Odkdy si vaše děti začaly samy utírat zadeček?

simlenka
14. dub 2011

ahoj, mám takovej trošku asi hloupej dotaz 😅 odkdy si vaše děti začaly sami utírat zadeček po stolici? dceři bude 3,5 roku a já to po ní zatím nevyžadovala (ani mě to nenapadlo), ale od září půjde pravděpodobně do školky, tak mě to tak napadlo... Hlavně mám pocit, že kdyby se o to pokoušela sama, tak je "ee" i na stropě 😝

kdy jste to po dětech začali vyžadovat a jak na to? 😀 😀 😀 díky

majmuna
14. dub 2011

Dotaz mi neprijde prihlouplej 😉 Taky jsem nad tim zacala premyslet...synovi bude pri nastupu do skolky 3,5 roku.
Kdyz se sprchuje tak mam pocit,ze si na ten zadek moc dobre jeste nedosahne 😅
Nejak netusim,jak by to mohl dat,kdyz se druhou rukou drzi zachodu,aby do nej nespadl 😀
Taky prosim o radu zkusenejsi matky 😉 🙂

dendisa
14. dub 2011

dcera nastoupila do školky ve 3 letech a nikdo se tam nezabývá tím, že děti kakají a neutřou si dupu. Doma jsem jí zadek po kadění nikdy neutírala, ale rovnou myla. Návyk od tatínka, který praktikujeme všichni 🙂. Takže teď si to ve školce jakž takž pošmydlá papírem, samozřejmě opačným směrem, než by holčičky měly, a doma holt umyjeme. Když si představím, že mě šoupli do jeslí a ještě jsem ani nechodila, zvládne to i Linda se špinavým zadkem. Nějak si poradí, chodí s holkama na záchod kolektivně 🙂

romana29
14. dub 2011

To nevím, kdy se to děti učí, ve školce utírá normálně zadeček paní učitelka. Možná až ty větší, předškoláci...zatím jsem nad tím neuvažovala a Daneček se k tomu nemá 😀

marda
14. dub 2011

ano...pred otehotnenim jsem pracovala jako uca v MS a proto mohu potvrdit,ze malym detem utirame zadecek....ty starsi uz to vetsinou umi,ale pro jistotu jeste zkontrolujeme a kdyztak dotreme do cista 😀

garfieldmail1
14. dub 2011

@marda Těmi staršími dětmi myslíš jaký věk? Syn má za pár dní už 4 roky, zatím jsem to po něm taky nechtěla, ať to není všude 😠 😀 Ale možná by to už zvládl...?

marda
14. dub 2011

@garfieldmail1 myslim tim predskolaky....nevim jak je toho v ost,skolkach ale u nas vetsinou kontrllujeme a pomuzem...hele ale nektere deti i male chteji zkouset sami a pak je to na sprsku 😀

simlenka
autor
14. dub 2011

když mně je to takové blbé, aby učitelka utírala prdelku 😅 na druhou stranu mám pocit, že oni těma krátkejma ručkama tam fakt nemůžou pořádně dosáhnout ☹ - ale zase když vezmu naši generaci, tak myslím, že v tomhle věku už jsme to zvládali sami (aspoň mamka mi tvrdí, že už jsem se utírala ve třech letech sama)

vojtisek2007
14. dub 2011

@simlenka taky jsem z toho měla obavu, když Vojtík nastupoval v září do školky, teď jsou mu 4 a se zadečkem pořád pomáhá paní učitelka - když je třeba, ono mu to asi bylo "nepříjemný" takže se naučil kakat až večer, takže ve školce jenom čůrá.... a kaká pravidleně doma kolem 19.hod..:-) a fakt se mu to takhle nastavilo během 2-3týdnů v září ve školce a jede takhle v naučenou dobu pořád, i v sobotu a neděli 🙂doma

lusi80
14. dub 2011

@vojtisek2007 přesně tak,náš malej taky kaká večer 😀 😀 po 19 hodině,ve školce jenom čůrá,pravidelně když se nají večer,jde kakat 😀 ,ale starší taky tak,nikdy ve školce nekakal,až byl větší a utřel si zadek 😀 a to dělal asi tak až v 5ti letech,doma možná dřív ani nevím,ale myslím si že učitelky tam jsou od toho aby to dělali ne?????když je potřeba,vždyť na tom nic není,každé dítě je jiné.Když jsme měli třídní schůzky tak vím,že si učitelka stěžovala,no spíš jen domlouvala rodičům,aby je naučily chodit na záchod,že některé chodí doma na nočník,a ten ve školce není,a co vím,někdo má blok chodit na záchod kakat,i když chodí do školky ☹ ☹ Ale na záchody se chodí kolektivně,aspoň u nás,malej říkal 😀 a lepší když to utře učitelka,než mít třeba do odpoledne než jde domů špinavej zadek když si ho utírá sám,a potom i bolavej třeba ☹ Takže si myslím že na tom nic není,malej má 3,5 roku a neřeším to,třeba to obkouká 😀 😀

vojtisek2007
14. dub 2011

@lusi80 starší kluk si na velkou nedojde ani ve škole...prostě nemůže 😀 , taky kaká doma a mě teda taky dělá velký problémy jít na velkou někde jinde než doma.....

a jinak většinou děti i co chodí doma ještě na nočník, tak jsou "unešený" z těch malejch záchůdků ve škole - aspoň teda u nás, a chodí na ně rády, společně chodí jen před vycházkou, jinak dítě nahlásí p.učitelce, že jde na wc a může jít samo....když potřebuje kakat, tak to taky nahlásí a učitelka si ho ohlídá....u nás ve školce je tohla naprosto v pohodě 🙂 naštěstí

lusi80
14. dub 2011

@vojtisek2007 tak náš starší už chodí i ve škole,asi mu to už nevadí 😀 já teda taky nerada chodím někde jinde,zjistila jsem,že nemám jinde ani potřebu 🙂 🙂 tak v té naší školce,právě děti na záchod nechcou,i když tam mají ty pidi ,právě proto to rodičům učitelka říkala,protože nechcou,teď je to asi lepší,nevím,nebo to řeší s konkrétním rodičem,ale je fakt,že tam je holčička která se na záchod bojí sednout 😖 😖 nevím,moji kluci se nebáli nikdy,ségry malej taky kaká jenom do plinky,na záchodě dělá scény,na nočník zase nechce..........oni chodí taky hromadně před jídlem,než jdou ven,potom zase po obědě,a když má někdo potřebu jindy,nahlásí a jde sám 😉 😉 teda říkal malej 🙂 ale jinak by to asi nešlo,když má uč.s jinyma prácu,nemůže být všude že jo 🙂 však oni se to naučíííííí 😀 😀

bledulka
15. dub 2011

ahoj, @simlenka - my kluka už učíme se utřít- někdy od 3,5 let.. nejdřív jsem ho naučila si utrhnout přesně tři kousky papíru (aby mi nevymotal celý papír 😉 ) složit hezky do ruky a utřít..sleze si ze záchodu, utrhne papír, otočí se prdelkou ven, kupodivu na ni dostane (nějak tu prdelku vyšpulí, natočí se a fakt v pohodě si sahne am potřebuje) a utírá,dokud na papíru vidí, že je špinavý 🙂 a pak přichází moje chvíle,kdy to já zkontroluju a on si to pak hezky spláchne, umýt ruce a hotovo 😅 😅
jasně, že to někdy víc rozpatlá,ale tak ho pak umeju vodou..al jinak mu to většinou jde.. 😅

nebojte se toho 🙂

rampouch
26. kvě 2011

ahoj, u nás ve školce taky utírají paní učitelky, takže zatím je to ok. Právě před chvilkou si doma chtěla malá utřít iniciativně zadeček sama a dopadlo to tak, že sme utíkali do sprchy a celou jsem ji musela umýt 😀
Tak se neboj, oni se to časem naučí a ve škole už to budou dělat sami 😉

andreaeli
16. dub 2012

no, tak to vás zklamu, u nás ve školce přestali synovi (4roky) utírat zadeček, aniž by mi to řekli, jen mi vzkázali nedávno, že už by si mohl utírat sám (oni na to nemají čas) a dnes jsem zjistila, že si ho musí utřít sám ☹ tak jsem z toho docela vedle, protože oni jsou za to placený a nechápu, že mi to aspoň neřeknou !!!!

penelopaw
5. led 2019

Syn chodí do školky rok a utírají ho pančitelky, stejně tak ho utíráme / myjeme doma. Je fakt, že už jsem nad tím taky přemýšlela, ale s ohledem na to, že to jednou zkoušel sám a bez dozoru, a vím, jak to dopadlo (bylo to všude i po záchodě a stoličce), tak zatím preferuji cestu dozoru dospělých 🙂. Ale je fakt, že před nástupem na ZŠ by to už asi umět měl, tam pochybuji, že by ho učitelka šla utřít, natož že by hlídala, že vůbec na záchod šel, takže tohle téma mne alespoň přimělo k zamyšlení, že bychom měli začít nacvičovat 🙂.