Odsávání hlenů u 2 letého dítěte. Poraďte fígl

belize
8. říj 2011

Dobrý den všem!
Potřebovala bych poradit nějaký fígl jak odsát hlen z nosu u dvouletého dítěte. Máme odsávačku jak na vysavač, tak obyčejnou - hadičky - a jakmile se přiblížíme k nosíku naši dcery, tak začne ječet a vřískat a nenechá si odsát vůbec nic. Jsem z toho docela zoufalá. Je chudák strašně zahleněná, ale nemám sílu se s ní prát...asi bych ji musela násilím zalehnout, a bojím se, že to pak bude ještě horší.
Jaké máte zkušenosti vy prosím?

mamkamarketa
8. říj 2011

@belize zkus ji naucit smrkat 😉
ale u nas odsavani jedine nasilim 😔 musela jsem ho zalehnout, koleny drzet telo a ruce,zadkem ''zasednout'''nohy a rukama drzet hlavu a odsavat...
pevne nervy

belize
autor
8. říj 2011

Smrkat se jí snažím učit už od roku, ale nemůžu jí vysvětlit, že musí foukat ven a ne dovnitř. 😒 Předvádím jí to, ale ona se jen směje, a pak to udělá přesně špatně.
Ale díky....asi taky budu muset přistoupit k tvrdší metodě. 😉

paolin
8. říj 2011

u nás stejné, jako @mamkamarketa jinak bez šance

verbalinka
8. říj 2011

U nás naštěstí fungovala domluva a vysvětlení, proč je to nutné, takže zalehnutí jako @mamkamarketa jsme museli použít jen výjimečně. Ale zalehnutí u nás probíhalo kvůli mytí zubů 😀 Ae odsávání je nutné, jinak hrozí ucpání a zánět ucha, takže v rámci zachování jejího zdraví - zkusit po dobrém, a pak zalehnout 😉 A smrkání nechápe ani náš, a to už bude mít 3 roky, takže stále jen vysavač.

samik2008
8. říj 2011

no tak já se synka snažím učit smrkat už pěkně dlouho a s ním to vůbec nehne,spíše se také směje a bere to jako srandu,takže když už opravdu není zbytí tak přistoupíme bohužel k metodě jako @mamkamarketa,jenže jak jinak mu pomoci

mamkamarketa
8. říj 2011

pokud neumi smrkat,jedine nasilim 😔 lepsi rev u odsavani nez pichani ouska...
se smrkanim neporadim,ja se to snazila naucit ve 2letech-nic jen prskal 🙄 ale ve 2,5 prisel ze skolky a smrkal, kdo ho to jak naucil je mi dodneska zahadou 😅
ale zase jestli mate nektera tip jak naucit plivat pastu-sem s tim!!!!

verbalinka
8. říj 2011

@mamkamarketa jé, škoda, že nevíš, kdo to byl. Hned bych kluka poslala na naučení smrkání 😀 A plivání pasty není důležité - stačí jen troška na kartáček a u dětské spolknutí nevadí 😉

mamkamarketa
8. říj 2011

@verbalinka to jo,ale zase mu budou 3 (je o 4 dny starsi nez tvuj syn) a bohuzel se mu udelal bily flicek na zubu-pry z nadbytku fluro 😔 takze bych byal rada,aby se naucil plivat....

belize
autor
8. říj 2011

Díky za reakce. Než další komplikace, tak to radši večer přistoupíme k násilnému odsání.
A k těm zoubkům...."zlatej bílej flíček" oproti kazu. Já od půl roku čistím 3x denně, malá pije jen vodu...teď už teda i sem tam nějakou tu sladkost....ale v roce a půl jsem objevila černou tečku a ve dvou letech jsme byli na vrtání, protože se potvrdila má nejhorší obava..a byl to kaz. Horší zážitek jsem nezažila. Paní doktorka sice dala sedaci, ale ta jaksi nezabrala. ☹

mamkamarketa
8. říj 2011

@belize vrtani se taky bojim jak cert krize 😔 me zatim stacil pichani ucha (taky zazitek ☹ )
davas floridove tablety?

belize
autor
8. říj 2011

mamkamarketa: tabletky nedávám...zubařka se nás ptala - po zjištění, že pijeme jen vodu - v jaké části Prahy bydlíme a když jsem řekla, že Smíchov, tak řekla, že není příznivcem těchto tabletek, a že si myslí, že zde je voda fluorizovaná dostatečně. Tak nevím....ale praktická taky říkala, že není potřeba.

parvitas
8. říj 2011

@ebelize ahoj, asi len násilím odsať, ako ti radia baby. je to lepši ako ísť na prerážanie dutín, či mať problémy s uškami...
inak, my sme na tom podobne... malá má až paniku z odsávania soplíkov vysávačom. smrkať vie len trošku, ide je to len pri takých vodových. husté hlieny proste nevyfúkne nosom, to ju tiež musím priľahnúť. vie to necelý mesiac. učili sme sa podľa slona (nejaký dokument bežal na spektre, tak mala zážitok a zapamätala si to) - a tiež sme v auguste skúšali vyfukovať nosom do vody v bazéne... robiť bubliny... vaňu nemáme, ale asi ja tam sa dá nacvičovať...
inak u nás funguje "strašenie" odsávaním, keď sa jej nechce smrkať. zatiaľ to zaberá, ale ktovie dokedy...

a s tým pľuvaním zubnej pasty je to beznádejné ešte... ona ju proste prehltne a až potom sa snaží niečo vypľuť. to isté robí aj keď jej vyplachujeme pusu vodou. teda sme to len skúšali. ale asi to nemá cenu.
ona proste nevie vypľúvať nič. ani ako malá to nerobila. takže pasty dávame len minimálne, len na zamazanie kefky, takže to skoro ani nepení... lebo keď to penilo, proste najprv všetko vycucla a až potom poriadne otvorila pusu a nechala si pobehať po zúbkoch...

mirisek81
8. říj 2011

@belize Náš malý se taky odsávačky zprvu bál, o to dřív ho to donutilo naučit se sám smrkat(trochu nefér nátlak z mé strany, smrkni hezky nebo jdeme odsát). Taky jsem neměla sílu jej nutit, zalehávat a násilím odsávat. Proto jsem jeden den vzala traktory(u Vás třeba panenky) a šla jim jakože odsávat z komína. Malý na mne nevěřícně hleděl, potom mi začal pomáhat a donášet víc a víc traktorů,kteří potřebují odsát komín. Pak to zkusil na mě a odsal nos mě a nakonec si odsál z nosu sám. Od té doby nebyl problém, jen při každém odsávání přišly nařadu první traktory 🙂)

mamkamarketa
8. říj 2011

@belize tak nevim,my sme z male strany a zubar na tabletky dal automaticky. 😕 pry je to lepsi nez ve 2 letech vrtat....kam chodis k zubari?

anta
8. říj 2011

Ahoj holčinky, tak u nás je naštěstí v tomto směru pohoda, jak s čištěním zoubků, tak s odsáváním, já se Honzy neptám, naběhnu na něj s vysavačem a už to jede, sám i nosák nastavuje,, ale on je dost rozumný 😉

mrazulka
8. říj 2011

ahojky, taky s odsáváním nemáme problém, hezky nastavuje nebo si chce odsát sám 🙂 učím ho smrkat, ale zatím taky bez šance, pořád fouká pusou 😀 nebo potahuje..

belize
autor
8. říj 2011

Tak Terezka odsála všechny panenky, zvířátka, mě i tátu, ale máme dcerku vychytralou....ona jediná zůstala neodsátá. Takže jsme museli odsávat násilně...a že toho bylo. ☹ Takže už se "těším" na zítra. To se možná nenechá obalamutit ani přes panenky, abysme zapnuli vysavač. 🙂

crca
8. říj 2011

je to sice nepříjemné jak pro tebe tak pro malou,ale jde o to,si uvědomit,jestli je lepší jí zalehávat,nebo nechat a pak řešit z rýmy horší věci 😉 My sice smrkáme,ale když je rýma opravdu velká a oni to přeci jen tak nevysmrkají,tak zalehávám chtě nechtě,sice je to už boj 😀 ,ale aspoň jim to vytáhnu opravdu i ze zadu a neboj,myslím,že z toho trauma mít nebude.Oni si i sami vysávají nosík,ale to jen pošmrdlaj a jakmile jim to začne tahat ze zadu tak končej,takže jiná možnost není a radši je 2x-3x denně zalehnu na tvrdo,než řešit ucpané dutiny-čelo,nebo z toho zánět středního ucha,ale je pravda,že jsem pak zralá na panáka a čůrky mě tečou až mezi půlkama 😀 😀

belize
autor
8. říj 2011

@mamkamarketa tak Váš doktor je zřejmě rozumnej 🙂 my chodíme do Erpet medical center do Pštrosový....dostala jsem na ně doporučení...je fakt, že tam jsou všichni hrozně milí a přátelští.....ale to vrtání stálo za to...

belize
autor
8. říj 2011

@crca a co myslíš, že teď popíjím? 🙂 musela jsem si dát dvojku....asi ze mě za chvíli bude alkoholik 🙂

bertica.h
8. říj 2011

naša má 2,5 roka a obyčajne smrká do vreckovky,ale ked je fakt chorá musím odsávat.máme super odsavačku adoporučujem ju vám všetkým je to táto.zn.Otrivin,fakt super..žiadny vysavač..malá den protestuje,ale potom už si chudatko tak zvykla,že pokaždé ked som odsala aj podakovala 😀 😀 😀

http://www.lekarnaslany.cz/shop.php?action=show...

mamkamarketa
8. říj 2011

@belize tak si ne o ne rekni. jsou proste deti,kterym se zoubky kazi vice,at delas co muzes...

berenika39
8. říj 2011

@bertica.h jak funguje ten Otrivin, prosím?

crca
8. říj 2011

@belize a já to mívám s odstupem času 3 dnů dvojtě,ale k tomu smrkání,my měli výhodu,že mě v 1,5 roce dělali prasátko tak,že shrnuli nosánek a foukli nosem,takže když jsem je učila smrkat,tak jsem řekla-jak dělá prasátko a bylo 😀 😀 ale jak říkám,ještě to neuměj tak dokonale,takže při opravdové rýmě je to masakr 😀 a stím čištěním zoubků...to bojuju s klukem 😖 ,ale já jim té pasty nedávám moc,nejdřív to vycucaj,pak očistěj,ale stejně ještě dočišťuju,pak se napijou,spolknou a po druhé si vypláchnou a vyplivnou a nemůžu je taky naučit že to mají hned vyplivnout 😀 Přitom flušou jak straý pardálové 😀

bertica.h
8. říj 2011

@berenika39 uplne jednoducho.Je to odsavačka,ktoru strčíš dietatu do nosa a odsaješ.je tam filtr,ten umyješ,použiješ znova.v jednom balení je odsavačka +3náhradné filtre..fak krásne funguje.mali sme jeden čas taku tu hadičkovu,modru..a raz som odsávala a malá s apohla a jej to zašlo moc hlboko do nošteka.som povedala,nikdy viac.ale toto je bezpečné,pretože sa to rozširuje..fakt doporučujem.

berenika39
8. říj 2011

@bertica.h jako já odsaju? pusou? 😅 nevím, to bych asi nedala 😝 . petr smrká, ale nevím, když bude mít nějakou děsnou rýmu, jestli bude to jeho funění stačit, nebo ještě bude potřeba vysavač (ani mu nevadil). jen mě zajímalo, jak ta Otrivin funguje, z toho obrázku mi to nešlo vykoukat.

verbalinka
8. říj 2011

@bertica.h taky by me to zajimalo - pusou taham a druhy konec ma v nosu? My mame uplne obyc odsavacku, kterou strkame na hadici vysavace - nemame presne urcenou na vysavac a jsme spokojeni. Akorat v noci je to blby :-/

verbalinka
8. říj 2011

@mamkamarketa jestli s tema tabletkama nema v sobe fluoru az moc? Nam dr rikala, ze az budem myt pastou, tak tablety nepouzivat, ze by ho mel moc a ze plivat se deti nauci az jako starsi. My myjem 2x denne a pasty jen maly hrasek, rano ani to ne.

mamkamarketa
8. říj 2011

@verbalinka no,my rano cistime pastou bez floru vecer s florem. navic tomas jeste v noci obcas pije mliko ☹
(on spi 12-14h,takze proste ma hlad) takze mi dr rekl at tabletky davam
@berenika39
my taky meli odsavacku,kterou sajes ty a uplne v poho. my nename vysavac,tak to jinak neslo...

mamkamarketa
8. říj 2011

jee tedka to vpada,.ze jsem naka spina 😅 vysavac mame,ale roboticky