Odkdy jste dali mimčo do krosničky?

buterfree
11. zář 2013

Chystáme se do hor, malé je 5,5 měsíce a bojíme se, že ještě nebude moct sama sedět (na krosně je napsáno od 6. měsíce)- je to bezpečné dát ji tam na pár hodin, i když sama nesedí ? Nebo raději zapůjčit šátek, co myslíte ? Díky za rady a tipy.

blahova_andrea
11. zář 2013

já bych tedy nesedící dítě do krosničky raději nedávala, ale vlastní zkušenosti nemám. já byla všude s kočárem.

eficenka
11. zář 2013

určitě radši šátek.. když už krosnu tak od 2 -3 let ( a i tak tam není správně usazeno )
my na horách bydlíme a kam to nejde s kočárem je malá v manduce...

veruska007
11. zář 2013

Ahoj, máme tři děti, jezdíme s kočárkem, ale i nosíme - v babyvaku, šátku i ergnonomickém nosítku. A krosničku máme taky. Z vlastní zkušenosti - do krosničky bych dala dítě až kolem roku. V 5 měs. jsem ještě vázala staršího do šátku v kolíbce 😉. Osobně bych půlroční dítě vzala do šátku nebo ergonomického nositka - ta se dají často půjčit, v obchodech, půjčovnách i od maminek na MMB.

andelka
11. zář 2013

vyloženě do krosny opravdu až bude sama stabilně a dlouhodobě sedět (takže u mých dětí tak od roka). Do té doby šátek nebo ergonomické nosítko (v manduce nosím od 4,5m doteď)

palomitacheca
11. zář 2013

Nesedící určitě do krosny nedávat. Syn byl v krosně poprvé v 8 měsících, dcera ve 13 měsících.

mapurka
11. zář 2013

určitě lépe manducu nebo jiné ergonomické nosítko, třeba i ten šátek, pokud se nebojíš vázání 😉

speedygon
12. zář 2013

Jak už tu padlo: krosna je určena až pro sedící dítka, takže rozhodně ještě nedávat

ia.
12. zář 2013

chodíme hodně po horách, ale do krosny jsme obě děti poprvé daly až okolo 11M, kdy už seděly a stály u nábytku. Někdo tady psal, že nejlépe dát dítě až okolo 2-3 let, s tím nesouhlasím, pže nám už se starší dítko do krosny ve 3 letech nevlezlo a hlavně už chtěl chodit sám 😅 ale 5,5 měsíce je myslím dost brzo, navíc jsem pochopila, že jedete teď někdy na podzim, ty děti tam snáz prochladnou, takže bych s tůrama asi počkala až na jaro...

iina
12. zář 2013

za mě taky raději MANDUKA..já měla i oblečení na nošení a tak jsem schovávala kluky v manduce pod mikčou, naprosto super..když to totiž vezmu, tak kdybych měla na děti kombinézu strašně blbě se mi to oblíkalo a vůbec mi to přišlo nepraktické, lepší bylo se obléknout oba..a nebo přes celoroční kapsu..ta deluxe je nepromokavá, tedy ne úplně, ale mě t nepromoklo..jinak k dotazu na krosnu, jako ženě se mi blbě nosí, pořídil si ji tatínek a nakonec nejvíc nosil nejstarší syn..děcko by mělo samo sedět, aby byly svaly v zádech pevné..není to ergo..tak za mě až když je děcko samosedící..výrobce udává jedříve od půl roku..ale je to určo podle každého trochu jinak..