Odmítají mléko. Je jejich jídelníček v pořádku?

kunca
8. dub 2007

zdravím všechny maminky a chci poprosit o radu. naše 19 měsíční dvojčátka, kluci, po roce začali odmítat mléko. teď už ho nepijí vůbec, když jim ho nabídnu tak zavře pusinku a nenechá se nijak přemluvit. zkoušeli jsme už i delší časové odstupy, nechali jsme je i měsíc ale chuť se jim nevrátila. jejich jídelníček je: ráno mléčná kaše, svačina ovoce, oběd maso zelenina příloha, svačina jogurt, termix nebo ovoce se smetanou, večeře mléčná kaše, někdy si vezmou chléb se sýrem, ale s tím ještě trochu bojujeme, jsou pohodlný na kousání. myslíte si že je jídelníček v pořádku nebo by jste doporučili nejakou změnu. zkoušeli jsme mléko i s grankem a banánem ale ani to se jim nezamlouvalo. předem děkuji za odpověď. 🙂 😉

bara1
11. dub 2007

Ahojky. myslím, že je to v pořádku ten jídelníček. Pokud ti nechtějí mléko tak jim ho nenut. Moje děti taky nepili po roce mléko. Dej jim jogurt nebo pacholíka. Když jim ho budeš nutit tak ho nebudou chtít stejně. 🙂

kitka123
12. dub 2007

kunca, me taky pripada, ze mate toho mleka dost v bezne strave. Nase mala taky nepije kravsky mliko, tak ji davam do flasky kukuricny, ovesny nebo ryzovy a to ji chutna.

mady
20. bře 2008

ahojky všem! Chtěla jsem poprosit o radu. Malej mi asi 3 dny odmítá mlíko. Dávám Hami celou dobu to samé a najednou nechce. Měl ho rád vždy jak viděl falšku se třepal a stával aj v noci a teď nic. Jak vidí flašku tak mě odstrkuje. Tak nevím. Má rok a myslím že by ještě měl mlíčko pít.

pelmisek
21. bře 2008

ahojky holky, my jsme měly taky takové období naprostého odmítání mléka - bylo to po jednom nastydnutí co se táhlo a při něm a po něm dohromady asi měsíc a půl mléko nechtěla vůbec - teda kravský jsem ještě nezkoušela
Verča byla od 3 měsíce na BEBĚ a po tom odmítacím výpadku jsem koupila Hipp vanilkový a ten začala postupně zase pít, pak jsem zkusila Sunar taky vanilkový a banánový(tan jí moc nejel - je takovej hodně chemickej) a pak jsem se zase vrátila k normlánímu Sunaru bez příchutě a od tý doby ho bumbá úplně v pohodě. Někde jsem četla, že by děti snad do tří let měli být tyhle mléka a tak jsem se snažila jí ho znovu začít dávat a zaplaťbůh to zabralo, protože jsme měly období skoro jen na Sunaru když odmítala jíst (ale to je o jiné diskuzi tady na webu🙂
jinak kunco když nechtějí tak nechtějí a určitě bych to řekla při nějaké kontrole doktorce aby ti řekla jestli ty mléčné výrobky stačí pro ty jejich malý tělíčka, ale zdá se mi že mlíka máte dost v potravě

ikuska26
21. bře 2008

ahoj maminy, tak u nas sa takeho odmietanie objavilo pred tyzdnom, ale to preto, ze bol maly dost nachladnuty, a nechcel ho vecer pit....ale znovu sa to dalo do normalu ako je zdravy 😉

ja by to asi velmi neriesila, pretoze, aj moja mamina vravela, ze ja a jedna moja sestra, sme mlieko vobec skoro nechceli pit....myslim, ze je to normalne, to obdobie preslo a my sme mlieko zase zacali mat radi, a tiez to kravske mlieko neni vobec take zdrave, ....preto pouzivam este umele, kde su aj vitaminy a probioticke latky, bud bebu alebo sunar....a to sunar zo zaciatku vobec nechcel, dost u neho blinkal a teraz super....nerobte si hlavu, dajte miesto toho nieco ine....a ono sa po case k tomu asi vrati.... 😉

lenerka
21. bře 2008

ahoj maminky

tak koukám,že jsme na tom všichni stejně!
My sice ještě ráno kojíme,ale to už je jen o dudlání!Budu to muset co nejdříve odbourat!!!
S tím mlékem to je na palici!Vyzkoušeli jsme x značek i několik příchutí,ale naše kačka skoro 15měs.co nechce pít!Jen to ochutná a už se šklebí!Tak jsme vyzkoušeli kravské mléko a to pít taky nechce!Ani oblíbené kakao nechce!
naše Dr.říkala,že je to tím,že je dlouho kojená a už ty uměl.mléka prostě pít nebude!Hlavně,že má spoustu sýrů,jogurtů,ale už i mléčné kaše jí přestali chutnat.Má jí sotva 1x za týden sní to,ale docela s odporem.za to pečivo to jí jede!Bojím se,aby za chvíli nebyla obézní!Pečivo a sýry to je tedy kombinace,ale máme štěstí baští i ovoce a zeleninu.A už běhá tak snad ty kilíčka zas půjdou dolů 😉

ale už jí ty uměl.mlíka nutit nebudu!Zkusíme jetě ty zakysané nápoje a jogurtová mlíka.Prostě jak se všude píše do 2-3let by mělo dítě dostávat uměl.mlíka a vyvarovat se kravského tak my asi nebudeme pít nic!jen obyč.koj.vodu a občas čajíky.

tak přejem pevný nervíky s pitím mlíčka
ahoj Lucka

mady
21. bře 2008

Jojo tak od včera mi nejí ani kaše. Mlíko teda pořád nechce. Ani necucne. Tak ikdybych vyměnila značku asi by to nepomohlo. Je ale fakt že spí celou noc. Už 3 noci. Což ještě nikdy nebylo 😉

lenerko my to máme taky tak. Nejraději každé jídlo vymění za chleba se sýrem. Ráno mi nebaštil ani jogurt. Ty zatím baští. Dobrou mámu banánovou.A teď mu zachutnal Jurášek šlehaný a Milko tvaroh. Naštěstí jak píšeš ty má rád i zeleninu. Na oběd zbaští vpoho mrkev a brambor a hrášek 😀 Přesnidávky taky moc nemá rád. Ach jojo. Je to fakt těžký něco vybrat zdravě a chutně 😀

astrane
21. bře 2008

Ahoj,tak můj syn přestal pít mléko,jakmile se odstavil z kojení-měl 16 měsíců.Znovu začal až ve 3 letech,když viděl pít tátu z krabice 😠 -tak se mu to líbilo,že musel taky-zezačátku taky jen z krabice 🙂 .Od té doby mlíko pije,i když ne nějak velký množství-teď ho nadchly kouzelný brčka,tak se spotřeba zvýšila 😵 .Jinak mě tehdy Dr.říkala,že pokud jí dostatek mléčných výrobků,tak to nevadí a je jedno,jestli jsou to hlavně jogurty,nebo sýry,semtam pribiňáček apod.

eena
25. bře 2008

Tak idem Vás tu len podporiť, mne sa malý odstavil sám v takých 14 mes., potom ešte asi mesiac dokázal zjesť tak 150 ml pudingu a jeden jogurt denne a odvtedy akoby uťalo - mlieko nehrozí vôbec, jogurt tak polovica 1x za dva týždne, sladké krémy alebo krupica či puding vôbec. Z mlieka a mliečnych výrobkov toleruje jedine maslo ( najlepšie len zlízať z chleba) a syry. Bola som z toho chvíľu hotová, ale doktorka ma upokojila, že proste mlieko podľa všetkého nechce /vraj sa zvykne takto prejaviť netoleracia laktózy/ a bielkoviny mám nahradiť mäsom a strukovinami - fungujeme takto už rok a v pohode. Malý ma rád všetky strukoviny a mäsko zje tiež bez problémov, jediný problém mám ja, že musím stále niečo variť - večera sa nedá len tak jednoduch odbiť kašou 😀 . A až dodatočne som si uvedomila, že vlastne ja sama mlieko a mliečne výrobky nejem skoro vôbec - a bez ujmy som zvládla aj tri tehotenstvá a tri viac ako ročné kojenia ....

petrunka01
29. bře 2008

Ahoj.Náš malý už umělé mléko skoro úplně odmítá 😒 .Taky kaše večer jí s nechutí.Takže jsme se rozhodli ho nenutit a dáváme mu nemléčné večeře(chlebík,polívku...)Naštěstí má rád jogurty a jiné mléčné výrobky,tak mu to snad nechybí.Taky zkusíme kakao,to by mu mělo taky chutnat. 🙂

lenerka
23. dub 2008

Ahoj Petrunko my zkoušeli i kakao a bohužel to nechce pít ani teplý ani studený
takže jí musí stačit sýry jogurty a 1x do týdne mléčné kaše
už jí nic nutit nebudu to nemá význam ☹ pa

petule.h
24. dub 2008

Ahoj, já bych je už krmila normálně, já od roka vařila normální jídlo...a pak jsem dávala trochu mléka jen tak ze zvyku, které tedy pije pořád, má rád třeba banánové..to by jim nejelo? ale jak říkám já vařila normálně knedlíčky, těstovinky, rýži, brambor ten miluje(kaši hlavně),no prostě vše a jestli jde o mléčné výrobky, tak já dávám každé ráno jogurt, nebo tvaroháčka...ke snídani a nebo ke svačině, to kombinuji a odpo ještě mléčný řez od kinder, jestli ti neva, že je to sladkost 🙂 . jinak mléko je výhoda, kterou holt můžeš vzít všude, to se nedá odepřít, tak držím palečky

amina
2. kvě 2008

Snažím se konečně odstavovat. Na UM se mi přecházet nechce, syn ho špatně snášel nebo odmítal. Jogurty vůbec nejí, sýru jen trošku - navíc se po něm občas osype.
Hlavně jsem si ale zjistila, že se vůbec nic neděje, když se děti mléčnými výrobky necpou nebo jim nejedou. Když je ve stravě maso, stačí to. Však oni tomu jednou na chuť přijdou. Jsem v klidu.

djkrypta
18. zář 2010

Ahoj holky...tak to tady čtu, ale všechny máte už větší děti, Davídkovi je půl roku a začal odmítat mlíčko...nechce ho už ani v noci....poradíte něco?
Děkuji

beruska24.9.
19. zář 2010

@djkrypta - nevím, jestli kojíš nebo je malý na um, tam by šlo zkusit změnit značku, příp. ochucené um. Jinak Dr. mi na 8m. prohlídce řekla, že dost dětí se v tomto věku odstaví od mlíčka a prostě ho nechtějí. Takže bílkoviny nahradit masem a luštěninami (ale ty bych dala tak od 8m.) a také zaléží jak jste na tom s příkrmy.
Asi jsem moc neporadila, snad se ještě někdo ozve 😉

hanka.
10. bře 2012

Obnovuji téma. Syn bude mít za měsíce roky. Mléko a mléčné kaše mu vždy chutnaly. Ted je týden nemocný a odmítá jakékoliv mléčné výrobky. Prostě nechce ani mléko, ani kaše, jogurty,...máte s tím některá zkušenost? připisuji to ted jeho nemoci, i když už je téměž zdravý, tak pořád nechce.

ined77
10. bře 2012

@hanka. ...ahoj 🙂 ,
myslím, že tě uklidním.u nás to taky takhle bývalo a vždy se to po čase vrátilo zpět 😉 .
netlač na něj, občas nabídni jestli nemá chuť.vápník je obsažený i v zelenině, vodě, takže určitě nijak strádat nebude 😉 .

zvirka
10. bře 2012

@hanka. Ahoj, náš nepije mléko od roku, kdy se odstavil od kojení. Nahrazujeme jogurty, mléčnou kaší, sýry. Mám to i spočítané, aby měl pokrytý denní příjem vápníku. Takže to jde i bez mléka.

hanka.
10. bře 2012

@ined77 děkuji, tak snad se to vrátí 🙂

@zvirka on právě nechce žádné jogurty, pribináčky, kaše. tak snad se to vrátí a je to vlivem nemoci. Však mám doma zásoby mlík a kaší 🙂

zvirka
10. bře 2012

@hanka. To půjde, to bude tou nemocí, když to předtím jedl.Ať kste brzo zdraví!

hanka.
10. bře 2012

@zvirka děkuji 🙂