Odkdy jste zavedli spinkání ve své postýlce po koupání?

berunka
15. led 2009

Zdravím všechny čerstvé maminky i zasloužilé matky 😀 Chtěla bych se zeptat od kdy jste zavedly nějaký režim spinkání ve své postýlce po večerním koupání? Mám měsíční holčičku a zatím po večerním koupání a kojení ji máme ještě v obýváku v kolébce.Ještě se bojím ji nechat samotnou v ložnici.Jak jste to rešily vy?

katuska85
15. led 2009

ahojky.jelikož jsem Elišku kojila tak mi usínala u prsu v obýváku a když usnala odnesla jsem ji do postýlky.Taky jsem měla ze začátku strach nechat jí tam samotnou takže jsem tam každých 5minut chodila a kontrolovala-ikdyž jsem měla zaplou chůvičku,prostě mi to nedalo.Dnes je nám 10měsíců už bohužel nekojíme ale usíná v postýlce s flašou kaše

uyvona
15. led 2009

Ahojky,
já zavedla režim asi když malému bylo 1,5měsíce. Ale i tak, když byl napojenej na chůvičku, tak jsem tam stejně musela chodit, to prostě asi děláme každá, že nám to prostě nedá.Chvíli to trvalo, nežli si malej zvyknul, ale ted chodí spinkat kolem 19.30 a usne asi tak do půl hodky. Zkoušela jsem ho dávat spinkat o hodinu dříve, a to mu nevyhovovalo. 😎

andyalukasek2008
15. led 2009

Ahoj berunko, rezim vykoupat, nakrmit a spinkat jsme zavedli hned po prichodu z porodnice... samozrejme zpocatku nam to nekdy ujelo, treba prisla navsteva, tak jim maly spal v naruci, ale tak se to fajn zabehlo, ze maly dnes v pul roce je vecer jako hodinky. I proto, ze koupeme cca ve stejnou dobu... Muze tim padem spinkat na prochazce klidne do 17:30 nebo jen do 15:00, ale uderem 18:45 vi, ze se blizi koupani 🙂. Asi ma v hlave budik 🙂... Taky potom z navstev musime jezdit o mnoho drive, neb chce dodrzovat sve zvyklosti a pred koupanim byt uz nejpozdeji po 18h doma, jinak jeopravdu protivny a v aute rve a rve... Ale ten rezim je super, co jsem na MD nemam problem videt vecerni zpravy a vecer mame jen pro sebe... Kontrolovat chodíme pořád 🙂...

hedyna
15. led 2009

Ahojky,
my jsme taky zavedli rezim hned po prichodu z porodnice, ale to jsme koupali v 9 protoze driv proste nezabral a kolem 9 jedl. Ale ted poslednich 14 dni uz si koupani posunul sam na 8 hodinu. Podle toho jak mu vyjde jidlo - jsme na UM - tak ji bud pred koupanim nebo po koupani. Pak se pochovame a zaspi v postylce.
Asi je pravda, ze deti maji v hlavicce nejaky budik a kdyz neni po jejich biorytmu, tak je krik. To se maly vetsinou pretahne a pak nechce usnout.
S tim kontrolovanim je to normalni🙂 My mame monitor dechu a tak uz kontrolovat nechodime. Ja ze zacatku kontrolovala i pres den jak spinkal v kosiku, jestli dycha, protoze na tech miminkach to nejde moc poznat, zda dychaji, hlavne ze zacatku.

kubaka
15. led 2009

Klídek Berunko - kojená miminka jedí nepravidelně, takže nějaký velký režim se ani zavést nedá. Jen tak přibližná doba kdy vykoupat, kdy usnout. Plus mínu hodina. Já jsem si s tím u druhého syna hlavu nelámala a žili jsme o hodně klidněji 🙂 - oni si postupně určí svůj čas a ten se potom může začít dodržovat. Nějaký jasný rozvrh nastane až když se začne přikrmovat - tam už je pravidelnost. Zvlášť večerní kaše, koupání, uložení. ALe když byl maličký, a nechtěl usnout, taky jsme ho měli v koši u sebe v obýváku. Když byl v postýlce, taky jsme chodili kontrolovat každou chvíli. Jako novorozeně do 2 měsíců někdy usínal v kočárku v předsíni a manžel ho musel vozit, protože vřískal, někdy u mě v náručí, někdy sám. Ustálilo se tak po půl roce. Do té doby bych to plácala jak to momentálně vychází a oběma vyhovuje a netrápila se tím. 🙂
Záleží na děcku a to musíš vypozorovat. Někomu přísný režim vyhovuje, nás spíš stresoval a svazoval - prostě to až tak nehrotit. Prostě RELAX 😅 To není návod na anarchii, spíš povzbuzení, že nemusí být všechno nalajnované, aby to v klídku klapalo. S prvním synem jsem taky byla pořád vystresovaná, že se něco musí. Byla to blbost. Teď jsme mnohem víc vklidu a šťastnější. 😵

dagina
15. led 2009

Ahojky, sice Berunce moc neporadím, samotnou mě název této diskuse zaujal... . Když jsem četla první příspěvky docela jsem valila oči...., až Kubaka mě uklidnila 😉 , jelikož nalajnovat kojenému mimču kdy má jist, spát... je opravdu nemožné....

ilci
15. led 2009

tak náš prcek usíná až kolem 22h 😀
ani přes den toho moc nenaspí a vstává se v 7:30
asi má taky budíka 😀

berunka
autor
15. led 2009

dagi dekuju moc za tvou reakci,me to taky celkem prekvapilo.myslim prave ze je na nejaky vylozene rezim jeste mala.navic je nedonosena o cca mesic a ublinkava i klidne hodku dve po jidle takze se mi ji nechce nechavat bez dozoru ☹ sice mame monitor dechu ale to uz by mohlo byt pozde.

janeyzelvicka
15. led 2009

Souhlas s kubakou, nám taky volnější režim vyhovuje a malá je spokojené mimi 🙂 a ono se to i kolikrát změnilo, ze dne na den. Teď rostou zuby, tak je to ještě divočejší... včera usla po půlnoci a spala (s občasnýma přestávkama na krmení, u mě v posteli) až do půl druhé odpo 😅

berunka
autor
15. led 2009

janey: a jak se ten volnejsi rezim u vas projevuje?ze treba koupes proste az se mimi vzbudi?my jsme dneska koupali kolem pul seste ale ne vzdycky se povede ze se mala vzbudi prave kolem tehle doby na kojeni.

kubaka
15. led 2009

berunko - no právě jak píšeš: když spí, tak se prostě koupe později. Jedí nepravidelně, takže se nedá řídit hodinkami, ale hodinky řídit podle nich 😀 chci říct, neřídit se hodinkami ale tím, co je zrovna teď potřeba v pořadí. My jsme třeba ani neměli pravidlo jestli koupat před nebo po jídle. Podle toho jak to vyšlo, jak byl hladový a unavený. Rychle se to mění, jak píše zelvicka, jak ty mrňata rostou, tak se ten jejich biorytmus mění a my to nijak moc neovlivníme. Pokaždé taky nejsou stejně unavení, takže spánek je taky v tomto věku nepravidelný. Tož tak... 🙂

dnada
15. led 2009

berunko - my máme režim nerežim od porodnice - malej baští každý den jinak/kojím) , večerní usínání je mezi 7-22hod,není pravidlem,že byusnul stejně a to samé přes den.Jinak já s malým spala v obýváku (malej spal v kolébce) asi do 2 a půl měsíců,pak už se začal víc v noci vrtět a to pohupování ho budilo,tak sem ho dala do postýlky do pokojíku ,mám otevřené dveře od jeho pokoje i od ložnice přes chodbu dodnes 😉 když se vzbudí s pláčem,kolikrát ho uklidní jen když na něj promluvím 😉 akoupání? baští před koupáním i po něm a pak se jde spinkat 😎 ,ale nekoupu každý den,máme problémy s kůží ,proto režim nerežim 😝

lenka1302
15. led 2009

My režim moc nemáme koupeme podle toho jak se vzbudí,jak jí, mezi18:20h,nějak nám na nějaký režim nejde zatím najed.souhlasím s kubakou

berunka
autor
16. led 2009

holky tak to jste me potesily.pripadala jsem si nejaka divna kdyz jsem rekla,ze mala spi s nama vecer v obyvaku a pak ji prenesu do loznice.proste mam v sobe jeste nejaky takovy strach ji tam nechat samotnou. koupani se snazim aspon smerovat mezi nejake pozdni odpoledni hodiny tak kolem te seste ale taky se nam stalo ze jsme koupali v jedenact protoze mala proste spinkala a pak se tak pokakala ze musela do vanicky 😀 😀
u nas je trochu problem ze musime koupat pred jidlem, jinak by se mi mala poblindila.

fiallinka
16. led 2009

berunka: no u nás se nějaký režim podle nás moc nepodařilo nastolit, sice jsme koupali vždycky cca v sedm (teda když spal, tak jsme ho nebudili), ale stejně usíná pořád až kolem jedenácté a později v noci, ale zase docela pravidelně, takže on asi ten režim už má, jen jiný, než chceme my. No každopádně byl vždycky večer čilý, o postýlce nemohla být řeč, takže nakonec řval a řval až usnul na rukách a pak jsme ho tam donesli. Až teď to začíná být lepší, pomalu ho učíme spát v postýlce, ale pořád hodně pozdě - tak snad časem to přesměrujeme na dřív. Já myslím, že časem trošku poleví ten strach a malá zároveń začne spát pravidelněji, a pak k tomu dojdeš, že i budeš dávat spát do postýlky (a to ten strach fakt znám, umřelo nám před porodem jedno z dvojčat a ten strach o druhého je hrozný, ale polevuje)...

jo, a s tím jídlem po koupání to tak i má být - koupáním ji totiž "vybudíš" a rozebereš, ale zároveń i unavíš, a pak má přijít uklidňující jídlo, které zklidní a připraví na spánek... prý...

janeyzelvicka
16. led 2009

berunka: jak už tu holky psaly, koupali jsme nepravidelně, někdy v 7, někdy v 8. ona je takový volnas, každý den je jiný... tedka jsme i vyzkoušeli sprchování všech dohromady, to se jí líbilo a docela se při tom unavila, takže pak padla do postýlky jako špalek 😀 včera se jí spát nechtělo, to bylo vidět, tak jsme to nehrotili, leželi jsme s manžou na velké posteli, povídali si, ona mezi náma pásla, smála se na celé kolo a dělala "nácviky k lezení" a bylo to moc fajn 🙂

romi73
16. led 2009

hodne jste mě potěšily tím co píšete, nám je 7 týdnů a obě babičky do mě hustí - v 7 večer koupat a zalehnout a spát (jó, to by se líbilo MĚ, ale mimino má jiný názor 🙂. dřív asi bylo na povel všechno. ale co já mám dělat, když malá do 8 večer pospává a pak jak když má budíka, v 8 se probudí a začne rodeo. to trvá skoro přesně do 11 večer, kdy se stihneme několikrát nakojit, docpat Nutrilonem, vykoupat a 2x přebalit, mezitím kroutí hlavou na všechny strany aby stihla vidět všechno co přes den prospala, oči jak tenisáky vyvalený a spát že se nebude a běda jak ji šupnu do postýlky, to se se zlou potážu, nastane řev. V jedenáct zabere, probudí se ve 3 a v půl sedmý na jídlo a spí do 9 ráno. to je její režim a na ten jsou obě babičky krátký 🙂 doufám, že ji to časem přejde (chytré knížky píšou, že přejde).

majaaita
16. led 2009

Režim má až náš starší, tak od půl roku - ve smyslu po koupání se jde do postýlky. Jinak pevná hodina není. Mimčo si jede ve svých kolejích, ještě nemá pevně daný odpolední spánky, někdy to zalomí ve čtyři, někdy až v půl šestý - a podle toho je čilý večer, takže někdy v osm usne, někdy do půl desátý vejská. Jinak usíná houpajíc se na míči v rodičovské náručí, v noci pak usíná u prsa 🙂 Starší měl stejný leháro.

Mě by se to líbilo taky 🙂

janeyzelvicka
16. led 2009

Romi jak bych to slyšela: "Naučili jste si ji na chování, tak teď to máte..." "v těhotenství jsi ponocovala, teď se ti to vrací 😀 " tchýně: "Vy (Manžel a sestra) jste spali v poledne, odpoledne a večer od tolika hodin..." Jak toho mám asi docílit? Nechat ji řvát dvě ho'dky v kuse, až vyčerpáním usne?
Kdysi Kristýnka taky usínala v půl 8, a najednou změna - teď je večer vzhůru, kouká jak se vaří večeře, beblí nám do toho když kecáme s manžou... dám ji do postele brzo? řev... vezmem ji k sobě a dáme ji do postele, až když už je unavenější, ještě se nají - a je klid 🙂

romi73
16. led 2009

to je jak tchýně - každý 3 a půl hodiny jsem ho probudila a pak hned zase spal... a můj brácha byl taky takovej a čím pokaděnější tím líp spal 🙂 a mě zase celou noc chovali a nosili, aby byl klid. každý mimčo je halt jiný a myslím že v šestinedělí a ostatně i pak nemá cenu stresovat sebe i mimino kvůli režimu spaní. dle psychologů je stejně na nějaký trénink brzo a má to cenu až tak od 3-4 měsíců.

hlavně by měli spát - a je jedno kdy, prý by neměli být vzhůru dýl jak 2 hoďky v kuse, pak se přetáhnou a neusnou vůbec. to se snažím hlídat přes den. ale nejlíp mi spí stejně v kočárku, nebo pevně zavinutá, což teď moc nejde kvůli té peřince na kyčle - ale aspoň ručky jí zavinuju k tělíčku, to hodně pomáhá, i na noc i přes den. v tom kočárku jak jsou v zavinovačce a fusaku, tak myslím, že se jim tam líbí, protože se cítí bezpečně. asi stejný princip jako pevné zavinování.

janeyzelvicka
16. led 2009

Kristýnka byla hodně spavá, takhle bantovat navečer začla až nějak po třetím měsíci... usne po půlnoci, vzbudí se v poledne... určitě by jí to šlo překopat, ráno ji dřív vzbudit a pak by asi taky šla spát dřív, ale já se vždycky dopo učila do školy a vyhovovalo mi to... ale je spokojená, já taky a jsme v pohodě 🙂

kubaka
16. led 2009

romi - určitě to zavinutí pomáhá - s prvním synem jsem to nevěděla, s druhým už byla připravená s elastickou extra pletenou dekou na míru 😀 Udělala jsem z něho larvičku a usnul mi na břiše hned. Těch prvních šest týdnů je vždycky krušných - po třetím měsící už je to veselejší.
V kočárku se jim líbí určitě víc, protože je to malý prostor - nemají rádi moc volna kolem sebe a světla. Osvědčila se mi taky nebese a vysoké mantinely v postýlce. Má je doteď a dělá to takový pokojíček. A taky zatáhnout žaluzie i přes den, když spí v postýlce. Udělal jsem mu i takovou šibenici s plenou na košík v obýváku a bylo mu v něm taky líp
Náš malý byl ukřičený, tak jsme zkoušeli vše, abychom mu ten přechod do světa vylepšili. Někdy jsem s ním na rukách i vařila - zamíchat a to, co šlo jednou rukou. Povídala jsem mu u toho, co dělám - trpím samomluvou doteď 😀 , on koukal a poslouchal. a přesně, nesmějí se přetáhnout - to jsme zjistili až později, jak jsem psala.
Od 3. měsíců byl už ale pohodář a je doteďka

berunka
autor
16. led 2009

nase mala je trosku opak,ona zase nechce byt moc zavinuta protoze ji trapi prdiky a nemuze si kopat nozickama.kdyz ji necham lezet jet tak v postylce tak si sice poplace ale zase jdou aspon prdiky ven.a co se tyka reci tchyni tak to neni treba komentovat 😀 😀 kdyz za mnou byla tchyne s manzelem v porodnici tak jsem zase poslouchala porad reci typu "to u Lukyska to bylo tak a tak" ( Lukas je jeji prvni vnouce od manzelovy segry) takze jsem uz na tyhle reci alergicka.mala se mi narodila skoro mesic predcasne,byla hrozne droboucka a kdyz jsem poslouchala reci ze Lukysek byl taky drobecek a pomalu chudak chtela jsem vrazdit.Protoze Lukysek mel pri narozeni to co ma mala ted v mesici.a pak kdo byl chudinka ze?

pismenka
16. led 2009

malá se mnou spala v posteli, byla jsem tak utahaná, že ona mi usnula u prsa a já usnula s ní, ale režim jsme měli taky tak od toho 1,5měs. tak strašně to letí že už si to moc nepamatuju přesně.Malá moc nespala, dokrmovali sme přes stříkačku a prst,tak že jsme to měli takové specifické a hooodně náročný, ale spala do 6měs. se mnou v posteli a od 7měs jsem jí dávala do postýlky a žádný problém. Měsíční miminko je malé tak že si myslím že režim ještě tak být nemůže. Pokud pláče a nespí v noci - celou noc jako nám a nespí celou noc do dneška. Jak psala jedna maminka - od těch 3měs.je to už lepší 🙂)

romi73
17. led 2009

pismenka, to máš pravdu, jak to letí, nám je 8 týdnů a skoro zapomínám, jaké to bylo před měsícem. když jí byl 1-2 týdny, v noci nespala, měla to obráceně. musela jsem svítit lampičkou do rána. a naše dětská doktorka mi řekla, ať si ji beru do postele, že to je ok, že ta malá miminečka potřebují cítit mámu, její teplo a blízkost, že se v podstatě rozmazlit nedají. tak jsme spaly taky spolu. asi až od 6.týdne usíná sama - stálo to hodně chování a nošení, ale teď už je to úplně dobrý, nají se, pochovám, pak třeba ještě jednou, dám jí ležet do postýlky, chvíli kouká a za 10 minut spí a tma jí už taky nevadí.

včera jsem jí řekla - tak spinkej a aspoň do 3 ráno. usnula a když mě probudila na krmení, kouknu na budíka a bylo 3.00 🙂 dobrý, ne?

berunka
autor
19. led 2009

ahojky maminky mate nektera zkusenost s tim ze by vam miminko v mesici spalo od pulnoci az do sesti do rana?trochu se bojim aby nam nechybelo nocni krmeni.budily jste vase prcky na nocni jidlo kdyz se sami nevzbudili?

lenka1302
19. led 2009

ahoj berunko,mě malá někdy spí v noci od 23:00-6:00 a nebudím jí,zatím prospívá tak jí nechááváím spát.Někdy prospí celou noc a někdy se o jídlo přihlásí v noci 🙂

janeyzelvicka
19. led 2009

ahojky, mě jednou malá spala 23:00 - 8:00, bylo to první týden po příchodu z porodky, měla doznívající žloutenku a to prý děti jsou spavé... tak jsem si začla chystat budík, ale ona se pak už budila sama od sebe. Asi kolem třetího měsíce byla schopná prospat skoro celou noc, někdy od půlnoci od šesti, to jsem byla nadšená... ale pak se to zas změnilo, teď navíc zuby, chce sosat několikrát za noc, ale to ani pořádně nevím, spí se mnou v posteli a když chce sosat, jen se v polospánku natočím 🙂
takže jak už psala lenka, pokud prospívá, pěkně spej a užívej si to 🙂

berunka
autor
19. led 2009

holky kdy koupete mimisky?stava se vam taky ze po koupani je prcek cily a nechce chrupat?

janeyzelvicka
19. led 2009

Jojo, většinou se při koupání ve vaničce rozdovádí 😀
ale když jsme ji sprchovali současně s náma, tak ji to nějak uklidnilo, asi jako když je člověk někde v lázních, vyvaluje se v bazéně a chce se mu spát 🙂
Kika momentálně nechce chrupat ať děláme nebo děláme cokoli, tak to je celkem jedno 😀