Odmáčení látkových plenek. V jaké vodě?

gilotek
14. kvě 2008

Ahojky, asi se vám bude zdát tenhle dotaz divnej, ale..... 🙂 V jaké vodě odmáčíte pokaděný látkový plínky? Já používám jednorázový, ale na přebalováku obyč a ty holt někdy malej pokadí, ale než peru celou várku plínek, tak to zaschne a pak už se to nevypere ani na 95 stupnů. 😅

kachne23
14. kvě 2008

namydlim mejdlem na praní (mám přímo na plenky imse a to je super, ale asi je fuk jakym) a spláchnu, pak skladuju v kyblíku s víkem, takže úplně nevyschnou, peru cca jednou za tři dny. Musí se to prostě vyprat hned aspoň v ruce 😉

niega
14. kvě 2008

Stejně jako Kachně - okamžitě to zaperu v ruce, stačí obyčejný mejdlo na praní za 10 Kč a pak skladuju v kýbli na balkoně. To už pak pračka zvládne.

johanda
14. kvě 2008

odmáčet není třeba, stačí hovíno z plínky spláchnout a přejet mýdlem, ani to nemusíš nějak drhnout. Na skvrny je super žlučové mýdlo z DM cca za 20 Kč, nebo můžeš do prací lázně přidat sůl na skvrny (perkarbonát sodný)

mysinka
14. kvě 2008

Já je ani neodmačuju, ani nemydlím 😅 když náhodou někde zbyde flek, sluníčko to vytáhne 😀 Občas teda neekologicky dám do předpírky Persil na bílé a na praní pak už klasicky sliz a super, to jsou teda bez fleků hned 🙂

johanda
14. kvě 2008

jj sluníčko je nejlepší bělicí činidlo a deznfekci taky zvládne, jen musíš mít kde věšet venku

zuzik03
14. kvě 2008

já tuhé kusy, které nezachytí separačka, z plíny osprchuju a hodím do nádoby, kde mám vodu s octem a kde plíny skladuju mezi praním. flekaté už plíny sice mám, ale to je mi vcelku jedno, hlavně že sajou 😉

lu777
14. kvě 2008

tak já peru tak často, že tohle vlastně ani neřeším..

buď spláchnu do záchoda a nebo pokud je to fakt spíš tekuté konzistence, tak to na tom nechám 😅 a dám jak je do kbelíku s víkem, nasucho.. když peru (denně¨, někdy i 2x), tak plíny hodím na máchací cyklus, pokud je to nutný, tak i 2x.. a pak přidám ostatní prádlo
peru se slizem, někdy s Lovelou nebo Ecoverem..

a jednou za čas dám plíny na vysokou teplotu s dezifenkcí na plínky (Bambino Mio)
případně žlučové mýdlo (tekuté, Ulrich)

fleky ale moc neřeším.. na pusu mám plínky s obrázky a na zadeček myslím, že to je putna 😅