Tak proč jí píšete, "když kojíš"? Jestli jsou plně na UM a malý jí pije malé porce, tak ho nemůže dávat tak často jako MM. Jinak bude malého bolet bříško.

stejzi: čaj lze dávat od 2 týdne - jedná se hlavně o čistý fenyklový. Doporučuju nekupovat granulovaný, páč je hodně sladký. Samozřejmě můžeš dávat pít i čistou koj vodu.
Nemůžu souhlasit s tím, že dítě pak méně prospívá. Já měla s mlíkem taky problémy, byly jsme od narození z 50% na UM. Čajík jsem dávala asi od měsíce. Syn je žravý, prospívá nadmíru dobře - v 6 měsících 9,5kg a 77cm, je velikej a štíhlej. Pokud máš pocit, že by měl Kubíček víc pít, tak klidně čajík nebo vodu dávej.

muminek
4. pro 2008

My jsme měli dokonce čaj od jednoho týdne byl feniklovej granulovej a nepříde mě sladkej moc jsem to malýmu nedávala rači jsem kojila. Ale když jsme byli venku tak jsem mu cucnout dala. Myslím že na jídlo to vliv určo nemá.
Ygreen to tvůj chlapeček má pěkný míry v 6 měsících to my měli 7.60kg a 66cm to ho přikrmuješ??? 🙂

andy80
4. pro 2008

ten fenyklový čaj je slazený laktozou, ta je obsažená i v MM, takže pohoda ne?

radka.m.
4. pro 2008

jejda igreen,já jsem si všimla až ted,že jsem to blbě napsala,chtěla jsem jenom napsat,že je jedno,jestli je dítě kojené,nebo na um

gedgitka.a
4. pro 2008

zdárek, mám 4 měsíčního mrňouska má 8,5kg a 70cm a kojím plně, mě doktorka na dotaz od kdy může malej čajík, řekla co nejpozděj, pokud plně kojíte, protože malej se napije při kojení předního mléka a zadního se napapá a nebo popřípadě od 6 měsíce, malej trpěl hodně na prdy a ještě teď ho občas vezmou, fenyklovej moc nechtěl plival ho a tak jsme vydrželi a koupili čajík, až teď určený pro mimča od 4 měsíců i tak mu dám jen cucnout, když jsme třeba někde venku, trošku mezi kojením, ale malej chce stejnak raděj mlíčko, jak řeknu papů, točí se mi hlavičkou na hrudník a doširoka otevírá papulku 😉

stejzi
autor
5. pro 2008

ygreen Děkuji moc za radu. Už jsem si koupila fenyklový čajík a určitě ho malému brzo uvařím. Díky moc 🙂

endy2002
23. čer 2016

Ahoj i já se chci optat, zda dát dcerce ¹8 dni pít cajik,mám pocit že mě ta naše jesterka vycucne a stále si žádá maličko... mám to brát tak že má žízeň?? Jinak je plně kojena..

12345678987654321
10. črc 2016

Ahojky, to co se tady píše, je spíše novodobé, ale i naše babičky podávaly miminkum cajiky, kor při kojení, mléko je žiznivé a pokud chceš, aby děťátko neplakalo a spinkalo, dej mu fenyklovy nebo hermankovy čaj na celé odpolko ti stačí 20 a jen mu dávej ucucnout 🙂 dělám to tak od 10 dne a je to znát,nevěř novodobym recem, babske rady jsou k nezaplacení :-*

endy2002
11. črc 2016

@12345678987654321 ahoj,nedala jsem na novodobé řeči i ta naše Kačka zacala trpět na prdiky a jednou i na koliku, začala jsem ji mezi kojením dávat fenyklový čajik a je spokojená, prdi a kaka jako po másle... takže se toho holky opravdu bát nemusíte a ať si říká kdo chce co chce vy jste jejich maminky a ridte se svým stdcem a rozumem... rozhodně tím že miminku podate přes den trochu cajicku neublizite... právě naopak....

klara2606
23. črc 2016

Holky vůbec nevím kolik toho čaje můžu dát. Mám kluka 4 měsíce. Poprvé jsem zkoušela čaj, nějak jsem to neohlídala a vypil skoro půl deci. Ale nic se sním nedělo. Tak nevím jestli mám to vypité množství nechat na něm. Jinak plně kojím. jen mě napadlo kvůli prdům a přes ty vedra dát čaj, protože kojím skoro kažkou hodinu.