Odpor k postýlce. Co dělat, aby se tam naučit spát?

motylek
31. kvě 2009

Ahojte maminy,
nevím jestli už tu to téma je, ale po pravdě nemám sílu ho ani hledat. Náš malej prostě odmítá být v postýlce. Poslední tři týdny se po asi hodině vždycky probudí a šíleně řve. Natahuje ruce a dokud ho nevytáhnu a nedám si ho postele, tak prostě řvát nepřestane. Řve klidně 2 hodiny. Když pořádně zabere v naší posteli, tak ho přehodím do jeho, chvilku zase spí a pak to začne nanovo. Máme malou postel - 140cm - takže se nevyspíme ani jeden. Jakub pořád cestuje, převrací se, kope do mně atd.. Je to celkem neúsnosný. Nevím co s tím. Čekat až to jednoho přejde? Nechat ho pořádně vyřvat nezabírá. Řve do fialova, dýchat nemůže, jenom stojí a má natažený ruce. Zkoušeli jsme nechat svítit lampičku, otevřený dveře a bez efektu. Poraďte co s tím, jestli je vůbec co radit ☹ ☹ ☹ .

nepuan
6. srp 2010

Ahojte maminky.Já mám stejný problém.Mé dceři jsou 3roky a stále v noci chodí za náma.jednu dobu už spala celou noc v potýlce ve svém pokojíčku a jak sme jeli ke tchýni,tak s ní začala spát v posteli a tím pádem to začalo teď nanovo.Takže zase musím nechávat otevřený dveře,počkat,až začne spát zase celou noc a pak postupně jí dveře zase zavírat,aby si zvykla.Zajímavé je,že po obědě jí spaní se zavřenýma dveřama nevadí a v noci chodí.Možná už i začíná mít strach z různých věcí.Takže pokud se rozhodnete pro jednu variantu učení,tak je nejlepší ji dodržovat a vydržet tak týden,dva a dítě to přestane bavit,jak zjistí,že nemá šanci.mějte se pěkně a snad se to zlepší,jak u nás.

jimisek
6. srp 2010

dobry vecer maminky,jsem tady uplne nova a tohle tema jsem na internetu hledala jak blazen!!Mam 20mesicni dceru a je to asi 10 dni co zacala v postylce doslova hystercit,az 3 hodiny,do ty doby,koupani,mlicko a do 15min hajala v postylce jak andilek,je pravda,ze se obcas zvbudila okolo 2-4ranni a sla dospavat k nam,ale rozhodne jsem necekala,ze prijde tohle.Pres den mi tam nechce taky hajat,takze ji musim uspat v loznici a dokud neusne a ja se hnu tak je zle a uz nechce spat ani pres den,ale to pak padne 18h a ta je vyrizena,snazim se ji do tech 19,30 udrzet na nohou,je pravda,ze pak usne a ani nevnima,ze v ty postylce je,ale blizi se 22h,vzbudi se a dozaduje se loznice,jinak breci,vzteka se.Kamaradky mi rikaji,ze to casem prejde a ze pomuze kdyz koupime maly postel,ja doufam,ze to pomuze,protoze uz to ne ze nezvladam,ale je to stresujici pro nas pro vsechny..

kytinka
8. srp 2010

ahojík holky, u nás je to podobné, Elenka dostala na dva ročky pokojíček a spala tam od začátku asi týden nádherně jak odpoledne tak večer, problém začal jak jsme se vrátili z dovolené, hrozně řve. Odpoledne usne hezky bez problému a večer, chodí spát za světla takže tmu neřeším, je unavená páč jí budím odpoledne ať má stejný režim a večer teda je unavená a řve 15min a pak usne v klubíčku v postýlce. Ale těch 15 min. to je hysterka už chce
i přelízt postýlku. Jsem z toho zoufalá pač čteme pohádky, má mlíčko i za ruku jí držím, pak jak chci odejít už to pozná začne jančit a vymýšlet si. Nevím jestli to dělá schválně anebo se opravdu začala něčeho bát prostě chce k nám a je to hrůza, nechci být krkavčí matkou a nechat své dítko řvát nebo se bát. Nevím jestli to nebude mít vliv na její psychiku a další vývoj. Můžete mi poradit má tu někdo podobnou situaci? Myslíte si že jí to zase přejde, že je to jenom chvilkové? Mám si k ní přisednout a držet jí za ruku to bych brala všemi deseti hlavně ať nepláče ale nikdy jsem to nedělala, nikdy ten problém nebyl. Pamatuju si ale jaký strach jsem v dětství mívala já a lozila jsem za ségrou do postele, tak to asi bude dědičné. Nechce se ale upnout ani na medvídka asi je ještě malinká a chce být s maminkou ani táta nepomáhá ☹

mircisek
8. srp 2010

Ahoj, to je otázka, jestli děti chtějí být s váma (jako s maminkou) nebo jestli nesnáší postýlku. Náš malej prostě v roce odmítl spát v postýlce. Začali jsme ho uspávat v naší posteli a zkoušeli ho přenést. Okamžitě byl vzhůru a řval jako tur. Vyřvat jsem ho nechala jednou - pozvracel se, pokadil se, takže to asi nebyla úplně správný taktika. ☹ Tak spal tři měsíce s náma, než jsme dodělali dětský pokoj. Koupili jsme mu normální velkou postel s bočnicema, brouček tam naprosto bez problémů spí. Pokud je to touha po přítomnosti maminky, tak to je prostě otázkou času.

eloana
8. srp 2010

taky si myslim ,ze to je tim ,ze chteji byt s maminkou..... Ja mam obe deti u sebe v posteli-vyhovuje nam to...pokojicek se teprve dela a dcera chce pockat az na brachu -tak jeste tak 2 roky to vidim na postel u nas🙂
asi zalezi na tom co chcete -nekdo voli metodu urvat-ja to zkousela u holky jednou -po pul hodine hysteraku jsem to vzdala a na me tato metada teda neni. nebo kupte norlani postel a prisoupnete ji k vasi posteli.
ja volim spis volny prubeh oni postupem casu do te svoji postele dospejou,ale kazde dite asi v jinem veku.

joa.n
9. srp 2010

ahojky,
mam temer rocni dcerku a ta "dostala" odpor k postylce v dobe, kdy rostli 1. zoubky (cca 9 mesic). Dcerka ma postylku ve svem pokojicku a spava tam od cca 6 mesicu. Manzel ktery pravidelne uspava to resil tak, ze ji uspaval na ruce, pote polozil do postylky a bylo hotovo. Jenze spala tam tak do pulnoci a pak se budila s revem a ja ji nakonec brala k nam do postele abych se taky trochu vyspala.
Jenze dcerka se zacala roztahovat, tocit a ikdyz mame celkem velkou postel (180cm), tak jsem se malokdy vyspala. Vyresila jsem to prestehovanim vysoke a velke matrace (cca 15cmx140cm) z pokoje pro hosty (stejne tam jenom tak lezela) a malou jsem prestehovali na matraci. Kdyz nahodou spadne, neni to vyska a hlavne ma dostatecny prostor pro sve cestovani. Manzelovi jsem take "zakazala" 😉 uspavani na ruce a snazime se ted uspavat polozenim na matraci a drzenim za ruku nebo hlazenim po zadickach ci vlaskach. Taky uvazujeme o te stredni postylce pro male deti z Ikea co ma tu zabranu.. Mozna ji male poridime letos k Vanocum.. 🙂 Hodne jste ji tady chvalili... 🙂
Takze postylka u nas je jen naokrasu 😅 ale co, poslouzi snad dalsimu miminku 😀