Odstavilo se miminko, pokud při kojení pilo i z lahve?

yllakh
28. dub 2013

Dobré ráno,
prosím o vaše zkušenosti 🙂
Když je velké teplo,jako bylo minulé dny, dávám mé skoro měsíční holčičce z lahvičky fenyklový čajík. Žádné velké množství, jen zahnat žízeň, cca 10-20ml asi 3x denně. Pokud jí ho nedávám, chce kojení i každou hodinu a to bych jí mohla mít u prsu stále :( a jako další plus, tak nám zabírá na prdíky.
Stalo se některé z vás, že se miminko kvůli pití z lahvičky odstavilo od prsu? Plně kojíme a za ty tři dny co pila z lahvičky neměla problém s kojením-asi pozná že čajík je ošklivější než mlíčko 🙂
Může se mi ještě odstavit, nebo už ne? Jak to bylo u vás?
Děkuji 🙂

maudn
28. dub 2013

nám možná ano, ale to bylo větší miminko (9měs), takže těžko říct, čím to bylo. Čajík dostával asi od 8 měsíců a postupně přestal jevit zájem o prso a sání z něj,ale opravdu netuším, jestli to bylo lahvičkou, každopádně pít musel, takže je to jedno

lv
28. dub 2013

neodstavila se, nedostávala tedy čaj, ale UM, když jsem musela odejít, třeba k lékaři a malou někdo hlídal.

zelva
28. dub 2013

Tak u nás cucal mlíko, žunkal vodu, čaj a to vše až do 20 měsíců. Teprve pak se sám odstavil 😉

sonia79
28. dub 2013

U nás k tomu došlo, bohužel, když jsem ve třech a půl měsících musela začít dokrmovat UM. Po první flašce Beby už jsem se mohla s prsem jít vycpat 😉 ale co vím od kamarádek, nemusí to tak nutně být, spouste dětí zvládá v pohodě i lahvičku i prso. takže je to individuální ..

luciebx
28. dub 2013

u nas se odstavil nekdy ve 13 mesicich..a to taky pil z lahvicky caj.. ale kazdy ditko je jine

petrusew
28. dub 2013

naší malé to bylo jedno. V porodnici hezky sála, ale nevysála nic, odcházela na lahvičce s mým mm, později jsem ji zkusila přiložit a sála hezky. Nějak jí to bylo celkem fuk🙂 ale každé dítě je jine.

ivazapisovatelka
28. dub 2013

Malá se odstavila na konci 7 měsíce. V tu dobu už taky dostávala do lahvičky vodu nebo nějakou ovocnou šťávu. Jestli to bylo tím? Těžko říct.

bambina007
28. dub 2013

Kojila jsem plne do ul roku a dale do roka a od 3 tydnu jsem davala Maxickovi cajicek, pak stavicky atd. Z lahvicek Tommee Tipee a problem jsme nemeli zadnej 😉

zvalentova
28. dub 2013

Ne ne. Ma dvojčata pila z lahve už v porodnici, díky sekci se mi mléko spustilo dost pozdě. Po návratu domů a dětské Dr.jsem se rozkojila na 100%. Z lahve jsem dávala vodu i čaj a nikdy nebyl problém. Kojila jsem skoro do roka.🙂

zuzi82
28. dub 2013

Já od začátku dokrmovala. Prvního stříkačkou, druhého lahvičkou. První nesál z prsu od začátku, prostě netahal a jen cumlal, druhý, přestože dostával Nutrilon z lahve, se snažil u kojení, co to šlo. Mě se bohužel nikdy nenalily prsa, takže jsme to u prvního po třech týdnech vzdali, u druhého po dvou týdnech.

monivo
28. dub 2013

U dcery taky nebyl problém, lahev kojení nenarušila. Teď u syna bych byla vděčná, kdyby si lahev vzal (právě kvůli těm čajům když je vedro), jenže on žádnou lahev nechce. Takže bych se nějakého odmítání prsu nebála. Buďte ráda, že malá lahev neodmítá 🙂

anina32
28. dub 2013

Neodstavilo a můžu jenom doporučit začít dávat čaj co nejdřív 😉 Prvnímu synovi jsem dávala čajík téměř už od návratu z porodnice a nikdy nebyl problém s kojením ani s pitím. Byl do půl roku plně kojený, pak jsem pokračovala s kojením při příkrmech až do osmi měsíců, kdy mi kvůli antibiotikům zakázali kojit a tak jsme za dne na den museli přejít na sunar. Ted se razí trend že při kojení se žádné jiné tekutiny dávat nemusí, tak jsem u druhého syna postupovala podle této rady a čaj a vodu dostal až při zavedení příkrmů na půl roce. Ale objevil se problém ☹ , láhev a tekutiny vůbec jsou pro něj cizí věc kterou prostě odmítá příjmout. Ted mu je osm měsíců, většinu kojení jsme už vypustili a nahradili příkrmy, kojím vlastně už jenom ráno na snídani a v noci, ale přesto nepije ☹ , když do něj dohromady za celý den dostanu 50ml je to úspěch, někdy nevypije ani kapku. Zkoušela jsem už vše možné, různé lahvičky, tekoucí i netekoucí hrnečky i obyč plastovou skleničku, ale prostě nechce. Jsem už z toho zoufalá, nedávno jsme prodělali průjmové onemocnění a kdybych při něm nezačala kojit zase po dvou hodinách i přes den, dostali bysme se do nemocnice kvůli dehydrataci. Blíží se léto, první teplé dny už byli ale ani venku v teple nechce pít. Zatím se to snažím řešit častějším kojením, ale neumím si představit že bych musela zase přestat kojit ze dne na den a co bysme pak dělali 😕 Takže za mě určitě začít dávat tekutiny co nejdříve, už kvůli tomu aby se je dítě naučilo pít 😉

tadlen
28. dub 2013

davala jsem sve odstrikane mleko nebo caj z lahvicky Calma od Medely,neodstavilo se 😉 kojila jsew do 6mesicu. Cena lahvrcky je strasne vysoka,asi 560 ☹