Od kolika měsíců je vhodné jít s dítětem na koupaliště?

jestli ničemu nevadí chlór

jetynka
7. led 2014

Nevím, podle mě na to žádný předpis není, je to na každé mamince, ale do 1roku bych určitě s dítkem na veřejné koupaliště nešla, chlor je celkem agresivní a děti někdy hodně na něho reagují fleky na pokožce a to je pak nepříjemné jak pro maminku tak i pro prcka.

milin
7. led 2014

my až kolem 8m dřív nám nebylo doporučeno dětskou, ale týká se to spíše krytého bazénu.

lenkalenulka
7. led 2014

Chlir zrovna mimcum vadi dychaji rychleji, takze s malinkatym jen tam kde to je primo pro ne urcene.. a na koupaku venku toproblem myslim moc nevadi, ale tak od pul roku a vic venku..

claire90
7. led 2014

Právě kvůli chloru by se nemělo chodit do 1roka, myslím že na to je i vyhláška, jelikož v některých bazénech tě ani pustit nemusej, takže to musejí mít nějak podložený. Ale jinak je to čistě na tobě a daným koupališti/bazénu. My s malou byli v jejích 5ti měsících poprvé ve veřejným bazénu a vše ok.

klaire22
7. led 2014

taky myslím, že do jednoho roku by se s dítkem nemělo chodit, počkala bych až po prvním roce 🙂

kamilka007
8. led 2014

Chlór mi vadil taky, tak jsme poprvé na (venkovní) bazén šly až ve dvou letech. Jenže mě děsí taky představa, jak do bazénu lidi čůraj, a dítě se každou chvíli té vody napije.. A to o čůrání dospělých (a samozřejmě dětí) do vody mi nevymluvíte, závodně jsem roky plavala, takže vím svoje.. 🙂 Ve vnitřním byla malá taky jen jednou asi ve dvou a půl, a pak 14 dní marodila, takže jsem z bazénů vyléčená. V létě koupeme v řece nebo na písáku, naštěstí obojeho máme u nás dost. Když čůraj ryby, to mi nevadí. 🙂

monad
8. led 2014

až se zahojí pupíček, dříve ne.. ale já bych teeda dost vybírala kam s miminekm

radushka1
12. led 2014

...no dřív než v roce určitě ne, chlor je nebezpečný nejen na pokožku, ale dráždí i sliznici a hrozí nebezpečí astmatu... nás doktorka odrazovala i od plavání s mimčem...