Odkdy může sedět dítě na bobku?

kopretinka26
8. bře 2011

Nevíte náhodou maminky odkdy může sedět dítě v sutosedačce "na bobku" ? Jestli to je nějak určené výškou a nebo od roků dítěte? Máme dceru 5-letou. 🙂

lamarika
8. bře 2011

U bobku co mají naši v autě je napsáno pro děti od 3 let a 15 kg.

bosorkajarka
8. bře 2011

Nevim jak je to dany podle toho vyrobce, ale kazdy kdo se orientuje v bezpecnosti ti rekne, ze dite by nikdy nemelo sedet na "bobku" protoze tam nema zadnou ochranu. Az kdyz je dite dostatecne velke, aby mu pas v aute sedel jak ma az pak muze byt bez autosedacky do te doby by melo mit autosedacku urcenu pro jeho vekovou a vahovou kategorii. Tzv. "bobek" je jenom na to aby byl splneni zakon, ale ohledne bezpecnosti je nanic. Ja bych ho diteti nikdy nedala.

hojda
8. bře 2011

Naše bude co to půjde v autosedačce, bobek až se do ní nevejde, bezpečnost je hlavní.

andy80
9. bře 2011

Co jsem tak pročítala diskuze apod. ohledně autosedaček, tak podsedák nepatří do zádržného systému, tzn. vůbec dítě nechrání a je určen pouze pro děti, kterým bylo 12 let, ale nemají dostatečnou výšku a váhu nebo pro děti, které výšku a váhu mají, ale ještě jim nebylo 12 let. Výrobce sice píšou od 4 let, ale je to nesmysl. Dneska jsou autosedačky tak dokonalé, velké a prostorné, že v nich dítě pohodlně odjezdí do svých 12ti let. Na bezepečí dětí by se nemělo šetřit. Vím, že autosedačka je velká investice, sama jsem nedávno kupovala dvě autosedačky, ale pomohla rodina, takže jsme koupili kvalitní a bezpečné autosedačky.

norma
9. bře 2011

Já už dceru vozím rok na bobku,ale hrozně nerada,právě kvůli té bezpečnosti,ale co mám dělat když má 134cm a 41kg ☹ ?Výška by ani nevadila,ale váhově je to horší,je jí kus a do autosedačky se nevleze,vše je úzký,kdyby jste někdo věděli o prostorné sedačce budu ráda za Váš typ.Takže jestli můžu já poradit,klidně ji vozte až do 12 let pokud se vám vejde do sedačky.Já bych za to dala nevím co.

petapete
18. dub 2011

Tak pětiletý dítě bych na bobek nedala teda ani omylem, vzhledem k nulové ochraně těch podsedáků bych to brala jen jako to nejnutnější zlo v případě, že by už dítě (nevím, desetiletý?) nevlezlo do sedačky, ale přitom nesplňovalo ty limity pro jízdu bez autosedačky, resp. jen s použitím bezpečnostních pásů. Dokud vleze do autosedajdy, tak 100% tu i s boční ochranou atd., podsedák je podle mě fakt dost nebezpečný pro ty předškolní děti a děti mladšího školního věku...

kacka.l
18. dub 2011

Tak já jsem dokonce slyšela, že bobky jsou tuším od loňského roku úplně zakázány, pokud dítě nedosáhne váhy 30kg a výšky 150cm. Musí jezdit v autosedačce, což bobek není. Takže je to i na pokutu. Bobek je jen doplněk, pro ty co splnili parametry a mají to jen jako tak navíc, asi ať jsou výše. Takže to podle mě ani nejde.

martinatrnkova
18. dub 2011

Bobky u nás zakazané ještě bohužel nejsou. Ale obecně platí, že na něm může jezdit dítě věku 3+ a váhou 15kg+. Jinak, pokud dítě vyroste z autosedačky skupiny 1+ (do 18kg) může sedět na podsedáku. U nás je to stále vedeno jako autosedačka, ale hovoří se, že by se měl zakázat ( údajně do 2let), protože nemá žádnou ochranou funkci při nehodě a při nárazu no auta podsedák podjíždí a tím ještě více ohrožuje dítě. Splňuje pouze funkci vyvýšení o cca 10cm, aby pás nešel dítěti přes krk (90% dětí ten pás i tak jde přes krk, a v případě, že se pás zasekne tak dítě škrtí), navíc pokud v autě usíná, tak přepadává na pás a vyvlíka se z něj.
Ceny autosedačen nejsou extra vysoké. Velmi kvalitní německý výrobce autosedaček Romer v kategorii 15-36kg (3-12let) se pohybuje od 3.000,- nahoru, čož není zas tak moc, na to že v tom bude dítko sedět dalších 7let. A narozdíl od podsedáku bude mít dvojté boční ochrany, vodící očko na pás,aby šel správně přes rameno, a perfektní záhlavník.
Tady máš odkaz na tu sedačku co jsem popsala http://www.zbozi.cz/p626045-romer-kid-felix/?q=...