Od kolika měsíců je vhodný Pribináček nebo Bobík?

jasminy
8. zář 2011

Mrňous nechce jogurty v žádné podobě, ovocné přesnídávky taky ne. Chtěla bych zkusit Pribináčka...

brusinka.pusinka
8. zář 2011

nevím ale myslím že 10 měsíců je málo na pribiňáky atd... zatěžuje to trávicí trakt a ledviny . My máme přes 2 roky a máme ho max. 2x do měsíce. Zkoušela bych dál Jogurty i třeba ty dětské přímo pro děti a snad se jednou podaří přijít tomu na chuť 😉

jmisa
8. zář 2011

Nejlepší (z těhle smetánků) je Lipánek, tam je nejlepší složení, ale je tam tvaroh, což se doporučuje až po roce věku.

mamkamarketa
8. zář 2011

pribinacky,bobiky a spol,nejen jak pise @brusinka.pusinka zatezuji ledviny nemaji temer zadnou vyzivovou hodnotu 🙄 prazne kalorie,cukr,modifikovany skrob....
synovi budou 3 a nezna to 🙂 ji jogurty bez ecek,bio matyldu,nebo bile jogurty.pro 10ti mesicni opravdu nevhodne 😒

valentinuska
8. zář 2011

Tvaroh a výrobky z něj se doporučují až od roka ...
Myslím ale, že ani od roka není vhodné to dávat dítěti každý den. Max. udělat třeba domácí Pribináček 🙂

mifinka
8. zář 2011

Pokud chceš i jiný názor než ne, tak tady máš můj.. malej jí jogurty tohole tipu od cca 7-8 měsíců .. a já je jedla taky.

gabka32
8. zář 2011

dávala bych taky nejdřív po roce. a nabízet různé jogurty, jednou si určtiě dá říct 😉 dceři trvalo 2měsíce než byla ochotná sníst trochu jogurtu. a místo přesnídávek třeba namixovat čerstvé ovoce, naškrábat banán... 😉

alicci
8. zář 2011

Mám stejně staré mládě, už jsem mu to dala ochutnat.Určitě to nebude na denním pořádku.Mamka mi říkala, že nám to dřív dávali a já sama jako mimi jsem snědla i 2 😉 Myslím, že všechno moc řešíme.....a zbytečně....všeho moc škodí a to i Pribiňáků atd....ale když se jim to dá OBČAS nic se nestane. Člověk se s nima piplá do roku a pak je vidíš jak jí hnusy- chipsy, hranolky,kečupy, tatarky, salámy , vysloveně chemický bombony....atd atd.... Dej na vlastní instinkt a uděláš nejlíp..... 😵

lucie777
8. zář 2011

Úplně v pohodě bych v 10 měsících dala, ale jedině Lipánka, podívej se na složení Pribináčka a Bobíka, jak řekla @jmisa .. 🙂 Dceři sem ještě před rokem občas dala trochu tvarohu s ovocem nebo tak něco a je v pohodě, nic se nesmí přehánět.. 😉

tutlicek
8. zář 2011

dceři bude 10měsíců a lipánky,pribináky miluje nedávám ji je denně,ale tak jednou do týdne.Jinak ji raději kupuji dětské jogurty.Nemyslím si že by ji to nějak ublížilo dalším dvoum synům jsem to dávala taky a jsou zdraví.

andelka
9. zář 2011

Nejdřív od roka, radši i později a u nás jedině Lipánek, kvůli složení. Ale ještě ho neměl. Sem tam mu zamíchám do bílého jogurtu Matyldu (půlku) - bio jogurt s tvarohem ochucený. Jinak naštěstí jí čisté jogurty. Tyhle smetánky jsou laskomina, nemají žádný velký přínos a je tam dost cukru. Já sama Lipánka miluju, takže když s emalej nachomýtne, tak mi ochutnat dám. Ale celý na svačinku bych mu ho sníst nenechala.

anetka1701
9. zář 2011

já bych to nedala... Ale do jogurtu jde zamíchat namixovaný ovoce :o) Řekla bych, že to by si mohl dát říct...

mkr
9. zář 2011

já bych nedávala, co se týče pribináčku, tak to není co to bývalo, dřív mi chutnal, ale teď to za moc nestojí, bobík je něčím našlehaný, to zdravý taky moc nebude, tvaroh typu lipánek se dá udělat i doma 🙂

evulina77
9. zář 2011

tyhle pribiňáčky a lipánky a podobně jsem začala dávat malé (a to ještě né každý den) až od dvou let. Pro mladší děti je to zbytečně moc tučné a zatěžuje to ledviny. Do roku, nebo spíš roku a čtvrt jedla nejčastěji bílý jogurt, pak sem začala dávat ochucené... Není kam spěchat a když si to vezmeš, tak jsou ty pribiňáčky oproti ostatním jogurtům (opravdovým, ne třeba Aktivie) i docela drahé...

luciebx
9. zář 2011

podle me je lipanek lepsi.. za prve je to vetsi baleni a lepsi cena nez pribinacek.. nekde sem slysela ze pribinacek az od roka.. ale jak uz tu nekdo pise.. strasne se tu resi co mimi muze a co ne.. davej obcas... a urcite se nic nestane..

evulka25
9. zář 2011

My jsme začali jogurtem a po roce měl Lipánka, pro zpestření. Teď dostává Matyldu, Tvaroháčka a Pacholíka.

jana94
9. zář 2011

ja jsem pribinacky a lipanky davala male od sestimmesicu ackoli jogurty nechtela ona snama jedla i normalni stravu od sesti mesicu nikdy jsem se ji nevyvarovala a budou ji tri a jsme ok a nikdy jsme nebyli nemocny

brisalek
9. zář 2011

Znova a znova me fascinuje jak spousta veri tomu, co dnesni"odbornici" rikaji. Proc by nemel mit lipanek zadnou vyzivovou hodnotu...je to smetana a tvaroh. To nema vyzivovou hodnou????. Napr. zakladnim kamenem nervoveho systemu je cholesterol a dalsi tuky. Nervovy system deti nepotrebuje rust???. I dnesni odbornici 🙂 rikaji, ze ma mit dite mleko ...plnotucne ne zadne odtucnene atd....takze pokud v tom nejsou zahustovadla a dalsi Ecka tak je to pro dite prinos stejne jako jogurt.
Mozna se budete divit za 25 let az budete mit vnoucata co vam reknou na dnesni rigidne dodrzovanou stravu podle aktualnich trendu. Prikladem je lepek(jeste pre 2 roky se do 8 mesicu nesmel, dnes se ma zaradit uz ve 4mesicich), kojeni pred 4-2 lety modla, dnes uz se objevuji studie , ktere dokazuji co je nad slunce jasne, ze do materskeho mleka jdou i necistoty a nedobroty, ktere do sebe matka nacerpala za svuj zivot, ze dlouhodobe kojeni zvysuje alergie u nekterych deti..(pro info nejsem jeho odpurcem jen nesnasim extremy).

A k otazce: Ja jsem dceri davala od asi 8 mesicu 1/2lipanku a 1/2 chocenskeho jogurty....jine prikrmy do roka, kdy jsme odstavili prakticky nechtela.

petule246
9. zář 2011

ahoj, myslím, že tenhle typ svačinek se doporučuje po roce kvůli tvarohu, který zatěžuje ledviny. Já osobně dávám jen lipánka (zatím teda jen staršímu synkovi, mladší jí bez problému bílé jogurty), má nejlepší složení a přiznám se, že bych ho prckovi klidně dala už od těch 10ti měsíců - třeba říznutý půl na půl s bílým jogurtem a třeba ne každý den, ale obden nebo i míň často. Něco jíst musí a hranice rok je umělá, tak bych k tomu přistupovala s citem a vlastním rozumem.

apollo11
9. zář 2011

V 10m je ještě brzo. Já dávám Lipánka asi od 14m tak jednou týdně max. a to jí ho spíš ještě smíchám napůl s jogurtem, to je taky dobrý 😉 Moc nepije UM, takže se jí to snažím různě nahradit, kdyby ho pila víc, asi bych se s Lipánkem taky nepřetrhla 😉

katermik
1. lis 2012

mam dite-ctyri mesice,myslim si to same,pritel je jineho nazoru,jehoz dcera ma o mesic starsi a uz od tri mesicu ji dava obycejnou krupici,kremaky vseho druhu,ja davam male sunar dokud bude chtit a jak dlouho a nyni jsem pridala jednou za den hami kasi od ukonceneho ctvrteho mesice.vsichni se mi divi,ale stojim si za svym,mala prospiva a vse je ok.jen nevim,od kdy nejaky ten caj,lekarka jeste posledne rikala,ze je to zbytecne,tak uvidime za tyden v poradne 😉

ahna
13. pro 2015

Memu synovi je tedka 6 mesicu. Nekojila jsem, prijde mi to divne a nechtela jsem mit znicena prsa. Od malicka Sunar, od 3mesice prikrmy, od 5 mesice jogurty, pacholiky a jine dobroty. Moc to hrotite.. :D

sarivojvodova
13. pro 2015

Jsem zdravotní sestřička, shodou okolností jsem dělala i v dětské pořádně (takže mimi). Dnešní děti jsou jiné, než jsme byli my. Záleží na tom kdy mají zoubky a co jim chutná a jak to stráví, jestli je stolice v pořádku, lze tyhle věci dávat už i v těch 6 m. 🙂 Nebojte se. I dr. Vám nevynada. Spíš vadí mliko jako v UM do 2 let. 😀😀

kika_21
13. pro 2015

Pan doktor asi v 6,5 měsících, kdy jsem řekla , že malému-kojenému s příkrmy zeleninovými- dávám bílý jogurt, doporučil s mléčnými výrobky přitvrdit a myslel tím smetánky.Teď je malému přes 2 roky, má dopol. jogurt s ovocem a odpoledne smetánek-jí ho poměrně nerad,Matyldu, nebo jogurt.

magdalenax
13. pro 2015

Od kdy nepíšu, rozhodni se sama, jen bych měla radu. Lipánek je daleko kvalitnější, přečti si složení

lvice5
10. říj 2016

dobriden miminko chci se ze ptat dcerce je 8 měsíců muzu ji davat už tvaroh o chuceni na sladko děkuji za od povet jitka

lucka8383
26. říj 2016

Tak můj syn má 7 měsícu a chutná tvaroch tučny,lipánky nám nejeli ale zato má rád jogurty s jakým koliv ovocem. už to baští skoro dva měsíce plus přesnídávky a jsme zdraví ještě nebyli ani jednou nemocný a moje starší děti jedli to stejné a nebývají nemocní.Ale je to na každém kdy a co začne dávát. 🙂 🙂 🙂

bartovamarketa
25. lis 2016

@jana94 Jé a můžu se zeptat co například s Vami jedl? Nejsem moc zastáncem dnešního eko, bio racio! 😀 Treba přítel vyrostl na míchaných vajíčkách a svíčkové, ptž dříve nebyli žádné příkrmy ve skle a hlavne internet! A jedl od 3 měsíců...

katyushka
31. led 2017

Asi mě tu ukamenujete ale my to neřešíme. Jindříšek byl kojen jen 10 dní pak nutrilon a od 4m máme příkrmy a od 5,5m bílý jogurt - hollandia (bílej mu nechutná tak s ovocným pyré občas ochucený) mlíko pije už jen 1x v noci jinak ho nechce. Mlíko blinkal a rvali jsme to do nej. Vše ostatní mu chutná, ve vývoji je většinou napřed, má zoubek a je spokojený. Krásně přibírá a je to naše sluníčko. Denní rytmus má také stálý.
Co dítě to individualita a všeho moc škodí. To můj názor 🙂

kituska20
31. led 2017

Není vhodný nikdy :D dělám dceři radši ten domácí asi od 20m

soda365
31. led 2017

@kituska20 souhlasím s tím, že to není vhodné, Tadeášek má 16 měsíců a pribiňáčka, lipánka apod. ještě neviděl - mohu poprosit o receptík na domácí mňamku (třeba do zprávy ať to tu nezamořujeme recepty) 🙂