Od kdy se propichují holčičkám ouška pro náušnice?

pitruska
15. lis 2007

Ahoj holky, nevím, jestli toto téma už neexistuje, já ho nenašla...
Zajímalo by mě, od kdy je vhodné holčičkám nechat propíchnout ouška pro náušničky...??? Někdo tvrdí od 2.měsíce věku, někdo v 6.měsících...
Jaké zkušenosti máte vy?
děkuji

janicckka
15. lis 2007

Ahoj tohle téma už tu je.Nedávno se to tu probýralo.Dej si to do vyhledávače,ale jinak někdo tam tvrdil že asi tak po tom třetím povinném očkování se můžou píchnout. 🙂

tlapicka
15. lis 2007

eli dostala nausnicky zaroven s tretim ockovanim. bylo to v pohode. do tydne absolutne zahojeny. cim driv tim lip. bezvladny mimi si je nedokaze tahat a tak je nic nedrazdi....

pitruska
autor
15. lis 2007

a třetí očkování je kdy??? A proti čemu?

tlapicka
15. lis 2007

no po tretu hexe.

janicckka
15. lis 2007

Asi tak v půl roce je třetí hexavakcína tak potom.No malá je očkovaná ted proti první hexa tak náušnice budeme mít tak v roce a bude je mít po mně 😵

xsipm04
15. lis 2007

Holky, to ale nemusí být nutně až po té hexa. Já se ptala doktorky, ta mi nejdřív řekla, že až po ní, tak jsem jí říkala, že jsem slyšela, že jiná doktorka už to píchá mimčům v šestinedělí, že dokud leží v kočárku, nedostane se jim tam žádná ifekce oproti dětem, které už lezou a prošmejdí každý kout 🙂 a taky si na to neumějí ještě šahat, tak je to lepší. A moje doktorka na to, to je fakt, dřív se píchaly naušnice pomalu už v porodnici a taky to nikdo neřešil, tak přijďte. Takže jsme to měly píchlé ještě před hexa. Jinak (ale to je neověřená informace 🙂 ) jsem slyšela, že prý je nejlepší píchnout do půl roku, protože do té doby nejsou vytvořeny ještě akupunkturní body a nemůže se tímpádem žádný napíchnout a že stejně tak meridiánové dráhy ještě nejsou plně vytvořené a vlastně tu dírku obtečnou a nebude do nich zasaženo, ale to jen tak že mi to někdo říkal, že mu to někdo jiný říkal, tak nevím, co je na tom pravdy.

akcul
15. lis 2007

Tak my jsme malé nechali nastřelit naušnice po prvním očkování hexou. Kamarádčině dcerce, která je stejně stará jako naše, nastřelovali naušnice až před 14 dny. Já osobně si to teď nedovedu představit, protože naše Natálka si teď pořád tahá za uši. Takže podle mě čím dřív, tím líp. 😉

tlapicka
15. lis 2007

neni na to recept, kdy to je optimalni, jen kazdy doktor to dela radsi v jinym obdobi, takze se chce doktora vcas zeptat, kdy to ma rad 🙂

jani, nase eli ma po moji mamce. jsou moc hezky...

myska
15. lis 2007

Pitru, my jsme malou nechali na radu Mudry po první Hexa, to měla 3 měsíce a jsem ráda, že to bylo dřív než například teď, a taky jsem slyšela o těch bodech, že se jim do 6. měsíce nevytváří.

Jo a nechávali jsme nastřelit, podle mě je to o hodně šetřnější než klasiký píchnutí. 😉

ina.b
16. lis 2007

Nám v porodnici doporučili propíchnout ouška při odchodu domů z porodnice. To už byla malá po prvním očkování. Prý takhle malé děti ještě tolik nevnímají bolest. Naše Adélka píchání oušek prospala, takže ani nevěděla, že nějaké náušničky má 😀

helllena
16. lis 2007

mne tez dr. rekla cim driv, tim lip..pry se ouska muzou pichnout po prvni davce hexavakciny...

kalo
16. lis 2007

ina.b: fakt??? No já z toho mám hrůzu! Hlavně jak to bude s hojením. Už jsem přemýšlela i o nastřelení, ale nevím,jak se to pak hojí. Jestli si toho dítě všímá nebo ho ty ouška bolí (???)
Já jsem totiž hrozej měkkejš, opravdu jsem na vážkách, jestli jí je vůbec nechám píchnout... ☹

tlapicka
16. lis 2007

ted se ji to bude hojit lip nez nekdy v deseti, az si je bude davat pichat sama...jestli ti jde o bolest, tak nevahej, cim mensi, tim lepsi. za par dni je to v pohode

dana138
16. lis 2007

my jsme nechávali ouška nastřelit ve třech měsících, malá sice řvala, ale spíš proto, že jí drželi hlavičku a nemohla se hýbat. Za pár minut o ničem nevěděla, jako by náušničky vůbec neměla.

suki
6. bře 2008

Holky chtěla bych se zeptat, jak vypadal ouška u Vašich holčiček po klasickém píchnutí naušniček tak 1.-2.den? Malá byla včera na píchnutí a teď má oiška červená, ja si myslím, že je to asi normální, ale chtěla bych mít jistotu, že je vše v pořádku? Děkuji za odpovědi.

katty32
7. bře 2008

Ahoj Suki, naše malá měla taky ouška červený po píchnutí, ale asi za týden už o ničem ani nevěděla. Asi 3-4 dny jí to i malinko hnisalo ale potom už pohoda

suki
7. bře 2008

díky moc za odpověď taky to má červené, ale zatím to nehnisá, tak jsem zvědavá jak rychle se ji to zahojí 🙂