Od kdy se vaše mimčo zabavilo samo?

jitulinas
18. lis 2010

Mám kluka 2,5 m a zajímalo by mě, kdy se dokáže sám zabavit, sám si pohrát... jelikož to ještě nezvládá. Nebo jestli je to povahou a společnost mu bude třeba dělat pořád...

aguaverde
18. lis 2010

Chár má dny kdy si hraje sama v herně a mě vůbec nepotřebuje klidně i 2hod ale sou zase dny kdy pro mě dojde a za ruku mě táhne do herny a musím jí tam stavět kostky atd 😅

jo a doplnění......Chár sme museli koupit hračky na 2-3roky jinak by si vůbec nehrála....vývojově je na 1,5-2letech a miminkovský hračky ji neberou, takže bych možná uvažovala zda tvůj syn má hračky které by ho bavily

k.jolanka
18. lis 2010

cca od 5ti měsíců, kdy se koulel a plazil, tak byl schopný se na zemi zabavit..ale od té doby co sedí a pohybuje se kolem nábytku, tak už si vystačí beze mě úplně, samo že občas chce abych si s ním hrála, to je jasné 🙂 ale myslím, že je to povahou, kámoška má stejně staré dítě a to si samo hrát neumí vůbec, musí mu být stále na blízku..

boruuvka
18. lis 2010

Moje malá prakticky od úplně malinkata vydržela pod hrazdičkou sama. Teď si sama vystačí tak půl hoďky - dopoledne je to vždycky lepší to je čilá, ale odpoledne je to horší, to už vyžaduje pozornost neustále.

brisalek
18. lis 2010

Tak ja mam nejnovejsi zkusenost, ze ani na krtecka na DVD se nediva sama a chce, aybch u toho s ni sedela 🙂 ☹. Od mala jsem s ni prakticky nepretrzite, navic malo spi🙂. Lepsi to bylo jen kdyz zacala sedet. Ted si hraje sama tak 3x 2 minuty za den🙂. Lepsi je to jen venku, kdyz je hezky a jsou tam i jine deti, ale jak kdy.... Myslim, ze je to bohuzel povahou.

sunnye
18. lis 2010

většinou to začíná kolem 3m, kdy děti začínají víc vnímat a ragují na hračky na hrazdiče nebo v lehátku.
Naši holčičku to ale nebralo nikdy, přesně jak píše brisalek, hraje si, ale musí s ní někdo u hraček sedět. U nás se to zlepšilo, když začala chodit 😉

kach82
18. lis 2010

Tak u nás to bylo asi tak, že tak kolem toho 3-4měsíce si vydržela sama hrát i tu půlhodinku, občas třičtvrtě hodinky. Ale pak to zase přešlo a už mě zase chce mít neustále u sebe. Hraje si, ale kouká, jestli jsem u ní. Nelíbí se jí, když u toho něco dělám, jako že jí třeba dám na deku do kuchyně a vařím, vyloženě vyžaduje, abych seděla u ní.
Taky stále čekám, kdy se zabaví sama a já budu mít trošku volnosti. 🙂

miarosa
19. lis 2010

Tak my máme zlatíčko od 3 měsíců si dokáže hrát sám třeba i hodinku, kolotoč hračky zavešené na postýlku, hodně barevné, když už ho to nebaví tak se ozve, každán máma pozná jak se dítě ozývá co to znamená, tak to znamena že se nudí, tak sme si pohráli pak už sem ho nebavila tak si chvilinku pohrýl a spinkal, když s vzbudil tak papání zase si hrajeme a zase si chce koukat a hrát sám, je to individuální, ale stihla sem vždy udělat všechno i jít na procházku uvařit a on si vyhrál za tu chvilku sám. 🙂