Odsávání hlenů u 2 letého dítěte. Poraďte fígl

belize
8. říj 2011

Dobrý den všem!
Potřebovala bych poradit nějaký fígl jak odsát hlen z nosu u dvouletého dítěte. Máme odsávačku jak na vysavač, tak obyčejnou - hadičky - a jakmile se přiblížíme k nosíku naši dcery, tak začne ječet a vřískat a nenechá si odsát vůbec nic. Jsem z toho docela zoufalá. Je chudák strašně zahleněná, ale nemám sílu se s ní prát...asi bych ji musela násilím zalehnout, a bojím se, že to pak bude ještě horší.
Jaké máte zkušenosti vy prosím?

bertica.h
8. říj 2011

@verbalinka
@berenika39
ano jeden koniec si dáš do pusy ty a druhý dietatu do nosa.žeby to bolo príjemné no neviem..ja som nikdy neprišla na chut tým vysavačom.a nechápem to dodnes.idem dat malu sapt zapnem vysacvač-hučí to jak svet,v noci tiež..ráno..
ee.toto je super vecička,bezpečná,tichá,funkčná.za tie roky som lepšiu nenašla.

belize
autor
8. říj 2011

@bertica.h Tak já snad ještě zkusím koupit tu co doporučuješ. Já mám teď tu hadičkovou, a ta je asi dobrá pro ty úplně nejmenší prcky, kteří se ještě moc nehýbají a nebráni se, protože přesto, že je z měkkého materiálu, tak se bojím, že jí s tím ublížím jak se mele. Horší bude zjištění, že to nepomůže ani kdyby byla odsávačka ze zlata a že to je opravdu jen o trpělivosti a pevných nervech. 🙂

verbalinka
9. říj 2011

@bertica.h jenže těmi ústy, podle mě, skoro nic nedosaješ. Už jsme to zkoušeli s tou naší a vůbec to nešlo. Zlatý vysavač 🙂 Rychlé a účinné.
A u tý naší obyč se ten naústek do nosu rozšiřuje, takže nehrozí nějaké ublížení 🙂

veronika.h
9. říj 2011

Ahoj, nepřečetla jsem všechny příspěvky, tak jen napíšu, jak to bylo u nás. malej od malička nesnášel odsávání, museli jsme ho zalehávat a jak uviděl vysavač, řev jak prase 😝. My máme vysavač postavenej v pokoji a nechávala jsem u něj i tu odsávačku. Malej byl zvědavej, chodil se dívat, začal si hrát i s tou odsávačkou a sám si jí daval do nosánku. U toho jsem mu vysvětlovala, proč to děláme a že musí soplíky pryč, aby se mu líp dýchalo. No a časem se to samo začalo nějak lepšit, pochopil, že mu to pomáhá, už tolik nekřičel a teď chodí za mnou sám, že chce odstát nosík - já mu to dám do ruky, zapnu vysavač a on si ho sám odsává. Pak mu to jen rychle dodělám, nechám ho umýt tu odsávačku a vypnout vysavač.
Já jsem si zkoušela, jaký to je a teda pěknej hnus, se nedivím, že ty děti ječí. Musí se to tam strčit rovně, protože jak se ta trubička dotkne tenké stěny nosu zevnitř a nasaje ji, tak je to fakt nepříjemný. A v kombinaci s judistickým znehybňujícím chvatem od rodičů bych ječela taky. TAkže u nás se to naštěstí zlepšilo 🙂

mili84
9. říj 2011

@belize nauč ji, aby to zkusila sama. A smrkat ještě neumí? Náš Toník si to odsával sám a bylo po problému. On nenávidí, když ho někdo drží, takže i u doktora - když ho nikdio nedrží, je klid a dělá, co s epo něm chce. Totéž s odsáváním 😉 Přeju hodně zdaru 😉

belize
autor
10. říj 2011

@veronika.h + mili84 : docela vám oběma závidím....já jsem teď ve fázi zkoušení...pustím vysavač s odsávačkou a čtvrt hodiny Terezka odsává panenkám...pak jí řeknu ať to vyzkouší i na sobě, že jí to vytáhne ty nudlčky ven a bude se jí líp dýchat...ale to hned odsávačku zahodí a běží pryč, že nechce. Jednou si omylem přejela kolem nosu a opět začala říkat, že nechce a utekla. A to mám vysavač opravdu na minumim, takže to skoro ani nemůže poznat. Asi už jsem v ní vypěstovala strach, kterej se mi teď bude jen těžko překonávat. ☹

berenika39
10. říj 2011

@belize naučila jsem petra smrkat tak, že jsme dělali ježka🙂. zavřít pusu a funět nosem, jako ježek. jen tak, bez kapesníku, aby pochopil ten princip, že pusa musí být zavřená. smrká už úplně jako člověk, jen mu ten kapesník u toho nosu musím přidržet, jinak je 😝 😝

pajapoj
10. říj 2011

u nás při prvním odsávání silou (drží tatínek) a při dalších odsáváních mu namluvím jaká je to úžasná záležitost a jak je to príma a dělám u toho všelijaké ksichty a zvuky, tak se nechá. Smrkat taky neumí a nechce to ani zkoušet - fouká pusou 😒 ☹

majkl81
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
belize
autor
10. říj 2011

@berenika39 no to my už od roku trénujeme králíčka...pusu má zavřenou a fouká nosem...ale bohužel nevyfoukne do kapesníku nebo i jen na ruku, ale vtáhne ten vzduch do sebe...dřív to bylo lepší - šlo jí to nádherně ....v roce a půl se to zlomilo a teď už se tomu jen směje a nosem ven nevyfoukne.

berenika39
10. říj 2011

@belize to chce jen čas. jako plínky, spaní, flaška - všechno se naučí nebo odučí🙂.

belize
autor
12. říj 2011

@berenika39 máš pravdu....chce to čas...ale jsem netrpělivá matka, a tak asi požaduju po dcerce víc než je zatím schopna zvládnout 😀

vosa92
16. čer 2013

Nechápu, proč všichni ve všech diskuzích řeší, jestli odsávačku na vysavač ano, nebo ne, a jak odsávat, když se dítě bojí vysavače a nedá se s ním hnout z bytu.... když existují stejně výkonné odsávačky na baterky... sice stojí víc, ale je to věc, kterou rodiče používají několik let .. než začne dítě samo smrkat, tak se investice přece vyplatí?! ... při prvním dítěti jsem měla Odsávačku LivingLab ... bohužel mi pes rozkousal jeden díl - ale jinak věřím, že by mi vydržela i na druhé dítě. Na druhé dítě jsem si koupila obdobnou - Odsávačku Plus Comfort - s tou jsem ještě spokojenější- saje stejně, ale dá se postavit a je levnější.