• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Odkdy jste dali mimčo do krosničky?

12. září 2013 
Chystáme se do hor, malé je 5,5 měsíce a bojíme se, že ještě nebude moct sama sedět (na krosně je napsáno od 6. měsíce)- je to bezpečné dát ji tam na pár hodin, i když sama nesedí ? Nebo raději zapůjčit šátek, co myslíte ? Díky za rady a tipy.
11. zář 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych tedy nesedící dítě do krosničky raději nedávala, ale vlastní zkušenosti nemám. já byla všude s kočárem.
11. zář 2013 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
určitě radši šátek.. když už krosnu tak od 2 -3 let ( a i tak tam není správně usazeno )
my na horách bydlíme a kam to nejde s kočárem je malá v manduce...
11. zář 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ahoj, máme tři děti, jezdíme s kočárkem, ale i nosíme - v babyvaku, šátku i ergnonomickém nosítku. A krosničku máme taky. Z vlastní zkušenosti - do krosničky bych dala dítě až kolem roku. V 5 měs. jsem ještě vázala staršího do šátku v kolíbce :wink:. Osobně bych půlroční dítě vzala do šátku nebo ergonomického nositka - ta se dají často půjčit, v obchodech, půjčovnách i od maminek na MMB.
11. zář 2013 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
vyloženě do krosny opravdu až bude sama stabilně a dlouhodobě sedět (takže u mých dětí tak od roka). Do té doby šátek nebo ergonomické nosítko (v manduce nosím od 4,5m doteď)
11. zář 2013 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nesedící určitě do krosny nedávat. Syn byl v krosně poprvé v 8 měsících, dcera ve 13 měsících.
11. zář 2013 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
určitě lépe manducu nebo jiné ergonomické nosítko, třeba i ten šátek, pokud se nebojíš vázání :wink:
11. zář 2013 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jak už tu padlo: krosna je určena až pro sedící dítka, takže rozhodně ještě nedávat
12. zář 2013 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
chodíme hodně po horách, ale do krosny jsme obě děti poprvé daly až okolo 11M, kdy už seděly a stály u nábytku. Někdo tady psal, že nejlépe dát dítě až okolo 2-3 let, s tím nesouhlasím, pže nám už se starší dítko do krosny ve 3 letech nevlezlo a hlavně už chtěl chodit sám :sweat_smile: ale 5,5 měsíce je myslím dost brzo, navíc jsem pochopila, že jedete teď někdy na podzim, ty děti tam snáz prochladnou, takže bych s tůrama asi počkala až na jaro...
12. zář 2013 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
za mě taky raději MANDUKA..já měla i oblečení na nošení a tak jsem schovávala kluky v manduce pod mikčou, naprosto super..když to totiž vezmu, tak kdybych měla na děti kombinézu strašně blbě se mi to oblíkalo a vůbec mi to přišlo nepraktické, lepší bylo se obléknout oba..a nebo přes celoroční kapsu..ta deluxe je nepromokavá, tedy ne úplně, ale mě t nepromoklo..jinak k dotazu na krosnu, jako ženě se mi blbě nosí, pořídil si ji tatínek a nakonec nejvíc nosil nejstarší syn..děcko by mělo samo sedět, aby byly svaly v zádech pevné..není to ergo..tak za mě až když je děcko samosedící..výrobce udává jedříve od půl roku..ale je to určo podle každého trochu jinak..
12. zář 2013 v 17:46  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek