Odrážedla, tříkolky, koloběžky, kola. V jakém věku?

minea
6. kvě 2010

Vyhlašuju malou anketku ohledně batolecích vozítek. Napište prosím, v jakém věku jste přecházeli z jednoho na druhé, tj. kdy bylo dítě schopno udržet rovnováhu nebo ušlápnout pedál. V jakém pořadí jste vozítka pořizovali - zaujalo mě, že kamarádka koupila koloběžku dřív než tříkolku - a jestli jste některé úplně vynechali (když jsem mluvila o koloodrážedle, partner tvrdil, že dcera nemusí mít všechno 🙂).

romana29
11. kvě 2010

My měli od roku a půl odrážedlo, pár dní mu trvalo, než přišel na to, jak se na tom jezdí, ale od té doby si na něm pořád rád zařádí.
Ve dvou letech dostal od prarodičů kolo, samozřejmě šlo hned za chvíli do sklepa, protože jezdit na tom neuměl a nikdo se s ním tahat nemínil. Nedávno jsme ho vytáhli, pár dní řádil po bytě, než pochopil, co a jak a od té doby jezdí na kole sám. Bohužel jezdí rychle - se mnou, s tatou jede u nohy, na mě kašle, takže se přiznám, že moc ráda s ním na kole nejezdím, protože mi ujíždí a já mám strach, že někde sletí z chodníku.
Takovou tu trojkolku s držadlem jsme měli, ale sama bych ji nekoupila, opět dar prarodičů, moc se neužila, šlapat s na ní naučil až teď, co už umí na kole....ale to na té tříkolce zase vypadá směšně ten náš obřík 😀

mircka
11. kvě 2010

My koupili malému k Vánocům (když měl rok) odrážedlo (enduro). Rovnou jsme koupili to větší. Malého jsem nějakou dobu vozili po bytě. A v létě - bylo mu 1,5 roku už drandil sám po venku. Drandí na něm do teď. Skvělá věc na rychlé přesuny. 😉 S rovnováhou problém neměl. Pokud s ním spadl, tak jen proto, že dělal kraviny. Chtěli jsme mu kupovat koloodrážedlo, ale nějak z toho sešlo. Teď jsem docela ráda, protože mám dojem, že by mi někam ujel nebo vjel na silnici. Zvlášť když teď nemůžu běhat. Občas ho to chytne a provede takovou lumpárnu i na odrážedle, já pak chytám nerva a malej dostane přes zadek (normálně bez problémů poslechne, zastaví, ale pak ho to najednou chytne a...). Někde jsem četla, že je lepší to koloodrážedlo než odmontovávat šlapky z kola - prý se to nedoporučuje.
Tak to vidím spíš už rovnou na to kolo - na příští rok (možná dárek pod letošní stromeček).

bufina
13. kvě 2010

Ahoj, koupili jsme malé odážedlo, takový to kolo. Nevíte jestli už na tomhle musí mít podle zákona helmu? Zatím jsme nekoupili, i když z hlediska bezpečnosti bude lepší ju i tak koupit.

shaula
13. kvě 2010

Bufino, to se už řešilo tady: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/davate-p...
Nicméně když budeme vycházet z textu zákona, pak se domnívám, že přilbu mít nemusí, protože zákon o provozu na pozemních komunikacích (zákon č. 361/2000 Sb.) stanovuje v § 58 povinnost nosit helmu CYKLISTŮM. A dítě na odrážedle podle mého názoru není cyklista 😉

bufina
16. kvě 2010

Ahoj dík, koukla jsem tam 🙂

zlatouch
10. zář 2010

Ahoj, všichni po mě chtějí tipy na dárky k vánocům, vymyslela jsem tříkolku 😉 Chtěla bych se poradit a posbírat zkušenosti - L.budou 2, ale počítám, že pořádně začne jezdit až na jaře, tak skoro 2.5(ale je teda mrňavá). Rozhodně chci klasicky šlapky uprostřed, ale nevím, jestli bych měla chtít i vodící tyč. Mám 2 adepty: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22030433&tab=1 je ošklivá, ale má tyč 😉 a http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16259848&tab=1 hezčí, ale bez tyče 😒

Jinak na takové to odrážedlo kolo jsme L.posadili, ale vůbec se jí to nelíbilo (no možná proto, že vedle byla "krásná" barevná plastová tříkolka...). Ale jinak se mi líbí, tak třeba, až povyroste.

meleri
10. zář 2010

zlatouch,
my jsme zrovna před týdnem koupili trojkolku, bacha na ta plastová kolečka, jezdí to dost blbě, my jsme nakonec pořídili s gumovými kolečky a jezdí to hodně hladce.
máme i odrážedlo ale s těmi plastovými kolečky a to je hrozné, jaký to dělá hluk, stačí jet po štěrku nebo po kamínkách a po půl hodce mi upadají uši... 😅

smecka
6. lis 2011

Myslíte, že 3,5leté dítě zvládne koloběžku s dvěma kolečky? Nejvíc se mi líbí tyto:
http://www.svetkolobezek.cz/kolobezky-terenni/y...
http://www.insportline.cz/2111/kolobezka-worker...
Díky za názory. 😉

treperenda
6. lis 2011

@smecka Nasi cacorce budou na Vanoce tri a dostane kolobrndu se dvema koleckama (zkousela si ji u kamaradky a slo to), ale poridime tuhle http://www.svetkolobezek.cz/kolobezky-skladaci/... - ta konstrukce mi prijde lehci (na to, ze se dite bude prat s udrzenim rovnovahy, tak volime radeji jednodussi konstrukci). Ty dve, na ktere jsi davala odkaz vypadaji pekne, ale to bych poridila az starsimu ditku.

smecka
6. lis 2011

@treperenda: taky jsem uvažovala nad tímto typem, jsou fakt lehounké, to je výhoda, ale odrazují mě malá kolečka. Nevím, příjde mi to vhodné pouze na asfaltové cesty. My jsme sice z Prahy, ale často se pohybujeme na lesních, polních cestách. Jsem na vážkách, zda by to takáhle kolobrnda zvládla ...
... ale že jsou skládací to je taky bod navíc.

treperenda
6. lis 2011

@smecka Tak to máš zase pravdu, nad terénem jsem nepřemýšlela, pač jsme z města.

smecka
6. lis 2011

@treperenda: ..... dělají i s většími kolečky: http://www.svetkolobezek.cz/kolobezky-skladaci/.... Ale těžko říct, jak by se na tom jelo. To by zase chtělo nějaké odpružení .... už mám hlavu jak pátrací balón, kterou vybrat. 😀
Plánuji návštěvu kamenného obchodu, tak snad potom budeme moudřejší.

barborkavz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
smecka
9. led 2012

Tak nakonec nemame kolobezku, ale odrazedlo - Yedoo Tootoo - mate ho nekdo, jste s nim spokojeny?

katulen
10. led 2012

My máme taktéž od Vánoc Yedoo Tootoo a zatím malý byl párkrát. Předtím jezdil na klasické platové motorce - enduro, to jezdil jako drak, páč vzadu jsou 2 kola. Ale tady u toho je "zatím" velmi opatrný, protože rovnováhu musí natrénovat 😉 . Ale koloodrážedlo vypadá velmi dobře, je lehké a malý, při své výšce 91 cm na něj super dosáhne 🙂 .

oliinkaa
19. dub 2012

Ahoj. Měli jste pro svá dítka odrážedlo? Jaké jste pořídili a od kolika měsíců/roků? Chci malému pořidit něco takového, není moc pohyblivy, tak třeba by mu to pomohlo.

minea
autor
19. dub 2012

@oliinkaa Motorka enduro, dělá se ve dvou velikostech. Je nejlepší! 🙂
Malá jezdí od roku a tři čtvrtě, máme tu menší.

apollo11
19. dub 2012

@oliinkaa Kolik je malému? Naše má od roku a tři čtvrtě enduro větší 😉 a je jí akorát. Záleží asi na výšce. V roce a půl už většina dětí určitě zvládne menší motorku.
Kolo-odrážedlo typu yedoo, jd bug, first bike.. je vhodné až pro děti od dvou let, ale většinou se to naučí ještě trochu později, je tam potřeba držet víc rovnováhu a musí mít aspoň 90 cm. Tříkolka je podle mě ještě složitější. Já tříkolku nebudu pořizovat vůbec, přijde mi zbytečná (moc námahy za pomalou jízdu 😀 ), pořídíme kvalitní dvoukolé odrážedlo a potom rovnou kolo. Jinak na enduru se vyblbnou i děcka mnohem starší, takže se určitě vyplatí ho pořídit, není to velká investice 😉

petkula
19. dub 2012

@oliinkaa syn začal se čtyřkolkou Puky, zpočátku na ni nechtěl jezdit, ale když jsme začali chodit mezi děti, tak ho to chytlo, protože viděl, jak všichni na něčem jezdí. Začal na něm kolem 15. měsíce ale jezdí na nich děti už dřív. Má pogumovaná kolečka, takže nerachotí a je hodně stabilní. Teď má 2,5 a jezdí na koloodrážedle - taky Puky, máme i tříkolku Puky a ta je bezvadná na delší procházky, má tyč, takže ho můžu kočírovat.

oliinkaa
24. dub 2012

Ahoj maminy. Chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s těmito odrážedly? http://www.ybi.cz/
Známá mi to ted poslala, že prý jsou super. Tak jsem se chtěla zeptat ještě ostatních co na to říkají, zda jsou ohlasy stejné.

kamcule
27. dub 2012

Ahoj, doporučuju Yedoo TOOTOO C, Ádˇa na něm začal kousek po druhém roce a pořád na něm řádí díky velkému rozsahu sedla a řidítek.

veruska007
30. dub 2012

Ke křtinám jsme dostali odrážedlo, jezdil na něm cca od 1 roku doma a od 1,5 roku venku. Teď má malý tři roky a koupili jsme mu kolo, nakonec nové. Chtěla jsem bazarové, ale cena pod 500,- za slušné kolo skoro nebyla... navíc mě odradila kámoška, koupila malému bazarové kolo za 500 a dalších 500 dali za servis ☹. Koupili jsme v akci za necelých 1500,- Olpran Bary (14) a je super.

placka85
26. čer 2014

Odrážedlo jsme pořizovali ve 3,5 letech...

nikcac
6. říj 2014

Odrážedlo by šlo již od 3 let, koloběžky Micro, napr. tahle http://www.cyklospeciality.cz/kolobezky-mini-mi..., prostě vysloveně pro deti jsou taky od 3 let. Mají 2 kolečka vepředu, takže jsou o něco stabilnější ale osobně bych to riskovala až tak od 4. 🙂

terkavlacilova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kesurka
29. bře 2015

moje děti měly odrážedla od 2 let, kluk se chytil trochu později (2,5), holčička hned. 🙂

terkavlacilova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petkab82
30. bře 2015

Jestli mohu přispět svoji trochou do mlýna, tak my máme tu tříkolku co máš v odkazu a Leňule na ní začla jezdit 22měsících po obýváku neb venku bylo blbý počasí. zachvíli s enaučila pěkně šlapat, zatáčet.... Teď je jí 28 měsíců a jezdily jsme už i po venku a přijde mi že zachvíli jí budou nízký řidítka, ale vyblbla se na ní dostatečně. Teď budeme přecházet na kolo s postraníma kolečkama. dostala ho od prarodičů k vánocům a po obýváku už opět jezdí jak drak.
Odrážedlo nás absolutně neoslovilo, to jí nebavilo, tak jsem byla ráda, že jsme si ho jen půjčovaly.
Nejlepší je když můžeš u někoho zkusit jestli to bude dítko bavit.

wendy_
30. bře 2015

Odstrkovadlo (puky wutsch), kdyz deti zacali chodit
Odrazedlo: syn od dvou let, dcerka od roku a pul
Slapaci kolo: Syn od tri let a trech mesicu a dcerka ted dostala ke tretim narozeninam, ale jeste tomu slapani neprisla na chut.
Kolobezku ani trikolku nemame.