Odplenkovávání, kdy a jak začít?

krmv
24. bře 2014

Poradite kdy a jak zacit zkouset ditko bdz plen. Nocnik zvladame ale jak dal.

berenika39
24. bře 2014

@krmv bylo by fajn napsat, jak velké prtě🙂. z předešlé založené Diskuze tipuji roční? Nebo? 🙂

lv
24. bře 2014

jestli roční a nemáš bezplenkovou metodu, nebo látkové pleny, tak bych počkala, cca rok 😀

deenyska
25. bře 2014

Samozřejmě jak píšou holky, těžko radit, když neznáme věk, ale myslím, že každé dítko je jinak šikovné, takže bych neřekla, že by se mělo řídit jenom věkem. Jsou děti, co byly bez plenky v roce a maminky nepoužívaly bezplenkovou metodu ani látkové pleny, a jsou děti, kterým to prostě trvá. Jestli zvládáte nočník, klidně bych to začala zkoušet teď. Když to nepůjde, tak bych to odložila. Nám se to podařilo asi v 21 měsících, prakticky ze dne na den. Dali jsme slipy, ptali se, sledovali, upozorňovali, že musí říct a šlo to. Během prvního týdne se nám počůral jen dvakrát, následující dny už to bylo překvapivě bez nehod. Myslím, že kdybych to takhle zkusila dřív, už by to zvládl taky, jenže jsem si tenkrát myslela, že má pořád načůranou plínku, nechce na nočník a tak to nezvládne, přitom stačilo jen tu plenku sebrat. Asi za půl roku jsem skončili i s plenkami na noc a to tak, že měl párkrát ráno téměř suchou plenu, tak jsem ho ze začátku dávala v noci na nočník v deset a pak ještě o půlnoci, teď už dáváme jen jednou, tak kolem půl desáté, zkrátka, až se chystáme na kutě i my. Přeju mnoho zdaru a málo praček při odplenkování 😉

krmv
autor
25. bře 2014

Mame 11mesicu a nocnik zvlada.ne vzdy je kokyno teda do nocniku😉

ined77
25. bře 2014

@krmv ...ahoj, zkus si pročíst tento Wiki článek, třeba tam najdeš to co hledáš 😉 .
https://www.modrykonik.cz/odplenkovani/

plenkacek
25. bře 2014

Jak je zmíněno výše, určitě nezáleží jen na věku. Např. já mám 2 syny, starší se občas pomočí v noci i nyní, mladší už od cca 18 měsíců jen výjimečně...Oba vyrostli stejně na látkových plínkách, jen každý to má prostě jinak přednastavené.... 😉
Když to Vaše dětátko na nočníčku baví, určitě bych v tom pokračovala a zkoušela dávat plínky co nejmín, zatím alespoň doma - to chce někdy hooodně trpělivosti 😖
Může se ale kdykoli stát, že se bude chtít vrátit k plenkám - třeba když rostou zoubky, má nějaký vývojový skok, nachlazení, stres, když se začne osobnostně vymezovat atd.
Tak je myslím třeba dát pozor na to, aby v těchto obdobích rodiče dítko nestresovali a netlačili "vždyt už jsi to uměla, co to vyvádíš". Nemusí to být ani ve zlém, možná stačí i údiv, větší pozornost k čůrání... Někdy si to ani nemusíme uvědomit a nějak způsobíme, že to nočníkování dítě bere jako úkol a při "neúspěchu" to může vzdát.
Hlavně tedy pozitivně a jen tak mimochodem 🙂

3987
27. bře 2015

Mam syna 19,5 mesice. Je takovy zivejsi, na nocniku nevydrzi dele jak minutu. Spolehlive se do nocniku vycura po spanku. Vzdy chvalime, ale mam pocit, ze nechape, ze to udelal on. Sam si nikdy sam nerekne, obcas si prinese nocnik, tak ho svleknu a posadim, ale nikdy do nej nic neudelal. Poradte, jak zacit? Mam jeste pockat? Vzit pliny doma a doufat, ze mu to dojde za par dni?

jennyska
31. bře 2015

AHoj @3987 já bych možná zkusila i tohle https://www.modrykonik.cz/odplenkovani/ - u nás toto zabralo 🙂