Od konce šestinedělí mám špatný spánek

hanca85
20. led 2016

Ahoj..prosim o radu, zkusenosti...cca od konce šestinedelí mam špatný spánek. Večer se mi nedari usnout casto se budim. Nekdy zaberu az po pulnoci a to uz zase cas kojeni. Pokud usnu dobre vecer, tak zase nespim po pulnoci. Kdyz uz zabiram, staci aby si maly kniknul, prevalil se a jsem zas uplne vzhuru...Za noc naspim tak 4\5 hodin po kouskach. Casto se mi hlavou honi ruzne myslenky, ale ani kdyz jsem v klidu, tak se moc nedari. Nektere dny jsou lepsi, ale prevazuji ty horsi. Mel nekdo podobny problem?

zuzaida
20. led 2016

hanca85, já to měla úplně stejné, celkem psycho, péče o dítě náročná a spánku minimálně. Malá se v noci budila cca 2h (později i častěji) a já jsem nemohla usnout a pak, když se blížilo k té druhé hodině, řekla jsem si, že už ani nemá cenu usínat, když za chvilku opět vstávám. a tak to šlo celé noci. Přes den spát taky nešlo. Naši i chvilku hlídali, abych se jako "vyspala", ale stejně jsem neusnula....ten spánek nemám moc dobrý ani teď a to je dceři skoro 14 měsíců. Moje rady co mně alespoň trochu pomohly - meduňkový čaj, chodit spát ve stejnou hodinu, a pak mně fakt moc pomohly homeopatika Sedafit PC. Nedokážu říct, jestli je to u mě placebo, nebo to funguje, ale zabralo to. Byla jsem za ně strašně moc vděčná. Tělo si na míň spánku i trochu zvykne, ale ne úplně. Jo a pak pomohlo přestat kojit, ale to se stalo až v roce, kdy jsem ZNOVU otěhotněla 😀 Takže tak, hlavu vzhůru!

sara84
20. led 2016

Take to znam, spim docela spatne i normalne, a docela mi pomohlo rict si, tak ted lezim,odpocivam, to je jako bych spala a slus, nic jineho neni. Ale preslo to! Ja to mam z extremniho vycerpani, + nocni mury+ namesicnost....

hanca85
autor
20. led 2016

@zuzaida diky za tip, nad homeopatiky jsem taky premyslela, tak urcite zkusim.

agnes_123
15. črc 2020

Myslím, že se ta nespavost může objevit právě při nedostatku spánku. Mně se teda už 2x stalo, že celý den "kojil" Manžel 😆 já prostě odpadla a spala a spala a manžel přikládal miminko 😆😆😇 strašně moc mi to pomohlo. Zkus se domluvit s manželem, jestli by Ti pomohl s péčí a vypni. Kolikrát fakt to, že vypnout nedokážeme, je tím, že jedeme na plný plyn. Jakoby ta setrvačnost nedovolila dát pauzu ☹️