Odpor k postýlce. Co dělat, aby se tam naučit spát?

motylek
31. kvě 2009

Ahojte maminy,
nevím jestli už tu to téma je, ale po pravdě nemám sílu ho ani hledat. Náš malej prostě odmítá být v postýlce. Poslední tři týdny se po asi hodině vždycky probudí a šíleně řve. Natahuje ruce a dokud ho nevytáhnu a nedám si ho postele, tak prostě řvát nepřestane. Řve klidně 2 hodiny. Když pořádně zabere v naší posteli, tak ho přehodím do jeho, chvilku zase spí a pak to začne nanovo. Máme malou postel - 140cm - takže se nevyspíme ani jeden. Jakub pořád cestuje, převrací se, kope do mně atd.. Je to celkem neúsnosný. Nevím co s tím. Čekat až to jednoho přejde? Nechat ho pořádně vyřvat nezabírá. Řve do fialova, dýchat nemůže, jenom stojí a má natažený ruce. Zkoušeli jsme nechat svítit lampičku, otevřený dveře a bez efektu. Poraďte co s tím, jestli je vůbec co radit ☹ ☹ ☹ .

motylek
autor
31. kvě 2009

To je ale o něčem jiným 😉

carys
31. kvě 2009

ahoj motýlku.Radu mám.Moje děti byli to samé.Adam jen se dotkl zády postýlky,spustil takový řev,že jsem nevěděla co s ním.Dokázal taky ječet hodiny.Mudra mi doporučila nechat ho,ale to jsem udělala jen jednou.Řval dokud si nevyřval hlasivky.Bylo to strašný a už jsem to tak nenechala.Prostě to udělej takhle.Kup - třeba v IKEY střední postýlku.Ona je nízká,má bočnice aby dítě nevypadlo,přisun si ji ke své posteli a když ho budeš ukládat ke spaní lehni si vedle něj do své postele a přečti mu pohádku.On se bude cítit v bezpečí a že leží vedle mámy a ty budeš mít místo ve své posteli.Později,klidně za půl roku mu dej postýlku třeba ke zdi aby na tebe viděl a později ho přesun do pokojíčka.Všechno klidánko,piánko,nespěchej.Já už takhle zvládla tři děti a všichni byli v této postýlce od roka.Říkáme jí - šmoulí postýlka. 😀 Nám to funguje a postýlka není drahá.A v IKEE mají velký výběr těchto postýlek.

misa.cekatelka
31. kvě 2009

motylek:my měli stejný problém.malou jsem od malička měla v posteli,protože jsem vleže i kojila,časem se to už ale nedalo a ona v postýlce ne a ne.Udělali jsme toto:jednu zábranu u postýlky jsem odmontovala a postýlku přisunula ke své posteli.Malá byla v postýlce,ale cítila se jako by byla s námi na jedné.časem jsme ji vrátili.Postýlku mám pořád úplně u postele,ale jinak bez problémů.

shaula
1. čer 2009

Motylek, mně to připadá dost podobné - taky nechce spát v postýlce, a když ho tam dají, tak se za chvíli probudí a řve. Tak v čem je ten rozdíl?

ocicka
1. čer 2009

My meli uplne to same.Rval a rval a po trech hodinach treba i usnul vysilenim, ale usnul tak ze visel na postylce, jak se chtel dostat pryc..My jsme mu dali matrace na zem, aby vedel, ze muze kdykoliv vstat a odejit a pomohlo. Ted kdyz jsmese prestehovali, ma uz pokojicek, kde od zacatku spinka sam, koupili jsme uplne nelevnejsi drevenou postel, ktere jsme urizli nohy, tak je asi 10 cm vysoka, tak kdyby spadl nic se nestane. Nam vzdycky vsichni rikali, at ho nechame vyvztekat a ze se to naucily vsechny deti. Jenze prcek fakt rval, zvracel a dvacetkrat za noc jsme vstavali. Nema to cenu lamat pres koleno..Hodne stesti 🙂

motylek
autor
1. čer 2009

Carys, já to tak dělala, lehla jsem si vedle něj a dala mu ruku a spinkal krásně. POstýlku mám pořád přiraženou ke svý posteli. Až doteď nebyl problém, jak s usínáním, tak se spaním v noci.

Když oddělám bočnici, tak mi vyleze stejně do mý 😀 . Dneska se všechno opakovalo jako podle scénáře, od devíti do desíti jsem ho nechala vyvřvávat, pak ho MM uspal v posteli a přehodil do postýlky. Ve tři hodiny (dneska rekord) řev a šup ke mně. A až do rána. V 5 se probudil na jídlo, vypije vždycky minimum a pak zase převalování a lezení po celý posteli v polospánku, pak usne, ale stejně se u toho pořád hýbe a to já už samozřejmě nespím, protože mám strach, aby nespadnul.

motylek
autor
1. čer 2009

Oci, přesně to mně úplně vytáčí, moje matka pořád vykládá, jak jsem si ho na to naučila, tak teď to mám a že ho mám nechat vyřvat, že mu to dojde, když si ho nebudeme všímat. No tak jsem jí řekla, že jejich výchovný praktiky já rozhodně používat nehodlám. Stejně je to k ničemu, přesně jak píšeš, vylomenej kolem šprušlí, ale snaží se vydržet co to dá. Já na to taky nemám, proto si ho vždycky dám k sobě.

eppik.m
1. čer 2009

motylek: já jsem stejný problém řešila se svým synem a dá se říci že jěště řeším ... ale pročetla jsem si pár odborných rad, zkusila všechno možné i nemožné a momentálně jsem nastolila režim, spaní v postílce bez diskuse jak přes den tak v noci, přes den už dobrý, sice jsem u něj než usne ale úspěch je že tam vůbec usne (zatím sám ne, ale to si myslím přijde) a dokonce posledné dni spí tak 2-3 h. což je rekord protože tam vydržel 30 m a ani o minutu déle ... a večer taky jsem u něj než usne jeho délka usínání je většinou 30 m., včera to bylo po prvé 7 m. ale vzala jsem mu dudku tak možná i proto a také jsem ho odstavila od prsu úplně tak trochu chápu že více změn najednou ... ale ve své podstatě se nám daří 🙂 v noci akorát k němu vstávám cca 2-3 krát, to už dudku dám (dnes ne ale někam všechny zapadli) tak už mu ode dneška nedám žádnou ... a dám ho ležet protože se mi staví, nebo zasekne ... ale položím ho a spí se dál a nad ránem kolem 3. jde ku mne do postele ... takže se pořád lepšíme ...

muminek
1. čer 2009

Motýlek tak to ti neporadím jen ti napíšu že doma mám to stejné co ty. Malej spí v postýlce tak max do půlnoci a pak jak píšeš i dvě hodiny by řval, ale to nevydržím já tak spí s náma. Musíme jen doufat že to časem přejde. 🙂 ☹

berunda
1. čer 2009

Ahoj, nám malá spala do půl roku v postýlce, pak jsem si jí v noci stejně brala na kojení k nám. A pak už sjem jí do postýlky nedávali. jenže pak se začla hodně roztahovat...Tak jsem dali k naší velké psoteli válendu. Takže máme malou u sebeb, ale každý máme svůj prostor. Všem nám to tak vyhovuje🙂-. Máme vlastně trojpostel.
At si každej o tom mysli svý, malou vyřvat nenencháme. Tchyne je take ze staré školy(hodně staré školy) a nechápe to....proč spí s námi...

lennis
1. čer 2009

Berundo, taky máme trojletište 😀 , neřeším nikoho názory a popravdě mně ani nezájímají.
Motýlku: my měli do minulého týdne postýlku bez jedné bočnice přivázanou k posteli, měli jsme takové prodloužené letiště a když chtěl prcek, tak si přilezl a nebo jsem ho tam něžně přešoupla, když usnul. Ale už mu postýlka byla malá, cestoval, mlátil se, nohy prostrkoval skrz, pak řval, takže máme postele - 3vedle sebe a je to pohoda, dnes se rozcapoval v mojí, tak jsem si přelezla do svý a nemusela jsem ho nijak budit. 😀

lennis
1. čer 2009

a náš odpor je vůbec k celému spaní, ani možná nééé k posteli či postýlce, ale někdy se vzbudí v noci a řve, že chce jet autem na nákup nebo pryč nebo do obýváku si hrát, prostě nechce už spát a pak s ním nic neudělám, než ho nechat chvíli vyřvat a usne málem v sedě, ale prostě spát NE!!! To mi tvrdí i když má zavřený oči a skoro spí. ☹

daluri
1. čer 2009

Ahoj holky, naši malou jsem, od 2měsíce dávala na noc do naší postele,jak jsem šla já spát a ona se probudila abych se vyspala, protože jsem kojila co 2hodky a vlastně tak kojím pořád.. Do půl roku ale usínala v pohodě v postýlce, pak už nechtěla a taky nepomáhalo řvaní (na což jsem nervy neměla) apod praktiky..tudíž od půl roku spí se mnou v posteli. Manžel pracuje v Praze, tak máme postel samy pro sebe a o víkendu se to dá taky.
Sice řeším v poslední dobou její postel, protože je pořád v noci na mě nalepená, tak ji budeme muset pořídit a vyzkoušet...
Starší syn spal od 8m v normal posteli a je tedy pravda, že do ložnice za náma chodil snad až do 12let 😀 😀 , ale většinou jen, když byla bouřka nebo se bál..
A dcerka taky sem tam s námi a to už pak bylo namačkáno, ale i ve 4 se to dalo, máme velikou postel 😀 a nejmladší syn, ten nikdy s námi nechtěl spát...
A taky neřeším,,jestli se to někomu líbí nebo ne, hlavně teď pořád poslouchám a ty pořád kojíš anebo no ale v noci by měla už spát a ne pořád jíst..(já to vím, ale baští, nedujdá třeba, tak když už to nevadí mě, tak proč by to mělo vadit ostatním - oni vstávat nemusí 😝 )

Motýlku asi nijak neporadím, jedině koupit větší postel 😉
Neboj do 15 s váma spát nebude, cítí se prostě bezpečně u maminky....je ještě maličký. Třeba pak jak bude větší, tak mu můžete udělat postel v podobě auta anebo nějak nazdobit pokojíček (jestli je ta možnost vlastního pokoje..a třeba to pak vyjde 😉 )

pavlina05
1. čer 2009

Moty, díky za diskuzi...asi to samé budu řešit také ☹ ☹ ☹ ☹

lennis
1. čer 2009

daluri, já kojila do 20měs a v noci obzvlášť často a lepí se na mně i po odstavu, nejradší spí pod moji dekou na mým břiše nebo hrudníku, hold to bude asi horňák 😀 😀 😀
on je v tomto po mně, já chodila k našim snad do 12let a vím, jak mi bylo smutno usínat sama v posteli, že jsem tam brečela, to si pamatuju, takže klidně ho budu uspávat dokud bude chtít.
Dnes teda byla změna a chtěl usínat sám, nás překvapil. Ale byla to asi vyjímka.

motylek
autor
1. čer 2009

Holky díky za rady, asi nezbývá než čekat až ho to přejde, doufám, že to bude co nejdřív.

Daluri ve vašem případě bysme si museli pořídit jeden pokoj navíc, kterej by byl celej jenom postel 😀 😀 😀 .

No aspoň vidím, že v tom nejsem sama, že to tak prostě někteří mimískové mají, akorát je

motylek
autor
1. čer 2009

sem to nějak odbouchla 😅 😅 😅

akorát je škoda, že si to teď tak pokazil, spinkal nádherně (s vyjímkou zubů) od narození. No nemůže být všechno ideální 😀

pavlina05
1. čer 2009

Moty, jj, všechno nemůže být ideál. No hlavně že jsou zdraví a máme je 😀

A není to třeba tím, že máme kluky????

motylek
autor
2. čer 2009

Je to možný, rozmazlence. Dneska v noci opět hrůza. Snad je to opravdu jen přechodný období.

pavlina05
2. čer 2009

☹ u nás také nic moc. Jelikož já to mám už skoro rok, tak jse, zvyklá 😅

kure
2. čer 2009

Tak přidávám dalšího odpůrce postýlky. Byl zvyklý usínat u prsa a spící byl položený do postýlky. Až se vzbudil, šel za námi. Teď je odstavený, tak s ním musím usínat u nás v posteli a pak ho zas spícího předělám. Když ho šoupnu do postýlky bdícího, okamžitě začne řvát. Párkrát jsem ho nechala vyřvat, ale pak ještě hodinu vzlykal ze spaní a budil se mnohem víc. Při posledním vyřvání jsem ho vysvobodila, protože když jsem za ním došla po 10 minutách, byla celá postýlka i zem od krve. Zdroj už jsem nenašla, ale myslím si, že vzteky okusoval vršek pelesti, až si nějak rozrazil ret. Taky je to děsný šplhoun, takže je schopen přehodit honu přes okraj a mám strach, že by vypadl.

pavlina05
2. čer 2009

kure ...teda z toho mě mrazí. No já také vyzkoušela řvací metodu a u nás bylo zase vše poblité.
Myslím, že ti naši kluci potřebují cítit maminku 😉a s tím už nic nenaděláme. až v 15 ti kdy nás pošlou někam...
Já se přiznám, že jsem s tím nějak už smířená, že mi nespí a je na mě závislý.

Kure, měli jsme to stejné. Usíná mi stále u prsa. Vůbec nemám představu , kdy jej odstavím. ZAtím ani nechci. A asi to nebude jednoduché 😅...určitě budu musert řešit v jiné diskuzi 😅

romi.r
2. čer 2009

tak si jdu přečíst, co jste vymyslely, máme doma to samé 😝

romi.r
2. čer 2009

no jenže, když oddělám bočnici a nechám ho tam samotného přes den, nebo než pujdu spát, tak žuchne na zem, zatím leze z postele i hlavou dolů

misa.cekatelka
2. čer 2009

romi.r:tak to jo,s malou jsem si bočnici mohla oddělat,protože přes den v postýlce vůbec nespí.Vůbec nespí doma.jen v kočáru,když se zadaří nebo občas usne na zemi. 😀

lennis
3. čer 2009

Holky, jak reagujete na noční scény, posledny dny se v noci vzbudí a chce do obýváku, řve jak o život a nevíme co s ním, dnes si vymyslel, že má hlad, já jsem ho nechtěla ani vyndat z postele, ale manža se slitoval a šel s ním, vybral si jogurt a snědl ho a pak v klidu usnul, tak fakt nevím, někdy kecá, že chce na nočník nebo jíst, ale pak nic a dnes zrovna asi měl hlad. Nechci tyhle noční scény absolvovat, pak nemůžu usnout a jsem ráno K.O.
Máte někdo zkušenosti????

pavlina05
5. čer 2009

Moty, tak co?
U nás pořád to stejné...uklidňuji prsem a v naší posteli ☹

hayerova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkatrp
5. srp 2010

Ahoj já taky potřebuji poradit mám skoro roční dcerku a máme ůplný odpor k postýlce,přes den v pohodě,ale jakmile má jít večer spát horor,dokáže mi někdo poradit co s ní už si nevíme rady.