Odstáté ouško u 4měsíční holčičky, máte zkušenost?

kikitt
26. únor 2017

Dobrý den, mám holčičku 4 měsíce. Odstava ji jedno ouško. ..Stále si jej prilehava a odstava čim dal více. Slyšela jsem spousty názorů, co dělat, nedělat. ..Prosím tady o rady a zkušenosti, co se dělat a jestli vůbec něco se dá dělat a predejit tomu. Děkuji

mandala
26. únor 2017

Jediná rada asi je ji hlídat, aby si ho nepřilehávala, podle mne se ale časem srovná samo...

panickatlamicka
26. únor 2017

Pokud by i pres vsechna doporuceni ousko odstavalo, spravi to jednoducha operace.

netopejr
27. únor 2017

@panickatlamicka No, ja takový operace viděla, před a po, a nebylo na uších pozbat, ze proběhla. Vyhozeny penoze a rizika... Třeba bude holčička nosit trosku delší vlásky a nebude to poznat. Navíc ted je brzo, muže se to ještě s růstem změnit.

panickatlamicka
27. únor 2017

@netopejr muj synovec ma tuto operaci provedenou na jednicku, v male okresni nemocnici.Takze jsem prispevek vyse napsala na zaklade zkusenosti v rodine.Uznavam, ze nelze pausalizovat. 🙂 podelat se muze cokoli. 😀

netopejr
27. únor 2017

@panickatlamicka ja znám ženský, co si to nechaly dělat jako dospělý... Vybraly si kde.... U jedné nam vůbec nepřišlo, ze by to.mohlo byt potřeba.. Druha byla atraktivní dost ins trochu odstávajícíma usima.... Efekt nula. Ale ony měly pocit, ze to pomohlo.... No nemohly jsme jim nikdy říct, ze nevidíme rozdíl,dlouho na to šetřily... Zpackaného na tom nebylo nic, akorát proste jim ty usi nejak nepritahli nebo co.
Myslím, ze je lepsi pracovat na svem sebeprijeti, sebevědomí a vědomí vlastní ceny... Každej má něco.

veronikahappy
28. únor 2017

ahoj, máme stejný problém a už jsem na toto téma hledala hodně odpovědí....Napíšu to co jsem zjistila: tahle vada je vrozená takže se to bohužel nedá spravit nijak po domácku, musí se jít na tu otoplastiku (operaci). Většina dětí to postupuje před základní školou - hradí to pojišťovna. Já jsem si to nechala taky provést (bohužel až v dospělosti ) a asi měsíc se mi to hojilo ale děti by to měli snášet líp (doufám v to). Záleží na rozhodnutí rodiče, já osobně do toho půjdu protože jsem si tím prošla a nechci aby se dcerka trápila, že si nemůže dát culík, drdol a podobně...