Od kdy se může používat chodítko?

lidunka1981
13. led 2010

Moc by mě to zajímalo. Známí mě říkali že by malá už mohla když měla 6 měsíců. Mě se to zdá ale brzo!!

kuzelinek
29. lis 2012

dobrý den,některé příspěvky jsou až moc utažené....já mám 4 děti a chodítko jim nijak nepoškodilo zdraví a myslím si že to není pohodlí matky,ale matka taky potřebuje doma něco udělat a případy kdy se dítě převrhlo či na sebe něco stáhlo,to už je pak vina matky i když dnes už jsou chodítka kvalitní,dítě se nepřevrhne!Dítě jsem vždy dávala do chodítka od 8 měsíců,ale ne na celý den,pro ty co mne budou chtít ukamenovat,ale jen na nějaké chvíle dne!

plesk
17. dub 2015

Ježiši. Nevidím ani jeden důvod, proč by dítě nemohlo být jednou denně půl hodiny v chodítku. Jestli si myslíte, že za tu půl hodiny se páteř deformuje. Jste fakt vtipní. Útočíte proti lidem, co chtějí chodítko zkusit. Každé dítě je jiné a ještě ani nikdo nedokázal, že skolióza je z chodítka :D je to dědičné v 90% případů. A to, že dítě z chodítka neumí chodit a chodí jen po špičkách :D :D to mě hodně rozesmálo. Joke měsíce? Když se to nepřehání a dítě je zde šťastné. Proč ne? ;)

katkazb
11. pro 2015

No mam 7,5leteho syna v 5mesicich uz lezl, do choditka jsem ho davala od 6mesicu jen ne chvilku pres den a chodit tedy spise behat zacal v 8mesicich a nema ani krivou pater atd co se tady pise, tak jak je to se vsim jednu dobu je zakazano tohle pak zas tamto,logicky kdyby ty bylo zdravi skodlive tak to zakazou vyrabet,prodavat.....kdysi zadny internet nebyl a nemuselo se vse resit s tisicem lidi.Akorat kdyz maminky jen gugluji a pochytaji nazory ostatnich nemohou v zivote porozumet svemu dítěti,protoze se ohlizi co napsala tahle nebo tamta....;)

blindbard
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kajalka
12. pro 2015

@plesk
@katkazb Pokud si dáte každý den větrník, taky to na vás nebude vidět za rok, ale za 10 let budete jak koule. S chodítkem je to podobné. Každou chvilku se bude dětská chrupavčitá páteř poškozovat a až tělo ztratí kompenzační mechanismy, či až dojde k přílišnému poškození, protože se k tomu přidá tahání těžké aktovky, x hodin sezení ve škole, pak v práci, tak se to projeví. Je velmi krátkozraké soudit mladé tělo. I když mnohdy se to projeví brzo a tyto děti musejí nosit korzety. Jste ale samy odpovědné za jejich zdraví, je hodně smutné, že jim chcete vědomě škodit kvůli vlastní pohodlnosti a odborné články primitivně shazujete,

katkazb
12. pro 2015

@kajalka k vuli pohodlnosti?co si to vubec dovolujete nekoho soudit kdyz ho neznate, toto co pisete jsou je nactene fraze a nez chodit pi nakupnich centrech na kavicku s kocarem novodoby hit maminek,lepsi dam dite na chvili do choditka a jdu s num do prirody ;)

kajalka
12. pro 2015

@katkazb Je mi líto, ale mám na to vzdělání, jsem fyzioterapeut.

katkazb
12. pro 2015

Tak to vse vysvětluje kazdy zastava svuj nazor....

jamia
12. pro 2015

@katkazb jak se prosim chodí s choditkem do přírody?

andara
12. pro 2015

Chodítko? Já myslím, že kolem 80 let, když už starý člověk nemůže moc chodit sám

hojda
12. pro 2015

@katkazb Kdyby to bylo zdraví škodlivé, tak to zakážou prodávat? Jasně, jako třeba cigarety 😉 . Bohužel žijeme v době, když člověk musí zapojit svůj vlastní mozek a musí si sám zjistit, co je dobré a co ne. Mimochodem zrovna u chodítek se všichni odborníci vzácně shodují, že nejsou dětem propěšná a dokonce v některých státech už se prodávat nesmí z důvodu bezpečnosti.

kajalka
12. pro 2015

@jamia Vidíš, to je super díra na trhu - outdoorové chodítko 😀

andara
12. pro 2015

https://www.modrykonik.cz/blog/eficenka/article/pohled-fyzioterapeuta-choditka-hopsad-gblmer/ pěkný článek, bohužel většina vyznavačů ďábelských přístrojů, pardon chodítek neumí číst a pokud umí, tak nechápe smysl vět.... 😢

hojda
12. pro 2015

@andara Případně používají chodítko vždy jen na chvilku (což píše úplně každý, kdo do chodítka dává) 😀 . Má to tedy cenu ho kvůli té chvilce pořizovat, nebo je ta chvilka trošku delší?

andara
12. pro 2015

@hojda no většinou přeci musí uvařit oběd ne? Takže na tu chvilku (jak dlouho se vaří brambory atd.) to přeci neva -já si jako malá taky hrála na kolejích za barákem a žiju, tak jakýpak s tím štráchy 😝

hojda
12. pro 2015

@andara Možná to chce nějakou novou kuchařku, pokud v té staré začíná každý recept slovy: Dejte dítě do chodítka a ........

hojda
12. pro 2015

Já chápu, že se vedou nekonečné diskuze třeba o očkování, protože tam asi opravdu nikdo neví, jak to je, ale zrovna u těch chodítek se jasně ví, že jsou škodlivá, tak nechápu o čem ty diskuze pořád jsou. 😔

kajalka
12. pro 2015

@hojda To je jasný - lidská blbost je nekonečná...

somalicats
12. pro 2015

No, já jsem teda asi těžce out, ale zvládla jsem vždycky uvařit i bez chodítek, lehátek a jiných blbin... Dokud se mi děti nepřevalovaly, tak ležely na hrací dece tak, abych na ně viděla, jakmile se začaly koulet, plazit a posléze lozit, tak jsem prostě postavila ohrádku na tu chvíli...

Na druhou stranu - starší dcera má skoliózu, ač v životě nebyla v chodítku, nebyla posazována ani voděna - na tohle stačí nerovnoměrný růst, kdy jsme v jejích 9 letech zjistili, že má jednu nohu o 0,5 cm kratší. Chodila na rehabilitaci, cvičila a postupně se to srovnalo, ale dokud nebude mít ukončen růst, tak musíme ty záda hlídat. Takže argumenty typu "vše je z chodítek, kdo nebude v chodítku, nebude mít problémy" taky neberu.

Jinak já ani ségra jsme jako malé do chodítka odkládány nebyly. Takže to není o tom, že by to dřív bylo pravidlem, ne každý to dělal...

katkazb
12. pro 2015

@jamia samozrejmne se s choditkem do prirody nechodí,bylo to srovnani ze nekdo da dite di choditka a nekdo jde na prochazku s kocarkem do nákupního centra nez do prirody nebo si pozdeji dite posadi k pocitaci aby mel klid tak ze pokud jste sr pokoušela o vtip, tak se nepovedl ;)

katkazb
12. pro 2015

@kajalka ano lidská blbost je nekonecna ;)

kulatakosticka
12. pro 2015

Česká pediatrická společnost tuším již řadu let usiluje o zákaz chodítek, ale výrobci jsou asi bohatší... Jinak v Kanadě už zakázaná jsou, tak oni to výrobci určitě rádi budou směřovat do zemí, kde mají tolik fanoušků 😋 a přijde mi hrozné, kolik těchto nesmyslů v obchodech je.

renabelly
12. pro 2015

Chodítko (aktivní) je podle mě zbytečnost, moje malá před sebou tlačí nejradši dětskou židličku, stolek a odpadkový koš :D pasivní chodítko komentovat asi nemusím, určitě toho už zaznělo dost 🙂

lukapaka
14. únor 2016

No to jsou názory to vám povím !! 😖 neříkám že chodítko je super ale můj bratr téměř chodil v sedmi mesících v osmy uplně sám od pátého se vzpouzel na nožičky .. můj syn v 9 měsících od šestého stál sám můj druhý syn má 4měsíce a už by taky nejraděj stál ..přece mu nezlomím nožičky nebo ho nepřivážu aby splnoval tabulky !!!!! nevím proč by se chodítko nemohlo používat když je to v normální míře .. naše doktorka tvrdí že pokud drží pevně sed při držení na rukou do chodítka můžete .. takže ja se rozhodně na stranu ,,bez chodítka,, nepřikláním .. 😀

riga
14. únor 2016

@lukapakato je nesmysl!. Dítě má sedět, až když je schopno se do sedu dostat samo a k tomu dojde až z dobře zvládnutého lezení (kolem 9 měsíce). Kolmá zátěž na páteř s nevyvinutými svaly kostru neúměrně zatěžuje a poškozuje. Než dítě sedí, měla by být páteř v poloze písmene "C". Neméně důležité je, že pomoc z venčí dítěti nedovolí nastavit správné pohybové stereotypy, což do budoucna často nese problémy s klouby dolních končetin a páteří. Při chůzi v chodítku, stejně tak za ručičky, mění dítěti těžiště do úplně nevhodný pozice. S chodítkem navíc neustále jakoby těžiště ujíždí.

Je to špatně a tvůj příspěvek byl výkřikem do tmy.

Zvážila bych setrvání v péči této Dr.

zuzineckah
14. únor 2016

Syn choditko dostal od tchyne, a letelo hned jak se za ni zavrely dvere. Bohuzel spatny darek, ale nechtela jsem ji kazit radost, tak jsme ji to nerekli. Kdysi dávno, kdyz byla dcera mala jsem ji do choditka davala (stejne naivni jak nektere dámy tady) a bohuzel si jsem ji tim nechtene privodila velky problem s nohami. Nejen, že spickovala, ale začala ty spicky vtacet dovnitr. Jak ortoped tak dalsi odborní lekari se nezávislé na sobe shodli v nazoru, že choditko tenhle problem vyznamne prohloubilo :( do 13 let jsme se s tim vyporadavali.
Syn zvladl vše bez choditka, pak dostal aktivní, které ho opravdu bavilo (ja to taky prezila, i peci o domacnost ). Názory, že choditko nijak neskodi jsou velice neopatrne. Byt nemusí zpusobit problém, ale muze výrazne negatívne ovlivnit ten geneticky.
Na margo škodlivosti - jsou staty, kde se choditka prodavat nesmi práve kvuli svym negativnim dopadum. Stačí se o toto téma trochu zajimat. Že je to povolono u nás, je jen dusledek laxni legislativy.

lukapaka
14. únor 2016

@riga vim že jste asi nejchytřejší na této stránce ale nechci vás nikterak urazit... každé dítě je jiné jednak vývojem a také aktivitou .. nemyslím si že je špatné.... mím dětem neublížilo a nám jako dětem taky ne .. nemyslím si že nás rodiče odkládali do chodítka a ani tím nic urychlit nechtěli.... a nemyslím si o sobě a zbytku maminek kterým chodítka nevadí že by byly špatnými matkami trošku bych zvážila některé komentáře .. v dnešní době je vlastně všechno špatné protože to někdo řekl !!

svetlus_pepca
14. únor 2016

@lukapaka Obávám se, že se tu dočtete pouze to, že nám ublížilo. Že starší generace trpí na problémy s páteří atd. Tady jsou vlastně špatné všechny matky, které používají chodítko, nechávají své děti očkovat, občas šoupnou dětem piškot nebo rohlík, sem tam koupí hotový příkrm - v tom horším případě ke všemu ještě nebio, koupou děti denně a nedejbože s použitím kosmetiky a co teprv, když si nehlídají přítomnost palmového oleje v potravinách!!! Možná by občas místo sezení u internetu a čtení odborných studií stačilo použít selský rozum. Ale obávám se, že ten je stejně ohrožený jako ty deštné pralesy...

riga
14. únor 2016

@lukapaka Jízlivá jsi až běda, tak neříkej, že nechceš urazit. 🙂

Předně o nikom neříkám, že je špatnou matkou, většina z nás chce pro své děti to nejlepší. Psala jsi cosi o splňování tabulek, jak to souvisí s odmítáním chodítka? Máš pravdu, že každé dítě se vyvíjí jinak rychle a pokud je jinak vývoj v pořádku, je na místě to respektovat.
Problém je ten, že místo abychom nechali dítě se samostatně vyvíjet, neustále ho zbytečně kontraproduktivně zatěžujeme. Podkládáme, aby sedělo, nosíme vertikálně, aby vidělo, dáváme do chodítka, aby chodilo...
Dítě má být na tzačátku hlavně na bříšku, aby vidělo, je nuceno pást hezky koníky, když pase koníky, vidí předměty, které chce uchopit, je motivováno k otáčení, když se otáčí, chce pro vzdálenější hračky, a tak začne lézt atd....Když dítě okamžitě umožním vertikální pohled na svět, brzdím ho a zároveň zatěžuju. A co je neméně důležité, bereme mu sebevědomí. Je to nešvar způsobený tím, že na děti máme příliš času (jinak je to samozřejmě přínos).

Ty dělej věci jak uznáš za vhodné, to ti přeci neberu. Nemůžeš se ale divit, že když hodíš svůj názor na veřejný server, že ti někdo může oponovat. Osobní invektivy nejsou na místě.

hapovab
14. únor 2016

@svetlus_pepca jeste bych doplnila ze ten kdo da diteti dudlik urcite nebude kojit a bez kojeni dite umre protoze flaska je to nejvetsi zlo :o)