Odkdy mohou mimča sedět?

Možná je to hloupá otázka, ale já se prostě potřebuji poradit, protože jsem trochu zmatená. Naše Natálka bude mít za necelý týden šest měsíců. Když jí opřu na gauč o polštáře do polosedu, tak se sama zvedne, jednou rukou se opírá a sedí a nějak jí to netrápí. Doktorka řekla, že je to ještě moc brzo a já jí samozřejmě důvěřuji, ale to jí mám vždycky postrčit zpátky? Nebo když jí mám na klíně, tak jí držím, ale v podstatě taky sedí na zadku 😅 S tím samozřejmě souvisí otázka, kdy ji začít dávat do sporťáku, aniž bych ho nastavovala do lehu? Proto vás prosím o radu a váš názor, či osobní zkušenost. Předem moc děkuji 🙂

dlabinecka
13. led 2012

neměla by sedět dřív, než si sama dokáže sednout z lehu...

ferinka
13. led 2012

Musi se naučit sednout sama,dřív ne a určo bych jí neopírala o ten polštářek do polosedu,to není vůbec dobré

tercina
13. led 2012

souhlasím s dlabinecka. Mimča by měla sedět, až to dokážou sami. A to ne na gauči apod., ale sami na zemi (např. z kleku na čtyřech). Malý si mi sedl až na roce, bylo to docela těžký to vydržet a neposadit ho, ale výsledek stál za to 🙂

imzadi
13. led 2012

opravdovy sed az si sedne sama...na kline drz v klubicku,na gauc nedavej vubec radsi at pase konicky na zemi a ve sportaku mas urcite polohu mezi sedem a lehem...😉

myska84
13. led 2012

jak píšou holky, neměla by sedět dřív, než to bude umět sama. A mám 11 týdení holčičku a do sporťáku ji dám ve chvíli, kdy bude umět sedět, myslím, že dát ji tam dřív je asi blbost, ale nevím.

zanet2009
13. led 2012

Já bych určitě neposazovala dřív než se dítě bude umět posadit samo. Moje obě holky se samy posadily a udržely hezky v sedu až v 9. měsících, ta mladší dokonce až skoro v 10 měsíci. Já bych určitě nikam nespěchala. 😉 Mají před sebou celý život, tak proč někam spěchat.

schnek
13. led 2012

až když se sama umí správně posadit 😉

hojda
13. led 2012

Vydrž Prťka vydrž!🙂. U nás to byla až v 10 měsících, opravdu máte čas.

dagina
13. led 2012

.až si sama ve volném prostoru posadí, obvykle to bývá z polohy na čtyřech. První dcera si sedla po 11tém měsíci, druhá cca od 7 m, po 5 měs. lezla na čtyrech.

jasekd
13. led 2012

Syn si spravne sedl asi ve 14 mesicich? Predtim na paty. Kazdopadne posazovala jsem do zidlicky az po roce, predtim na jidlo lehatko. bYlo to dlouhe, ale ma svoje tempo...V tandem kocarku vepredu proste sedet musel, a prvni mesic (bylo mu rok a 3 tydny, kdyz se druha narodila) byl vylozenen nestastnej. Holce bude ted 9 a nesedi ani omylem, a ani jsem nezkousela ji posadit 😅 Na jidlo lehatko, na kline "sedi" v klubicku atd, furt jezdi v leze, pokud chce cumet (treba v krame nebo ted kdyz nefouka a nesnezi), v tandem kocarku odklopim aspon strechu, a kdyz ma kocar hluboky, jen pro sebe, davame ji na brisko, pase a kouka, taky se nekdy v leze vzteka, ze nevidi, ale to ma smulu. Na necelem pul roce je more casu.

kfitecko23
13. led 2012

sedět mají až se sami posadí, u nás to bylo v 7.měsících.

ja.na81
13. led 2012

budu se opakovat, ale proste pockej, az si sedne sama, vsak ono to driv nebo pozdeji bude 🙂 Muj maly si sam sedl nekdy kolem 8meho mesice.. a do te doby jezdil i v kocarku hezky nalezato (ale hodne jsem i nosila v satku ci nositku, takze po okoli se nakoukal dost)... nebo byl v polohovacim lehatku, treba na krmeni a tak... nebo proste na zemi na dece, na gauci se taky jeste nasedi az az 😉

terkaz
13. led 2012

Az se sama posadi 🙂 Treba ve volnem prostoru...

jankadudova
13. led 2012

Klid🙂 taky to resim, jenze muj syn ma pres 9m. Ale dle doktorky je ok, zacina si sedat do sikmeho sedu a z toho teprve casem bude sedet pevne. Ale necham to na nem, vsak mu nic neutece. Musi zpevnit zada a pak si sedne, uvidis

jabluncanka
13. led 2012

Děti se nemají posazovat dřív,než si samy sednou...když to necháš na dítěti,bude mít pevnější zádové svalstvo a bude sedět pěkně rovně i ve starším věku.To samé platí pro chůzi,nebo plazení...dítě ví samo nejlíp kdy je ten správný čas ...

andelka
13. led 2012

Nesmíš jí dávat moc šancí, aby se mohla sama zvednout, z pololehu na gauči to jde dobře, i z náruče, ale není to správné, zapojí se břišní svaly, ale je potřeba posílit jiné, zádové a tak. Danyho to taky bralo do sedu, sice až později, ale nepodporovali jsme to. Nedávali jsme ho samotného sedět opřeného o cokoliv, v kočárku ležel, neměl se moc čeho chytit aby se přitáhl, na klíně jsme ho moc nemívali. Do sporťáku šel sedět po 10měsíční prohlídce, kdy Dr říkala že krásně sedí, s rovnými zády a stabilně - a já jsem říkala, že je to asi proto že ho aktivně neposazujem, takže má svaly a držení pevné z jiného lepšího pohybu.
Některé děti se samy posadí opravdu kolem 6měsíců, když už jsou na čtyřech, překlopí se na bok, opřou o jednu ruku a sedí v překážkovém sedu. Pak je možné je začít posazovat, ale nikdy na dlouho.
Dany sám napřed začal sedět na patách, a do pozice s nohama dopředu před sebe a se dostal v 11,5m - on celkově byl malinko pomalejší, nikdy jsme mu nepomáhali, jel svým tempem a aspoň pak měl všechno opravdu silné a hlavně jsme jen kontrolovala, aby ten postup dělal správně - správně klečel, správně stoupal...

jeudi
13. led 2012

dokud se mimi samo neposad tak neposazovat

lucinka_jirackova
13. led 2012

já jsem malému nijak nepomáhala a nechala jsem ho aby to dokázal sám...začal sedět mezi 6 - 7 měsícem a to byl ještě vratký...pořádně sám to dokázal až v 8 měsíci...🙂

helcas
13. led 2012

až to sami zvládnou 🙂

weri1
14. led 2012

tak je jasný, když ji posadíš do polosedu, že se zvedne....nedělala bych to, malej začal sedat v kočárku přitažením za ruce v 9. měs. ale už lezl i stál, tak doktorka řekla že to nevadí, sednul si až po roce, do té doby seděl na patičkách

lukza
14. led 2012

jak píši všechny až si sam sedne tak teprve posazovat u nás to bylo pozdě až někdy s 10měsíci a to od 9měsíce stál a obcházel nábytek ale prostě sedl si sám až o měsíoc později ve sportáku sem to řešila že byl v polosedě v leže by nevydržel a do sedu sem ho nedávala takže pěkně mezi tím🙂)

pumuckl
14. led 2012

Můj prcek stál v 7měsících a 23 dnech (nikdy ho nikdo nestavěl, neměli jsme chodítko, sám se přitáhl o šprušle v postýlce), pak chodil podél nábytku a seděl snad až někdy kolem 10-11 měsíců. Jak píšou holky neposazovat. 🙂