Od kolika let může dítě do autobusu bez kočáru?

miarosa
20. zář 2011

Ahoj maminky, zajímá mě od kolika let můžu jezdit s prckem bez sporťáku, golfáče v buse. Našemu Tomíkovi je rok a půl a nevím jeslti si ho můžu posadit na klín, nebo vedle sebe, jezdíme jen pár zastávek a ve sporťáku šíleně řve, nechce v něm být od té doby co chodí. Na stránkách dpp sem nic nenašla. tak jestli sem špatně hledala. Předem děkuji 🙂

pett7
20. zář 2011

To záleží na tobě ne? Malý jezdil autobusem od 8 měsíců jen v manduce kočár jsme netahali a když tak mi stejně seděl na klíně 🙂

majatob
20. zář 2011

treba s novorozenetem 😀 pokud vim, jediny omezeni je na sedadle vedle ridice, tam deti sedet nesmi kvuli bezpecnosti, ale jinak je to jen tvoje vec jak ho vezmes 😀

verbalinka
26. zář 2011

V tomto věku už syn občas jezdil bez kočáru a úderem druhého roku jsem kočár zrušila a jezdíme bez něho busem, tram, metrem... Žádné omezení není, jen bacha na lidi - velká tolerannce neexistuje. Takže, pokud jedu víc, než jednu zastávku, tak si někoho "zvednu", abych nestála s batoletem za jízdy 😉

martaska78
26. zář 2011

To je asi v každém městě jiné, ale v HK jsou děti do 6 let zdarma a ty už v kočárku nejezdí 🙂

kutcher
26. zář 2011

tvoje věc, náš mladej jako novorozenec jezdil buď v kočáru nebo mimi vaku a od těch 7, 8 měsíců kočár nebo klín.

weri1
26. zář 2011

myslím si že na to žádnej zákon není, i kdyby jsi měla novorozeně na klíně , tak je to tvá věc...aspoň myslím teda 🙂

sarlotta
30. zář 2011

No, řekla bych že jde spíš o bezpečnost dítka ne o věk a tohle rozhodnutí je JEN na Tobě... V zabržděném kočárku postaveném v protisměru jízdy a zaplý pásy je dítě bezpečné.
Na klíně sedící po směru jízdy je v případě nehody dost velké riziko stejně jako v osobáku ho v náručí neudržíš.

No ale v courajícím se MHD bych to neřešila 😉

Syn neměl problém, dokonce v autobuse v kočárku usínal 😀

brusinka.pusinka
30. zář 2011

my jezdíme od roku a půl bez kočárku v městském autobuse a i meziměstském. Mám malou na klíně a v pohodě jen si nikdy nesedám za řidiče či na vyvýšená místa a raději tam kde mám před sebou sedadla. Tím že se bus courá si nemyslím že bych malou nějak ohrožovala, v autě je 100% autosedačka a tu vyžaduji i v Taxiku 😀

veruska007
30. zář 2011

Maly chodil velmi brzy, bez kocarku jsme ven zacali chodit, kdyz mel 7 mesicu, i do MHD. Jinak jsem verejnou dopravou jezdila az kdyz uz byl maly uplne bez kocarku, cca od 1,5 roku. Snazim se vyhledat bezpecna sedadla a doufam, ze si z ditete neudelam air-bag v pripade dopravni nehody.