Odkdy začalo vaše dítě spát celou noc?

chechtulin
5. pro 2014

Maminky, kdy začaly vaše dítka spát celou noc? Jde o to, že máme ročního syna, který je od narození nespavec ☹ Jako novorozeně nespal pořádně ani ve dne ani v noci. Když jsem všude četla, že takhle čerstvá miminka prospí 18-20 hodin denně, chtělo se mi brečet. Asi ve 3 měsících nastal převrat - usínal sám, probouzel se 2x - 3x za noc a dokonce spal několikrát i celou noc. Ale cca před 2 měsíci nemilé překvapení - večer řev, takže od té doby musíme uspávat a budí se 3x - 4x za noc. Někdy jsme dokonce museli znovu uspávat i po nočním krmení. Faktem teda je, že mu téměř nepřetržitě rostou zuby - už jich má 12 a taky má poslední dobou dost tulivé a mamánkovské období, ale už se těšíme, až se trochu vyspíme, poněvadž nespí moc ani přes den - v postýlce 3/4 hodiny, v kočárku někdy i 2,5 hodiny.
Díky 😀

svija
5. pro 2014

@chechtulin - nechci tě strašit, ale tomu našemu bude teď dva a půl roku a celou noc začal spát až teď a to ještě ne pořád, je to tak ze dvou třetin. Ale je fakt, že už se celkem dlouhou dobu budí jen 1x za noc. Bohužel vyžaduje jen maminku, dokud zase neusne, což je někdy i víc než hodina 😝 . Snad to bude u vás rychlejší.

leniczka23
5. pro 2014

@chechtulin Maximovi je 13 měsíců,od narození spí dost..od 3 měsíců taky usíná sám a když měl nějakej blbé období neuspávala jsem..samozřejmě když hodně brečel výjimečně jsem ho uhoupala ,ale nechtěla jsem aby si zvykl,takže to mu vydrželo dodnes naštěstí..Ale s tim buzením to je taky takové divoké..Taky už jsme byli na jednom probuzení někdy ani to né a pak najednou prásk a vyvrcholilo to když se budil co hodinu..pak jsem se jeden den naštvala a byla odhodlaná že ho nechám vyřvat..no a on jak kdyby to vycítil a najednou zase dobrý..Usne v 7,ve 22 se vzbudí napít a pak až kolem 3-4 ráno na mlíko,to vysosne a spí do 8:30..ALE někdy má taky noci kdy se budí a je neklidnej a budí se kvůli dudliku a třeba tak 1x za 14 dní se vzbudí třeba ve 3 ráno a je hodinu,dvě vzhůru..No a jsou to zuby prostě..mam to vykoumaný už..takže nezbývá než vydržet..už vám jich zbývá jen 8...😀 nám ještě 13..🙂 Tak pevné nervy.. 🙂

edeltraut
5. pro 2014

První asi ve dvou a půl (budil se na pití), druhé hned, ale v půlroce to ustalo, budila se 2-5x za noc asi do pěti let 😠 a třetí v 18měs., když jsem jí odstavila 🙂

adelka89
5. pro 2014

Synkovi jsou 4,5 roku, dcerce skoro 3,5 a nespi celou noc ani jeden, jen vyjimecne.

editah222
5. pro 2014

@adelka89 ježiš ani nevíte jak jsem ráda za vaši odpověd! Moje malá má 5 syn skoro 4 a málo kdy spí celou noc. Už jsem si zvykla, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama 😀

katyxq
5. pro 2014

dneska čerstvě 3 roky - a budí se alespoň 1-2x za noc, obvykle se přitulí a spí dál (a občas o tom ani nevím 😀). Ještě na jaře se budila 3-4x i častěji.

bielanevesta
6. pro 2014

Asi od 2 týždňov po narodení 🙂

pavlapl
6. pro 2014

Moje první dcera nespí celou noc ještě teď a to jí bude hnedle 8 let. Od narození je nespavec. Syn spal celou noc od jednoho roku a nejmladší dcera prospí celou noc už teď ve 4 měsících.

mafeska
6. pro 2014

asi od 6 měsíců, do té doby se budila 2x za noc. Ale dcera je spáč po rodičích 🙂

kamino
6. pro 2014

Po odstaveni,takze ve 26 mesicich,ale v noci se parkrat probere,prituli,chytne me za ruku a chrni dal.

latkovkybrno
6. pro 2014

Syn v 7 měsících. Dcera má 1,5 měsíce a budí se 1-2krát za noc.

lucifereeek
6. pro 2014

přesně jak ty píšeš jsme to měli taky, malá nespavec od narození a uřvánek je doteď, budí se i 20x za noc, a neustále kope nohama, takže už asi 14dní spí s tatínkem, jinak by mě už asi švihlo. Taky čekám, když konečně bude spát sama a v klidu až do rána, jednou to snad přijít musí.

luciebx
6. pro 2014

u nas asi kolem 14-15 mesice....

poupe
6. pro 2014

dcera od 3let, syn doteď nespí celou noc-v dubnu mu bude 5let 😝 😉

andelka
6. pro 2014

První syn spal celou noc od 8m do 15měs. Pak se začal budit, 4x za noc. Dneska má 4,5roku a tak 6měsíců obvykle spí celou noc, ale někdy se budí kolem 22h na záchod. Mladší spí celou noc, nebo se budí 1x za noc od odstavení v 15měsících.

madulinka
6. pro 2014

3 roky a stále se budí, 3 dny chodím do práce a 3 dny s kruhy pod očima, ať žije make-up 😀 a zatím to nevypadá, že by se to lepšilo, spíš naopak ☹

luciksima
6. pro 2014

malé je 18m. a budí se stále v noci někdy i 5-6 za noc...od narození je hrozný nespavec nikdy nespala celou noc :-/

emisekkk
6. pro 2014

Nejstarší spal od roku, prostřední od 10 měsíců jakmile jsem přestala kojit a nejmladší od 6 měsíců - což mi zachránila život, protože jsem pracovala a nevyspalou by mě odvezli brzo do blázince 😀. Všechny děti byly vycvičené na usínání sami - nakrmit, uložit do postýlky a jít pryč. To ať mi nikdo neříká, že toto nejde...s trochou sebezapření a výdrže 😝

magdalenax
6. pro 2014

U nás nebyl v noci problém, dávala jsem spinkat pravidelně na sedmou večer, mezi půl jedenáctou až jedenáctou další krmení a další nejdříve ve 4 h ráno. Ale od roka nechtěl spát po obědě, to byl zázrak, když usnul a v roce a půl jsem to vzdala, to už jsem ho do postýlky ani nedávala, abych nepřišla o nervy z toho řevu... .

magdalenax
6. pro 2014

@emisekkk Také jsme neuspávali, pravidelný režim bohatě stačil

emisekkk
6. pro 2014

Přesně tak jak píše magdalenax - děti potřebují pravidelný režim - by prostě "věděly".Mám to fakt vyzkoušeno na třech dětech a to je povahově každé jiné, každé má jiné potřeby, ale prostě věděly, co se večer odehraje a bude následovat...a nikdy ani nezkoušely (nenapdalo je) nacvičovat něco jiného. Stejně by to měly marné...

kamilka007
6. pro 2014

@chechtulin Dcerka spávala celou noc snad už od 2. měsíce, a k tomu měla strašně tvrdé spaní, takže i když drahý zachrápal, ani se nehla. Sama v pokojíku spí od dvou let a dobrý, sice doteď někdy po uspávání ještě přijde a "maminko, ty jsi mi zapomněla to a ono", ale jinak spí celou noc. Syn spal celou noc od narození, až jsem z toho byla nervózní kvůli krmení, ale bohužel ho to asi ve 4 měsících přešlo a od té doby kojím 2-3x za noc a od šesti je vzhůru a už by vstával. A má pro změnu strašně lehké spaní, takže i když se do ložnice plížíme, často se vzbudí i jen při ťuknutí mobilu o stolek. 🙂

magdalenax
6. pro 2014

@emisekkk
A taky se setkáváš s názory, že to není pravda? Já dost často. Takový ty řeči, - chodí spát, až když chce..., jenže pak takové děti, jakmile začnou chodit do školky, tak je problém a učitelky neví, co s nimi. Tam je jasně zavedeno, kdy mají svačinu, oběd, spaní.. a takové děti to prostě nejsou v podstatě schopni - ne že nechtějí, ale neumí akceptovat, protože na to nejsou zvyklé. Neříkám, není každý den stejný a také se prostě stane, že jde dítko někdy spát o chvilku déle či dříve, z nějakého důvodu. Když ale slyším "kocourkov" takový, jako u přátel, jednou přijdou z venku v půl šestý, za dva dny v půl sedmý a pak zase ve čtvrt na osm, jednou jde spát v sedm, druhý den v půl devátý (leckdy i bez koupání) a pak se strašně diví, že mají malou každou chvíli vzhůru a v půlnoci má poledne

hadroslava
6. pro 2014

Obě děti od 2,5m daly noční dvanáctku. Ale musela jsem je k tomu taky navést, od začátku režim, noční krmení až když kňouraly (těsně před řevem), atd. Za skoro 2,5m můžu dát vědět, jak je na tom nejmladší. Doufám, že stejně, by mě jinak švihlo 😵

chechtulin
autor
6. pro 2014

Děkuji za odpovědi 🙂 I když mě některé spíš vyděsily než uklidnily 😀 Malej má taky od narození zavedený režim - spát v 19., max. ve 20 h., podle toho, jak je unavený. Ale každý večer je pravidlo koupání, papání a spát. Ale ne vždycky to akceptuje a z neznámého důvodu pláče 😖 Dneska třeba usnul v pohodě i bez uspávání. Snad bude i noc v pohodě 😎

emisekkk
6. pro 2014

pro magdalenax:
Ano, já s tebou naprosto souhlasím a názory jsem podobné slýchávala. Ale ty rodiny neměly v tomto řád a potom se divily, že jim dítě leze po hlavách. Já si vzpomínám, když jsem byla s prvními 2-ma dětmi v ozdravovně, kde bylo 40 matek a 70 dětí celkem a já jediná je v danou hodinu uložila a šla si po svém tvořit a ostatní mámy honily děti po ubykaci a uspávaly kdoví do kdy. Tehdy jsem si uvědomila, že má vytrvalost v nějakém řádu měla co do sebe. A jde to i u vzpupných dětí, což můj prostřední je. A když k nim v noci neletíš při každém kňournutí, tak si myslím, že se pak i naučí spát celou noc. Prostě sice v noci procitnou, ale usnou opět sami, protože v noci se prostě spí.

alcar
6. pro 2014

Holky ja to mam tak, ze posledni dobou v noci porad vstavam i klidne 10x. Mala zabreci a pokud tam k ni do minuty neprijdu a neuklidnim ji dudlikem, pohlazenim, tak spusti rev. Kojim nastesti uz jen jednou, ale nedokazu odhadnout dobu - nekdy ve 2 nekdy az ve 4:30. Uz me to zacina trochu stvat. Kazdou noc nevyspana. ☹ Manzel v noci jaksi "nefunguje" a malou si brat do postele nechci. Jsem rada, ze se mi ji podarilo vylifrovat v 6 mesicich do vlastniho pokojicku. Budily jsme se navzajem. Prvni mesic celkem v pohode, ale posledni dobou je to des. Na zuby to nevypada, tak fakt nevim, cim to je a co s tim delat. Mozna separacni uzkost? Doufam, ze se to brzy upravi. 😒

somalicats
6. pro 2014

@alcar A nepomohla by aspoň postýlka vedle postele? Moje vstává 1x za noc, ale teď ji zlobí zuby a uklidní se jen když si ji vezmu do postele, jinak stačí prostrčit ruku skrz šprušle postýlky a je klid.

tarra27
6. pro 2014

@magdalenax my naše holky dáváme spát jak chtějí a když se vyblbnou během dne, tak chtějí samy brzy spát....
Já jsem odpůrce všeho toho "dítě musí" ...upřímně argument,ze učitelky nevědí co s nimi, je pro me nesmysl....bez urážky. Nechci ze svých děti vychovat lidi do armády....nehledě na to, přijde mi blbost nutit je odpoledne spát a pak je to zase odnaucovat neb jdou do školy....

Naše holky spaly i spí díky Bohu celou noc už dlouho, první se budila na pul roce jednou asi a od 9. Mes spí celou noc a druha to ma asi o 2mes posunuty...

A ze se přijde v létě později a v jiný čas spát....a někdy i v zimě, tak jdou spát jednou v osm a jednou klidně v devět a když budou hotové, klidně půjdou spát už v sedm....

To ze dítě bude mít režim jak na vojně - možná přehnané, ale me to tak přijde, tak tím si myslím mu nepomuzu.je to ale je můj názor tak jak to mám doma s dětmi já..a co jsem stihla vypozorovat ve svém okolí....kazdediteje jiné atd ale myslím si,ze primárně ano v noci se spí, ale nutil vas někdo do spaní když jste byly male a nechtělo se vám?? Podle m to není příjemné a ani dobre....

tarra27
6. pro 2014

@alcar podle me se boji, nemá te nablízku...