Od kdy se vaše dítko začalo samo krmit?

luciebx
30. pro 2011

ahoj maminky.. mam takovy dotaz. Vim ze je to hodne individualni kazdy ditko je jine, ale od kdy jste zacali trenovat aby se vase ditko krmilo samo. Ja obcas s malym bojuju ale jeho spis bavi cinkat lzickou do talire nebo do misky, myslite ze pomuze plastovy talir? ale neshodi ho zase tak jednoduseji jako porcelanovy talir nebo misku? nas malej je jinak hrozne sikovnej.. uz rika par slov. Kdyz se mu chce na zachod vezme nocnik a prinese ho.. ne teda pokazdy ale snazi se. Tak ted nevim, myslite ze je to ve me ja sem takova magor na uklid hodne, ze se spis bojim toho bordelu okolo i kdyz mame psika kterej hned vse vyluxuje ze zeme, takze by tam toho moc nezustalo, mame tu plastovou plastenku jako cely tricko ale to se malymu nelibi. Tchyne ted koupila hadrovou a ta mu nevadi, ma ji u nich kde travi dost casu, tak premyslim 6 ledna mame presne rok a pul, koupim tu hadrovou a proste ho necham, nebo mi prosim poradte jak na to, pac mi prijde ze v roce a pul by se uz mohl aspon z casti nakrmit.. jako kdyz mu dam chleba nebo tak neco susenky to on sam spapa ale na tu vidlicku nebo lzicku.. furt jen cink cink , dekuji za rady

evulinkab
30. pro 2011

Ahojky, já myslim, že treba mužeš zacit tim, že mu dás do ruky nejakou plastovou vidlicku(detskou), nakrájis napr. banany do talirku a nechás ho napichovat a strkat do pusinky.My tak taky zacali taky.Popr. budes sedet naproti jemu a když bude zase cinkat a hrát si misto krmeni, tak mu mužeš ukázat, jak to delas ty, mužeš mu ty dávat do pusy ze sveho talirku a "cekat" s otevrenou pusou 😀 , aby on dal tobe do pusy ze sveho...My to tak taky delali, malej sám sebe krmit nechtel, ale me ano, takže timto se ucil pouzivat vidlicku a pozdeji podobne lžicku.

Jinak myslim, že v roce a pul má jeste spoustu casu a uvidis, že za pár mesicu tomu sám prijde na chut a bude se chtit krmit sam.Nekdo zacne driv, nekdo pozdeji...my td nastoupili do mš a malej udelal ve vsem velký pokrok a to, co drive SÁM delat nechtel, tak naopak ted me k tomu nepusti.Stejne je to i s tim krmenim...zacne ho to bavit, casem...A bude to jen pořad : "já sám"

crca
31. pro 2011

Když jim bylo 9 měsíců,dala jsem jim lžičku ať zkoušej,snědli toho mnohem víc než když jsem je krmila já 😅 ,sice to co bylo vedle a pod byla spoušť,ale docela to šlo 😅 Od 1,5půl už mojí asistenci nevyžadovali 😅 Teď jim je 2 a 8 měsíců a vidlička je v pohodě,začínáme i krájet 😀 Ale jak tu je napsáno,každé dítě je jiné,takže pokud nechce nenutit 😉 Kamarádky syn měl 2 roky,když se jim narodilo druhé a ve 2,5 letech ještě se nechal krmit,od 3 je ve školce a najednou to tam šlo samo 😀

mamkamarketa
31. pro 2011

u nas prvni pokusy byly pred 2 rokem driv jsem moc nechtela ja (bala jsem se bordelu) ani malej se moc do toho nehrnul 😅 chvilku po 2 narozeninach sel do skolky a tam zacal jist sam a celkem mu to slo. od 2,5 pouziva vidlicku a nuz,ale opacny problem nez u @crca sni toho od te doby MNOHEM MIN nez kdyz jsem ho krmila 🙄 nechce s jidlem ztracet cas 🙄