Od kdy se může používat chodítko?

lidunka1981
13. led 2010

Moc by mě to zajímalo. Známí mě říkali že by malá už mohla když měla 6 měsíců. Mě se to zdá ale brzo!!

evik26
22. únor 2010

sheryy a arietistko mate pravdu jo a mi doma mame schody ale na horu do potkroví a tam jsou branky na zamikaní a jine schody v obyvaku a v kuchini nemam ale ostatní asi jo 😀 a kdyš ho dam do chodítka tak oddělam fšechno ze stolu atd jo a kytky doma nemame zrušilajsem je aby malej nepapal listy a udržuje se na nich prak holky taky to není dobrý 😝 jo a je to normalní hrací dečka nevím co je na tom ksmíchu no nevadí jo a holky fakt jsem asi špatná matka nedělam vše podle knížek příruček a doktoru zastřelit mě a mě podobny 😀 malej od patýho měsíce papa pribinaček i bilej jogurt jí od 4měsice maso od 5měsice i piškoty ted začal papat rohlík to jsem ale špatna matka no fuj 😀 že holky jo a od narození spí na bříšku fakt hustý co? 😲

evik26
22. únor 2010

jo a četli ste to že se tu nemá nic vnucovat tak pozor pozor holky nebo bude po legraci 😀 😀 😀

paulla
22. únor 2010

evik26 - je to fakt hustý i ta tvoje čeština je hustá 😀

evik26
22. únor 2010

no ja píšu richle nedívam se na iynebo hačky tak sory ale tu snad není kroužek češtiny nebo ti to vadí?

paulla
22. únor 2010

evik - v pohodě, i když s tebou nesouhlasím v ničem co jsi napsala (pribináček, piškoty atd atd), mám totiž alergii a ekzém, proto nesouhlasím s pribiňákama od 5m a podobné hrůzy, ale je to tvoje věc

sisi.v
22. únor 2010

evik26 - a to nás mělo jako šokovat nebo co? proč ne, když si myslíš, že je to to nejlepší, co můžeš pro své dítě udělat - tak proč by ti to měl někdo vymlouvat 😉

lamarika
22. únor 2010

evik, ale já se na tu deku chtěla opravdu podívat. Upoutalo mě jak jsi ji popisovala a tak jsem si říkala, že by nebyla špatná pro malýho. Jenže si ji nedokážu pořád úplně zcela představit. Nebo dokážu, ale nejsem si jistá, že myslím to stejný co ty. Tak ještě jednou prosím o foto. Děkuju 😉

kveluse
22. únor 2010

Ahoj, já pro chodítka nejsem, ani si nemyslím, že jsou nutná - tedy aspoň jsem ze své zkušenosti nikdy nic takového nepotřebovala.

Jinak já tedy taky někdy musím nechat holky samotné doma a vyběhnout. Ikdyž při tom úplně trnu a není mi to vůbec příjemné, ale jinak to někdy nejde. A stát se jim může cokoliv, ikdyž si myslím, že to máme dost zabezpečené... 😖

Eviku s potravou pro miminka s tebou taky nesouhlasím. Je to zbytečné zatěžování ledvin.

mystique
22. únor 2010

Každý dělá podle svého nejlepšího svědomí 🙂

evik26
22. únor 2010

jo ohledně potravi bíli jogurt je vhodny už od pul riku dítěte a to se zeptejte i doktoru a pribynaček je prostě dobrutka tak proč jednou za čas dítěti nedopřat něco dobrého a piškotky se taky mají davat od pul roku aby si dítě zvikalo na lepek to se traky mužete zeptat doktoru samozdřejmě že ne kvanta ale 2krat do tydna ad si požmoula a i rohlik ten sice nejí ale ožmoulává ho pěkně jo a vidíte děti mají atopaky alergie ekzémi a udělali někde rodiče chybu ?ja myslím že ne a tak se da i o chodítkách kdyš jednou bude mít nedej bože problémi tak hned to svadět na to nebo na to nejde napřet by si měl zamíst každej před svím prahem apak někomu vnucovat nazori ja nechtěla nikoho šokovat ani poučovat od toho jsou tu jiní ale jen se podělit o nazor já nebo ostatní co přemíšlí trochu jako ja vam nic nevnucujem nebo ano?jen píšem co a jak z chodítky a ostatní věci a nepřesvětšujem jak pokoutny prodejce že je to ta nej věc samo že v uvozovkách

bison
22. únor 2010

evik26: čteš si někdy po sobě své příspěvky 😲 ?? Je to docela mazec "vstřebat" jednu větu o osmi řádcích bez interpunkce. A to nemluvím o těch hrubkách, to jsem snad ještě neviděla 😅 🤐 .

shaula
22. únor 2010

Evik - tak to máš zvláštního doktora 😀 Pribináček - tvaroh, smetana, cukr - nic vhodného pro dítě do jednoho roku (minimálně). Piškotky - i na sáčku máš napsáno od 3 let... (to je sice přehnané, ale do roka taky nic dobrého).

evik26
22. únor 2010

Sori ale už to píši po tisící píšu richle prominte ale snad se nebavíme o hrubkach a reaguj ne?už mě to tu začína ...........se nedivym že ste tu sami odpurci chodítek 😖

fender
22. únor 2010

teda dámy 😀 já přispěla asi o pět stránek dřív, teď jsem vás dočetla a výborně se bavím 😅 😀 😀

berenika39
22. únor 2010

evik,že ty si děláš srandu? 😉

paveljanik
22. únor 2010

Asi začnu být rýpalem, ale chodítko je zcela zbytečné ... pokud dítě chce, začne chodit v 8měsíci sám a pokud ne tak začne jako naše malá až kolem 14měsíce ... chodítko nmu rozhodně nepomůže a spíše mu uškodí, protože pokud dítě posadíte do chodítka jeho stereotyp chůze bude špatný a to se projeví na celé postuře a budou z tpoho pouze potíže v pozdějším věku🙂

rimmel
22. únor 2010

pavelnemyslim si ze je to otazka chcenia 😀

evik svoje motto v pase prenasa aj do vychovy dietata 😀 myslim tym ten pribinacek-vsak preco nedopriat ne? zije iba raz 😀 😀 😀 😀 😀

ale vazne, evik byt tebou trosku si coto zistim precitam, nespoliham sa iba na nazor jedneho lekara ...

paveljanik
22. únor 2010

rimmel a to myslíš jak?

rimmel
22. únor 2010

no ze to ze si povedalze ak dieta cche, zacne chodit ak nie nezacne, no moj vidim by uz aj chcel ale este to nevie..a nema dostatocne vyvinute svalstvo atd atd 😉

rimmel
22. únor 2010

pardon..chcela som napisat ze myslim si ze to nieje otazkou chcenia 😅

paveljanik
22. únor 2010

no já mám zkušěenost s naší dcerou, že ta prostě nechtěla ... ale když chce, tak se už k tomu učí a brzy se postaví ... tak jsem to myslel🙂)))

rimmel
22. únor 2010

tak to mas pravdu 😉 moj syn sa tiez plazi iba ked chce, resp ked daco chce a musi sa k tomu doplazit, inak ma na haku 😀 idem spat dobru noc vsem 😉

samik2008
23. únor 2010

Tak sem vás všechny pěkně dočetla a i jsem se pobavila...chodítko nekomentuji,ale tu stravu to bych nikdy svým dětem tak brzy nedala.Anebo je to sranda jak psala Berenika39?

kveluse
23. únor 2010

Eviku, proč se urážíš. Jen píšeme svoje názory na to, co jsi tu napsala. Normoš, přeci. Předpokládám, že tuhle reakci neslyšíš porvé, tak už bys měla být imunní, když jsi přesvědčená, že to děláš správně.

Já si taky myslím, že chodítka nejsou potřeba. dítko se přeci krásně zabaví i na zemi. A pokud to samo neumí, tak se musí víc snažit rodič, aby se bavilo. Myslím, že je to jen další prostředek "jak se zbavit dítěte". A neberte mě ve zlém...

rioko
23. únor 2010

tak chodítko jsem už komentovala a to jídlo, to teda koukám, kde jsi přišla na to, že piškoty se doporučují od půl roku? zaprvé lepek se doporučuje od 8 měsíce a určitě ne začínat právě piškotama, co je na nich dobrého a zdravého? a pribiňák v půl roce mi přijde úplně uhozený, jasně proč dítěti nedopařít a nezatížit mu tím ledviny že? když mu nedáš ochutnat sladké, tak to nebude chtít a jsou i jiné věci jak jim osladit život - ovoce a když už tak ovocný jogurt....no nic, opravdu zvláštní názo na výživu miminka

momin
23. únor 2010

Tohle je diskuze o prikrmech? 🙄

rioko
23. únor 2010

monin když se o tom někdo zmíní snad je možné reagovat ne?

lantana
23. únor 2010

Ten lékař by si možná rozuměl s tchýní mojí kamarádky, která půlročnímu dítěti chtěla cpát svíčkovou s tím, že to "musí vochutnat", "náš xxx to vochutnal taky a jak mu jela, no a vidíš, nic se mu nestalo..." 😀

Btw.med se také nesmí dávat min. do 1 roku a to je jinak zdravý, předpokládám, že tohle lékaři ví, ale některé maminky, jak jsem zjistila, to netuší.

Chodítko lékaři nedoporučují - vědí proč, když se člověk zamyslí i bez lékařů, je to proti přirozenosti, ale jestli tam svého malého evik26 chceš dávat, tak Ti v tom nejspíš nikdo nezabrání, ale nečekej, že Ti to tady všichni hromadně odkývou. Můžeš to brát jako "svojí cestu", ale možná by nebylo od věci zvážit, zda se jí vydat i přes to, že ta "cesta" už byla jinými "projita" a ne vždy to bylo bez následků. Klidně tedy riskni, že to bude v pohodě, je to Tvoje dítě, jen se nediv, pokud potom budeš pro někoho za matku "odolnou informacím". Nu, informací máš dost - internet také, je to na Tobě.

kubaka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz