Od kdy se může používat chodítko?

lidunka1981
13. led 2010

Moc by mě to zajímalo. Známí mě říkali že by malá už mohla když měla 6 měsíců. Mě se to zdá ale brzo!!

rioko
21. únor 2010

přesně, bera 28 je proti 😉

kubaka
21. únor 2010

pardon dámy, děkuji - ne bera 28, ale shera 28 - zmátla mě ta čísla, Té jsem adresovala příspěvek 😎

lamarika
21. únor 2010

stejně moc nechápu význam chodítka. . . 😒 Proč nutit dítě do něčeho co ještě neumí a nemá k tomu ani fyzické předpoklady? 😔 Můj malý běhá kolem nábytku když chce a když se na to cítí tak před sebou tlačí židli. Je to přiměřená zábava pro jeho věk, tak proč mu zasahovat do přirozeného vývoje? 😕 Též si myslím, že odložit dítě do postýlky i když tam probrečí 5-10 minut je menší zlo než zabavit dítě v chodítku. Nikdo mi nevymluví, že prostředí v postýlce je pro dítě bezpečnější než jakýkoli chodítko 😔

rioko
22. únor 2010

lamarika přesně to nechápu já, jaký to má pozitivní význam pro to dítě? podle mě je to jen proto, aby to měla pohodlnější maminka, i když to má ničit zdraví miminka...pokud někomu přece na dítěti záleží, tak nebude dělat nic, co by jakkoliv zdraví ohrozit mohlo - i když nemusí, ale mě stačí už jen to, že tam riziko je

lamarika
22. únor 2010

rioko: i když bys pominula zdravotní stránku, tak ti přece už jen selskej rozum říká: NEDĚlEJ TO!!!! Dítě taky nedáš sednout dokud to samo neumí, v půl roce mu taky nedáš talíř a žličku aby se samo nakrmilo, nepostavíš ho k něčemu se slovi drž se, když ještě neumí stát, tak ho přece nebudeš ani jakýmkoli způsobem nutit chodit (v tomhle případě viset za stydké kosti-určitě příjemná věc 😒 ) 😕

jestli někdo používáte chodítko je to vaše věc a jakožto všechno je to věc názorů 😉 Ale jestli si ho chcete někdo pořídit, tak prvně zvažte všechny možný stránky než tak uděláte 😉

lantana
22. únor 2010

Zkuste zapřemýšlet o dobře přemisťovatelné ohrádce, když potřebujete něco dělat např, v kuchyni, postýlka je daleko a není čas stále sledovat, co mrňous dělá (mrkněte po bazarech, jde-li vám o cenu). Chodítko sice zabaví, ale jiná pozitiva tam nejsou, spíš naopak. Pokud potřebujete třeba na WC, nebo odběhnout, v chodítku má možnost pohybu - tedy nic bezpečného, v postýlce chvíli vydrží, nebo ho prostě na tu chvíli připoutejte do autosedačky a vezměte ho s sebou. Je to na každé - tohle je jen rada. 😉

evik26
22. únor 2010

kubako ja nevím ale malej v 7 měsících no muj malej ještě neumí číst ani prohlížet kníšky

evik26
22. únor 2010

lantano o cenu nejde ale malej nevydrži v ohradce v postylce ani na zemi jo taky neuznavám dlouho nechavání dítěte v chodítku ale na par min deně to není tak hrozny to si myslím ja nikomu to nevnucuji ale abych se zastala maminek o kterých tu píšete že je to pohodlnost tak to není pravda kolikrat to dítě dostane histerak a jinak se třeba neda sklidnit.Jo v porodnici mi říkali nedavat malího spat na bříško no a malej jinak neusne tyden jsme byli doma a nazadech kdyš spal co hodinu zhuru tak jsem ho dala na bříško a spaval celou noc jedno se zbudil na mlíko pořídila jsem si mon.dechu jo a taky jsem asi hrozna matka neposlechla jsem doktori a nechala ho spat na bříšku

mystique
22. únor 2010

Evik když pominu tvůj pravopis tak mě nikdo nepřesvědčí, že dítě nejde uklidnit bez chodítka. Jak to teda ostatní maminy dělají? Víš a ono z pár minut je za chvilku 1/2 hodina.

rioko
22. únor 2010

evik vždycky to jde řešit jinak než chodítkem, Vojta taky mívá hysteráky, ale že by se nedal jinak uklidnit tomu nevěřím - kdybys to chodítko neměla, tak bys to jinak řešit musela a šoupnout dítě do chodítka, no to je teda podle mě fakt pohodlnost - strčím ho tam a je klidn, nehledě na následky že

martinka81
22. únor 2010

Evik a když ti nevydrží v ohrádce ani postýlce, jak píšeš, tak pár minut v chodítku tě jako vytrhne?? Jasně, že neumí číst knížky, ale co kdyby sis je prohlížela s ním, zabavila ho, hrála si s ním?

evik26
22. únor 2010

a ty si myslíž že to nedělám no promin ja bez něho nemužu udělat krok a pohodlna určitě nejsem jo a pardon za pravopis jo a vi sem píšete o pohodlnost a kdyš dítě daš do ohratky nebo do postylky tak to pohodlnost není jo?

rioko
22. únor 2010

přesně tak, kdys se mu budeš věnovat nebudeš chodítko potřebovat...když potřebauji uvařit, dělám to když Vojta spí nebo večer před tím, stejně tak myju nádobí a podobně, když jdu na záchod buď ho připoutám do krmící židličky na chvilku, nebo nechám otevřené dveře a zajistím je a nechám ho ...leze zamnou ale mám tam pár hraček tak sedí na zemi a chvilku vydrží, když přijde pošťačka vezmu ho sebou nebo dám do postýlky - taky řve, ale ví, že se mu tam nic nestane...jiné situace mě nenapadají, ostatní prostě počká až přijde manžel z práce...

evik26
22. únor 2010

jo ja zapoměla tam se mu nic nestane.Ale i v postylce jsou urazi

mystique
22. únor 2010

Evik ohrádka nebo postýlka je o tom, že tam dítěti nemůžeš ublížit a můžeš odskočit kam potřebuješ, třeba na záchod. A pokud tam vydrží a nebrečí může tam být déle. Je to pro bezpečnost. Chodítko pro bezpečnost není !!!!

aleachim
22. únor 2010

jsem taky proti používání chodítek. naše rehabka mi dokonce říkala, že bylo shledáno jako zdraví škodlivé a mělo by být stahováno z trhu.

jinak pro maminy, které v něm vyrostly a mají tak za to, že to ničemu neškodí. Můj táta (není lékař) mě důrazně varoval před používáním chodítka. Bráchu do něj dávali a přestože se začal stavět cca v 8měsících, tak začal chodit až po roce, protože se v tom chodítku naučil špatné stereotypy a dloiho trvalo než se naučil správně chodit. Je tam totiž dítě v špatné poloze, ve které člověk normálně nechodí + nenaučí se padat. Já už v chodítku nebyla. Ale pravdou je, že se 100x nemusí nic stát a po 101 jo a neriskovala bych, že moje dítě bude to 101.

evik26
22. únor 2010

jo holky prostě máte pravdu a mi co sem tam dame děti do chodítka jsme herojcké matky

martinka81
22. únor 2010

V postýlce nebo ohrádce se mu nemůže nic stát, navíc si myslím, že když je tam dítě samo nějakou dobu, naučí se taky samo zabavit, hrát si bez vyžadování neustálé pozornosti rodičů. Je to všechno o nějakém vyváženém poměru, je jasné že ho v postýlce nenechám celé dopoledne, ale půl hodinka mu neuškodí hlavně když si tam hraje a je spokojené. Já taky nechci být pořád sama nebo pořád s někým, ale rovnoměrně. Ale ty sama říkáš, že ho do chodítka dáváš, aby ti neřval, což asi není moc ok a podle mě to pohodlnost je.

mystique
22. únor 2010

Já to nechápu 1000 odborníků napíše, že to je škodlivé a stejně nějaké maminy do toho jdou. A zdůvodní si proč to není tak hrozné. Evik snažíš se dělat pro prcka to nejlepš,í určitě jsi v těhotenství nepila a nekouřila a pak ho strčíš do chodítka před kterým všichni varují. Po práškách by mi taky děcko líp spalo a nedám mu je.

martinka81
22. únor 2010

Navíc děti jsou potvůrky, a jestli je tvůj syn zvyklý, že když bude v postýlce řvát, dáš ho do chodítka, tak prostě řve jen proto, aby se tam dostal. Na co sis ho naučila, tak to máš, bohužel.

evik26
22. únor 2010

ja ho nedavam tam kvuli tomu aby neřval ale prostě mi někdy nic jineho nezbyde a neříkej o mě že jsem pohodlna neznáš mě ja otobě taky tak nemluvím to nemá cenu prostě maminky ktere jsem tam davame do chodítek jsme pohodlne a tečka a ubližujem dětem fuuuuuuuuuuuuj 😝

mystique
22. únor 2010

Evik jedna z mála věcí s kterou musím souhlasit 🙂

martinka81
22. únor 2010

Jsou to výmluvy, kdyby si to chodítko neměla, tak by sis musela poradit jinak, tak jako další tisíce matek. Je to jednoduché jak facka.

martinka81
22. únor 2010

mystique 😀

evik26
22. únor 2010

no a jaho mám mam i to na to držení to je taky špatné?

mystique
22. únor 2010

Evik cokoliv co dítě nedělá samo a ty ho tím posunuješ dál ve vývoji je špatně. Je to jakoby jsi dávala do židličky, když ještě nesedí. Nemá okolo páteře ještě posílené svalstvo a bortí se mu páteř. Vše má svůj čas. Tím, že něco urychlíš mu ničím nepomůžeš. Až bude sám stát a chodit tak by tam mohl, ale to už je přece pak zbytečné. Nehledě na to, že ty děti neznají žádnou opatrnost a jak nevědí, že můžou spadnout klidně vletí na schody nebo klidně jen jeden schod.

rioko
22. únor 2010

evi pokud už sám stojí, což asi v 7 měsících ne, tak to aktivní nevadí, ale musel by opravdu sám stát a chodítka se vlastně přidržovat nebo se k němu stavět, tak to dělá Vojta, ale pokud si sám nestoupne tak bych ho k tomu taky nedávala - jo ale vždycky jsem u něho když si s ním hraje, nikdy bych ho nenechala u něho stát samotného

martinka81
22. únor 2010

Máme ho taky, ale dostal ho k prvním narozeninám, kdy už přes měsíc chodil sám. Ale stejně si spíš hrál s těma blbinkama, co jsou na něm, než že by za ním chodil. Začal s ním lítat až když půl roku normálně chodil. Když se ti k němu sám zvedne a postaví, tak myslím, že to není takový problém. Ale někdo tady tuším psal, že taky nejsou moc ok. Ale rozhodně lepší než pasivní chodítko.

kubaka
22. únor 2010

Když jsem vařila, malý byl se mnou v kuchyni na zemi - kvůli tomu jsme i pořídili koberce. Když jsem šla na záchod, přilezl si za mnou. Věděl, že všude jsem blízko, nikam nemizím, nenechávám ho samotného. A to teda nemůžu říct, že bych si s ním bůhvíjak hrála a zabavovala ho. zabavil se sám, hlavně když mě měl na dohled.
Jde o to, evik, jak si zorganizuješ, ono když se chce, tak to jde. Je to o vztahu mezi vámi, co z tebe dítě cítí, jestli sis ho naučila na chodítko, tak je jasné, že vše ostatní odmítá. Když si někdo neví rady, tak volí to nejpohodlnější řešení.
Moji kluci poznali jen vlastní pohyb po zemi a byli naprosto spokojení.

Že chodítko půl hodiny denně nevadí? V posilovně vám stačí dvakrát týdně hodina na to, abyste si vypěstovali svaly. Tancovat chodím jednou týdně a stačí mi to na naučení kroků a pohybů. Jestliže dítě takhle "trénuje" každý den , tak to mnohem větší prostor, aby se naučilo nešvarům. A dávám 7 měsíčnímu dítěti botičky je úplně zbytečné. Žádné zvykání není třeba. KLuci chodili v měkkým capkách a první boty měli v roce, kdy začali chodit a už jen chodili. Nejlépe se stabilita udržuje na boso, protože se trénují jemné svaly v noze. Chodítko všechny tyto přirozené vývoje kazí.
A ono se miminko nemá zahlcovat - spíš se snažit, aby zkoumalo drobnosti do hloubky, soustředilo se na jednu věc - jak si dokážou vyhrát s otevíráním a zavíráním dvířek od plastového domečku. 😅 Pak nebude zahlcené činnostmi , roztěkané a neŕvózní. Ono v tomto kojeneckém věku znamená méně rozhodně více.

rioko
22. únor 2010

mě říkala rehabka právě že nevadí, ale pokud už si dítě opravdu samo stoupne a nějakou dobu - a správně stojí, on si jinak stejně stoupá ke všemu a na tom chodítku právě hlavně mačká melodie a tak