Odkdy dáváte mimču dudlík ?

lucie5779
24. srp 2010

hojky mamky, kojíte a dáváte dudlík ? přibližně odkdy, jako od kterého týdne či měsíce, já mám občas malou dost často u prsu, teď je sice malinká, ale občas mám pocit, že chce jen sát aby se uspala 😉 jak to máte vy?

zolik
24. srp 2010

Luci - měli jsme to podobné. Dudlík jsme dali teď o víkendu, takže 2 týdny věku. Nejdřív nechtěl, ale ted už ho pomaloučku bere na milost. A dávám ho jen v těch slabších uplakaných nebo mrzutých chvilkách. 😉

petule246
24. srp 2010

ahoj, souhlasím se zolik ... jestli nemáte problémy s kojením nebo přisátím, tak bych se toho nebála a cca 2 týdny mi přijdou ideální. Dudlíkům fandím 😀

citroenka
24. srp 2010

Ahoj já jsem dala dudlík hned jak jsme přišly s porodnice takže 4 den a bylo vše ok.Myslím že jí ho můžeš dát hned. 🙂 Je to úplně jedno jestli jí ho dáš hned nebo za pár dní.

verunka8
24. srp 2010

ahoj já dala dudlík už v porodnici. Pořád plakal, když ho měl tak se uklidnil. Bez dudlíku teď nedá ani ránu. 🙂

hypo
24. srp 2010

ahojky, kojime a dudlik mame od cca 4 dne.... bez dudliku ted ani ranu a s kojenim problem nemame 🙂

lena27
24. srp 2010

já měla dudlík už v porodnici, ale malej ho do teď nechce. nebo lépe řečeno on by ho chtěl, ale neumí ho udržet, hned mu vypadne. je ale hodný tak už jsem to přestala zkoušet. s prvním klukem jsem měla ambice, že mu ho nedám a pak se mi s ním vrátil v porodnici, když mu brali krev z patičky a už si ho nechal a byla jsem za něj ráda. když brečel dudlík pomohl. když není problém s kojením tak je to asi jedno kdy mu ho dáš

weri1
25. srp 2010

já dala dudlík už v porodce, když ho to uklidní proč se zbytečně trápit

karotky
25. srp 2010

Já ho dávám od soboty tzn.,že od 3 týdnů + 3.dnů.Většinou přes den,když je vzhůru,je najedený,prdíky ho netrápí a neví, co by.................. 😀 a nebo večer,když nemůže zabrat sám od sebe.Dřív jsem měla strach,že mu to ovlivní přisávání,ale když má hlad,tak se přisaje ihned. 😀

fender
25. srp 2010

malej ho měl poprvé v porodnici a to jsem mu ho nedala já, ale sestřička a ještě na mě divně koukala, že nemám vlastní s sebou 😨 😅 😀
prvně měl nějaký hodně tvrdý - to pak šlo teda dot poznat při kojení - takže jsem ho hned vyměnila za avent a v pohodě, žádnej problém jsme neměli. dávala jsem ho jenom když plakal, jinak ne. teď už ho má jenom na spaní.

eloana
25. srp 2010

ja dala dudlik hned v porodnici a stejne nechce zadny:((

momin
25. srp 2010

Ja bych dudlik dala uz v porodnici ale nedovolili mi to... 🙄 😒
Tak ho Danecek dostal hned doma...
Ditko se hned nechytne.. chce to trpelivost..zkouset tvary a hlavne vytrvat.... nektere deti se ovsem nechytnou nikdy... 😎

kar.la
25. srp 2010

Všude jsem četla, že se má počkat 6 týdnů, tak jsme čekali a Anetka se už pak nechytla vůbec 😀 Na jednu stranu jsem ráda, ale je to horší s usínáním.