Odkdy jste pustili své dítě samotné ven?

romana29
31. pro 2010

Prosím, doufám, že se z toho zase nestane žádné honění čarodějnic, jen mě to opravdu zajímá. 🙂

pmk
31. pro 2010

To je dobrá otázka.Já mám skoro 7 letou slečnu a zatím ji teda nikam nepouštím,ani do školy sama nejde a zatím si neumím představit ji někam pustit.Bydlíme ve městě,kde je provoz a prostě se bojím.

andy80
31. pro 2010

Syn byl poprvé sám venku s kamarádku letos v létě. Byl jen v naší ulici a pak lítaly za barákama na poli, pravidelně se mi chodil hlásit. Bylo mu 5,5 roku. Já byla s mladší dcerou na zahradě a pořád jsem vykukovala 🙂 . Bydlíme na okraji malého města.

sarkaa
31. pro 2010

Kluk má 6 ale samotného bych ho ještě nepustila. Na sídlišti běžně lítají i mladší děti ale v dnešní době...fakt ještě ne.

neumisa
31. pro 2010

bydlíme na malém městě, sám chodí ven kolem domu cca od 5ti let (ale pouze tak, aby na něj bylo vidět z okna), do školy jsem ho vodila cca 2 měsíce, pak už chodil sám.

samik2008
31. pro 2010

ahoj Romi,mi bydlíme na vesnici takže holka chodí sama ven od 4 let,ale pouze jen na zahradu(do ulic sem ju ještě nepustila).A když jsme byli nedávno u našich(ti bydlí ve městě),tak šla ven se ségřinou dcerou která má 9 let,ale to se pohybovali jen za barákem,takže sem na ně viděla. 😉

kristi
3. led 2011

my jsme z Prahy a mám pocit, že samotnou ji nenechám snad nikdy, ale u babičky na vesnici chodí sama na zahradu a s nějakými staršími dětmi i na ulici

niki2
4. led 2011

Tak vetsimu bylo v lete 6 a v lete jsem ho pustila samotneho pred barak, mel vymezenych asi 50 metru, abych na nej videla a kontrolovala jsem ho z okna, poustela jsem ho jen kdyz maly spal, kdyz chtel maleho s sebou, to jsem nedovolila. A nikam dal samotneho si ho ani v tech 6,5 pustit nedokazu predstavit 😕 No mozna bychom meli pomalu trenovat 😀
Ale na zahradu to je na chvili pustim.

delapa
4. led 2011

Je rozdíl, kde se bydlí... Jestli ve velkoměstě, nebo na vesnici.. Když bych bydlela v nějaké prdylce, pustim ho brzy, s dětma z vesnice. Kdyby ve větším městě, tam bych se spíš bála... Nehledě na to, že na vesnici jste neustále pod drobnohledem drben, mají tam přehled nad vším. 😀 Na městě je větší anonymita, tam bych nepouštěla, asi až od 9 či 10 let či tak...

pet.s
4. led 2011

Nooo to je docela otázka. Starší dceři je dnes 17.Poprvé šla ven "s holkama" asi ve 4 a kousek. Kluka pak vyfasovala když začala chodit do školy.(S ní jsme chodili do školy jen 14 dní, pak už ěžně s ostatníma dětma s baráku.)Jemu byly asi 4. Ale to byla jiná doba. Po případu Anička apod si neumím představit, že bych Terulku vůbec kdy samotnou pustila. ☹

miska73
4. led 2011

Dceru (za pár dní jí bude 9) pouštím se starší kamarádkou před dům na hřiště, nebo na kopec sáňkovat (obojí vidím z okna). Připadám si někdy jako cvok, ale mám o ní strach... O syna jsem se taky bála, ale to jsme bydleli v centru města... Sám ven začal chodit okolo 12 let...možná to bylo dlouho, ale nic se mu nikdy nestalo 😉

kubaka
10. led 2011

myslím,l že to není věc ani tak věku, ale prostředí, kde žijeme - něco jiného ne na vesnici o 20 domcích, kde se všichni znají, nikde potok ani frekventované silnice, zapadlé kouty a něco jiného je na sídlišti, kde se přes den a zvlášť večer poflakují výrostci a šikanují děti - večer mám problém jít ven už i já. 😒
Náš kluk neměl vůbec potřebu chodit ven sám , nenechal se ani "vyhodit" ven - chodil sám za kamarády domů a odtud zavolal, že je tam. Bydleli v domech na dohled. Takže na sídlišti snad tak od12-13 let ven a to záleží na tom, "jak ven" - na kolo, fobal, na školní zahradu, s kamarády atd.
Opravdu je to na prostředí a ne na věku.

berynka
11. led 2011

Tak doba se mění. Nás rodiče pouštěli na vesnici samotné ven (za plot zahrady) v než jsme šli do 1. třídy. S nástupem do školy to ani jinak nešlo, dojížděli jsme z návsi ke škole každý den autobusem a zpátky taky. To se muselo i někdy dokonce vlakem 😉 .
Svoje dítě teď nepustím samotné samozřejmě nikam 😀 . Dokonce ani na tu stejnou zahradu u svých rodičů. A těžko odhadnout, kdy to bude jinak 😎 .

kathule
3. dub 2011

Ahoj tak já budu asi za magora...dceři je ted 6 let a už loni chodila ven u babičky (vesnička kde se všichni znají). Byla to parta dětí s dospělou osobou. Letos jsem ji teď na jaře pustila samotnou tez po te vesnici s mobilem na krku a se starší kamarádkou. A musím říct že když se jeden den rozpršelo, holky my hned psaly sms že jsou u "Klárky doma" takže jsem byla spokojená.
Doma v Brně se už naučila jít do obchodu (100m před barákem přes travnatou plochu) a taky chodí s košem 😀 Myslím že budem vodit do ZŠ ráno kdy mají s přítelem spolešnou cestu a odpoledne ji budu vyzvedávat dokud si nebude jistá v cestě a sama my neřekne že půjde sama. Máme školu poměrně blízko (cca 300m) a je to stejná cesta jako do školky 🙂

fangi
4. dub 2011

Děti ještě nemám, ale jen bych chtěla napsat, že jak tu třeba někdo píšete, že to v tolika a tolika letech to dítě už zvládlo, zavolalo, napsalo sms, hlásí se apod., že o tom to bohužel vůbec není. Myslím, že hodně i malých dětí je rozumných, dává pozor apod., ale jde prostě o to, co těm dětem v dnešní hnusné době hrozí. I když je pravda, že před tím se bohužel úplně ochránit nedají viz. některé šílené případy. Je to smutný a vím, že se jednou budu o svoje děti hrozně bát ☹ Kolikrát se bojim i o přítele a musí mi psát, že dojel apod. 😀