Od kdy se může používat chodítko?

lidunka1981
13. led 2010

Moc by mě to zajímalo. Známí mě říkali že by malá už mohla když měla 6 měsíců. Mě se to zdá ale brzo!!

mystique
22. únor 2010

U toho pasivního je spíš problém, že jim to může ujet a nabít si čumák. Pokud se k tomu postaví sami, tak na záda je to ok.

rioko
22. únor 2010

však jo proto píšu, že u toho aktivního já pořád jsem a jistím ho

evik26
22. únor 2010

kdybyste si přečetli co píšu že malího davám sem tam do choditka 10min deně někdy ani to ne a ne pul hodiny no dnes jsem mu dala hraci dečku tak ležel na bříšku a mačkal dečku a řechtal se sice ta dečka je pro děti od 1roku na chozeni ale malího to baví i ručičkama

mystique
22. únor 2010

Dečka malému nemůže ublížit. Těm prdolům se líbí uplně blbosti a můžou to zkoumat. U nás klidně vařečka. 🙂

mihule.
22. únor 2010

Moje tchýnjě se chlubila, že manžel byl v chodítku už před sedmým měsícem! Bože!! " A taky žije, nevím, co máš?!" 😝 😠

mystique
22. únor 2010

Dečka bude od jednoho roku asi kvuli tomu, že buď bude obsahovat nějaké malé části nebo nesplňuje atest pro děti od 3 měsíců, který je hodně přísný, ale tohoto bych se nebála. Pokud nemůže něco odmontovat a sníst to.

evik26
22. únor 2010

ta dečka je super omyvatelna a malej se do ní zamiloval ja mu ktomu spívam 😀 a on se řechtá až pomalu brečí

aurecon
22. únor 2010

evik: No vida, deka je rozhodně lepší než chodítko. Mimochodem, jakto, že deka je od jednoho roku? To je nějaká speciální?

mystique
22. únor 2010

Evi tak to je super 🙂 to je aktvita, která mu dá daleko víc

aleachim
22. únor 2010

nám rehabka říkala, že botičky až když dítě převážnou část chodí, do té doby nožky pracijí a neměly by se nějak omezovat. Taky říkala, že fyzioterapeuti doporučují botky pod kotníky a ortopedi nad kotník, tak si vyberte. 😖

rioko
22. únor 2010

přesně tak a když bude hodně na zemi tak posílí svaly, zabaví se a než se naděješ tak bude sám stát i chodit 🙂

martinka81
22. únor 2010

Určitě jsem za to, mít dítě na zemi, samozřejmě tak, aby jste na něj třeba při vaření viděli. Dítě má jedinečnou možnost objevovat svět jen díky svým přirozeným schopnostem a tyto schopnosti samo, bez cizí pomoci, zdokonalovat. Je jen na něm, jak se dostane k věci, která ho zaujme, jestli se tam dokutálí, doplazí nebo se pokusí lézt. A je to i zajímavý zážitek ho pozorovat, jak se snaží a zdokonaluje se. Máme hromady fotek a videí z tohoto období.

martinka81
22. únor 2010

Evik no super, než jsem to dopsala, tak koukám, že už jsi začala. Určitě se to malému zalíbí tak, že na nějaké chodítko zapomene.

evik26
22. únor 2010

to je dečka jak se po ní ma capkat atest ma ale je to ciko nevím jak se to píše na krabyci bylo napsano vhodne od 12měsícu no holky stala skolo 1000kč ale hlavně že malej je spokojenej jo a žadny malí časti to nema jen rukojet z plastu a vtom jsou repračkya baterky ale to je zašroubovany na křížak

lamarika
22. únor 2010

evik neměla bys někade nějakej odkaz na tu deku? Neumím si to představit jak to vypadá? Zajímalo by mě to 😉

wsmoulinkaa
22. únor 2010

chodítko, jednorázovky, UM a podobné věci nechtěla moje sestřenice a já jsem pravý opak, jsme v neustálém kontaktu a nikdy by ji nenapadlo mě o něčem poučovat a já jí jak je to perfektní, naprosto to respektuju!! Je to prostě jen každého věc! 😉 🙂

fifa79
22. únor 2010

Ahojky, máte někdo zkušenost s podobnými typa chodítek? Ty by až tak vadit neměly nebo ano????
http://www.maxikovy-hracky.cz/katalog/hracky-pr...

kveluse
22. únor 2010

Ahoj, fifo, s chodítkem zkušenosti nemám, ale obě moje holky tlačily (jedna teď tlačí) houpacího koníka a malou židličku. Ale je fakt, že po koberci by jim to nejelo 😉

rimmel
22. únor 2010

fifa myslim ze tieto urcite nevadia, ved to je urcene uz pre deti ktore si zacali stupat, oprerat sa o sedacky, stoliky at..toto im pomoze sa trosku viac pohybovat, namiesto mamickinej ruky 😉

sherry28
22. únor 2010

kubaka: 🤐 nepřesvědčuj, já názor nezměním 😉 🙂

lamarika
22. únor 2010

fifa: Stejné chodítko má moje známá. Pokud nemáte doma koberce, tak ani nemá cenu aby sis něco podobného pořizovala. I když se dá trochu zabrzdit, tak na parketách, plovoučce, linu atd. pojede strašně rychle a tvoje dítě to nebude stíhat. I když to bude tlačit před sebou, tak si stejně během tlačení nebude hrát s hračkama z druhé strany. . . A ještě se občas stává (mému malýmu se to podařilo, když to zkoušel), že se dětem podaří chodítko převrhnout a docela ošklivě si nabijí pusu.

sherry28
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
wsmoulinkaa
22. únor 2010

sherry - 😀 😀 😉

rimmel
22. únor 2010

sherry ide o to ze aj ked tebe a surodencom nic nebolo, neznamena to, ze tvojim detom nic nebude, tak naco riskovat? 😉

sherry28
22. únor 2010

rimmel: viz.výše 😉

sherry28
22. únor 2010

wsmoulinkaa: 😀 🙂 😉

martinka81
22. únor 2010

Jsem zvědavá sherry, jestli ti ten úsměv vydrží, až se tvým dětem něco stane (doufám, že nestane!), píšu dětem, protože, nechat pětileté dítě lítat samotné někde kolem bytovky, mi nepřijde zrovna v pořádku.

sherry28
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kubaka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz