Od kdy se může používat chodítko?

lidunka1981
13. led 2010

Moc by mě to zajímalo. Známí mě říkali že by malá už mohla když měla 6 měsíců. Mě se to zdá ale brzo!!

mystique
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinka81
22. únor 2010

Cituji z tvého dřívějšího příspěvku:
"...nebo máte staršího syna, který lítá venku z klukama a potřebujete ho jít rychle zkontrolovat (kvůli 5 minutám nebudu malého hodinu navlékat, když potřebuji rychle, že?)..."

evik26
22. únor 2010

na tu dečku odkas nemám je to dečka a natom je medvídek pů a nakresleno je na tom příroda a lavečka a klavír a je to super jsem rada že jsem to koupila jo a holky ale do chodítka sem tam ho dám ne sice každy den ale sem tam jo 😝 jo holky jak se malímu muže vtom chodítku něco stat kdyš ma kolem sebe hrací pultik a na spodu šíroky ram takže kdyš do nečeho narazí tak se mu nic nestane

sherry28
22. únor 2010

😀 přesně tak, jsem ráda, že exstují i tací mezi námi, kteří jsou chytří a sečtělý 😀

sherry28
22. únor 2010

martinka81: ty tam někde čteš, že tam je sám bez dozoru?

mystique
22. únor 2010

Evik když třeba vjede na schody nebo klidně i na jeden schod, nebo třeba narazí do stolu a něco na něj spadne. Je toho docela dost. Nebo ti třeba dojede ke kvítkám a ochutná je 🙂

sherry28
22. únor 2010

lítá tam s dalšími čtyřmi kluky ve věku 4-7 let, vždycky tam sedí sousedka, ale sousedka není mamka, že?

mystique
22. únor 2010

Sherry třeba tady:

martinka, beraA28: ano když potřebuješ jít do kotelny a jsi sama doma nebo máte staršího syna, který lítá venku z klukama a potřebujete ho jít rychle zkontrolovat (kvůli 5 minutám nebudu malého hodinu navlékat, když potřebuji rychle, že?) atd.tak skutečně nic jiného nezbude, neboť nenechám své dítě lézt po bytě, aby někde něco snědlo, nebo spolko, list z kytky nebo něco na sebe zvrhlo atd. (postýlku jsme dávno zrušili) já jsem to už výše popsala holky a víc se k tomu vyjadřovat nebudu, tohle nemůžete pochopit, neboť nevíte o čem mluvím, já respektuji vaše názory a vy respektujte moje, nebudu se tady dohadovat, neboť je to pod mou úroveň, jen jsem sem přidala svůj názor

rimmel
22. únor 2010

sherry tak naco sem este pises nechapem prepac 😕

martinka81
22. únor 2010

Ehm, celkem debata o ničem, ale asi moc spolehlivý dozor tam nebude, když ho potřebuješ zkontrolovat.

sherry28
22. únor 2010

rimmel: reaguji na to co je psáno na mou osobu, snad můžu ne? 😉

rimmel
22. únor 2010

no ano 😀 ale vidis ze to nema zmysel,mudrejsie by bolo jednoducho odist a srat nato 😉

lamarika
22. únor 2010

evik a mohla bys ji třeba vyfotit a přidat do alba? prosím, prosím, prosím 😀

sherry28
22. únor 2010

martinka81: mimo téma, já věřím sobě a ne cizím, ale jsme ráda, že tam ta paní sedí a hlídá je, ale stejně se vždy odskočím přesvědčit 😉

martinka81
22. únor 2010

Klidně prdni do chodítka i toho malého a pošli ho za bráchou ven, mně je to u .....

sherry28
22. únor 2010

evik26: to nemá cenu, protože oni zřejmě neviděli vůbec dnešní chodítko, že nemůže nikam dojet ani na kytku, jelikož tam je nárazník, takže je 50cm ode všeho od stolu, oni tady debatují o něčem, co sami nevyzkoušeli 😀 😀 😀

martinka81
22. únor 2010

Taky by mě ta dečka Evika zajímala, vůbec nevím, co si pod tím mám představit.

mystique
22. únor 2010

Marti asi tak 🙂

mystique
22. únor 2010

Sherry ještě, že jsi nám to vysvětlila 😀 Nikdy jsem chodítko neviděla. 50cm je hrozně moc, když něco padne ze stolu. 🙂

sherry28
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sherry28
22. únor 2010

jen ještě pro mystigue: nesmíš nechávat na stole věci, které by mohli spadnout dolů, to ještě nevíš 😲 a když necháš dítě lézt, tak si přímo na ten stůl dosáhne, což v chodítku se nemůže stát, a už opravdu sbohem!!!!!!!

martinka81
22. únor 2010

no comment

arietiska
22. únor 2010

My měli aktivní chodítko, neviděla jsem u svého syna důvod mít nějaké jiné, ale měl od 10. měsíců odrážedlo, tak teď nevím zda jsem mu taky neublížila. Trochu mě to přijde podobný, např. odrážením ze špiček, seděl rozkročmo, nevím no.
Každopdáně bych řekla, že pokud budou vaše děti cvičit a něco dělat v budoucnu, tak chodítka, nechodítka. Dneska na ŽŠ přeskočí kozu jedno dítě ze třídy jaký jsou to telata. Málo dětí cvičí, něčemu se věnuje, max. se válí u kompu či TV, a pak nemají mít v dospělosti potíže se zádama ...

Poslední dobou mně přijde, že se všichni strašně soustředí na to co dají, nedají, udělají dětem do 3 let, ale pak už je to dál moc nezajímá ...

wsmoulinkaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinka81
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
arietiska
22. únor 2010

Někdo tu zmiňoval hopsadlo. Jo tak to my jsme měli, ale je taky hopsadlo a hopsadlo. My jsme měli látku do které se dítě zastrčilo celým tělem až po prsa /taková látková kapsa/ a bylo to přidělané na péru. Prcka to drželo ze všech světových, takže se v tom nemohl křivit a nohama na zem nedopadal. Pohyb toho odrážedla nebyl v odrážení nohou, ale díky péru péroval a sám, no a když se hýbal do rytmu, skákal jakoby, ale nastavením nemusel vůbec dopadat na nohy. Byl z toho nadšen maximálně. Navíc v tom byl asi 3 týdny denně max. 10 minut.
Jelikož mně hopsal v náručí sám, já ho nemohla ani udržet, jsem si na 100% jistá, že v náručí jsem ho křivila víc jak v tom hopsadle. O škodlivosti tedy toho jistého typu hopsadla bych opravdu polemizovala.

wsmoulinkaa
22. únor 2010

tak a máte po 😀

mystique
22. únor 2010

Tak nám to tady admin pěkně pomazal 😀

wsmoulinkaa
22. únor 2010

a ani jsem nestihla dočíst 😀 neva já nechtěla nikoho urazit, jsem to jako nemohla vydržet- je vás tu moc na nás s chodítkama, nedá se vás přetlouct 😀 tak pa jinde 😉

martinka81
22. únor 2010

wsmoulinkaa, v pohodě 🙂