Odkedy môže dieťa sedieť v autosedačke, vo vajíčku?

nikush4
26. bře 2010

ahoj. mam 3 mesacnu dcerku a chcem sa len informativne spytat....odkedy mozu deti sedavat vo vajickach resp v autosedackach tych najmensich.. ?? ja som ju doteraz nosila vo vanicke ale ta je jej uz mala.. ! neskodi to chrbatiku alebo klbom?? odkedy ste svoje deturence davali vy ?? a nechavali ste ich v nich sediet aj doma niekedy?

klematis
26. bře 2010

Ahoj, ve vajíčku můžeš vozit od narození, ale mimčo se tam má dávat jen na dobu nezbytně nutnou, tj. pouze na převoz a jinak by v něm nemělo sedávat 🙂

kirkee
26. bře 2010

Ale nedivala bych se na to tak radikalne - "na dobu nezbytne nutnou", ty sedacky maji atesty o zdravotni nezavadnosti a i doktor mi rikal, ze jsou delane tak, aby pateri neublizily. Nerikam, aby tam bylo dite cely den, ale v mem okoli znam nekolik maminek, ktere mi rikaly, ze jejich deti v podstate miminkovsky vek stravili v autosedacce a vubec nic jim z toho neni, zadicka v poradku.
Ja jsem vozila v autosedacce hodne casto i jako v kocaru, tzn. v ni syn byl, kdyz se nekam jelo autem (coz jezdime dost casto) a jeste tak dve hodinky denne, kdyz jsme sli na prochazku.
Mela jsem z toho trochu vycitky, jestli mu neskodim, hlavne pote, co jsem cetla ruzne prispevky tady na konikovi, tak jsem se zacala pidit ve svem okoli a zjistovat, jak je to u jinych, i jsem to prave konzultovala s doktorem, a zjistila jsem, ze deti ostatnich jsou v ni mnohem mnohem delsi dobu behem dne, protoze treba kamaradcin syn v ni do sesti mesicu i doma spaval, protoze jinde nechtel a v sedacce spaval hezky. I ho v ni krmila, i v ni jezdili ven. No a dnes ma devet let a zada naprosto v poradku.
Kdyz jsem hledala na netu, nenasla jsem jediny odborny clanek, ci vyjadreni lekare, ze by sedacka skodila zadum miminka.

jajda78
26. bře 2010

Ahoj.Vajíčko je od 0-13kg,miminko si v něm vezeš z porodnice domů.Jinak se v autě vozit nemá.Myslím,že je psaný v návodu,že by tam nemělo být déle než 1hodinu.Nebo jsou přímo autosedačky od 0kg,ale vajíčko je lepší v přenášení.

rimmel
26. bře 2010

tiez suhlasim a citala som ze autosedacky iba na dobu nezbytnu na prevoz.

to iste s lehatkami a podobne:

mam kamosku ma 5mesacne babo s refluxom, cize k tomu upraveny kocik, vyvyseny, doma travi vacsinu casu v lehatku, v kt.bol od narodenia, vajicko..atd..teraz neni ochotny si lahnut na chrbatik neznasa to tam , chce byt vyvyseny, sediet..--presne naco je od malicka zvyknuty.

nezabudajte ze baba by mali stravit vsetok svoj cas na chrbatiku.

editah222
26. bře 2010

Já jsem taky použivala a stále použivam autosedačku a lehátko jen minimálně. Snažím se, aby malá byla co nejvíc na rovném. V kuchyni (kde trávíme nejvíc času) jsem ji udělala ležení tak, aby na mě pořádně viděla a lehátko použiju jen když ji dávám něco na jidlo nebo piti.
Je mi jedno kolik matek má svoje mimčo v sedačce nebo lehátku furt a děti jsou zdravé, já si myslím, že dobré to není. A navíc, ze země mi nemá kam spadnout 🙂

shaula
26. bře 2010

Kirkee - mají atesty na zdravotní nezávadnost? To jsi prosím tě vyčetla kde? Nevybavuju si, že bych u nějaké sedačky viděla testy na zdravotní nezávadnost - musí akorát splňovat normu ECE R44/04 nebo 03, ale to se rozhodně netýká zdravotní nezávadnosti 😉 Další věc jsou pak testy bezpečnosti a tam některé totálně pohořely.

fender
28. bře 2010

my autosedačku - vajíčko - používali do auta a jednou jsme v ní měli malého v obchodě. jinak že by v ní byl i mimo auto, to nebyl.
lehátko máme, poprvé v něm byl cca ve dvou měsících a dávám ho tam na krmení.